تفاوت دامنه Com و net 

تفاوت دامنه Com و net 

آنچه در این مقاله میخوانید

اولین قدم برای راه اندازی یک سایت انتخاب دامین است. و بسیاری از افراد نمی دانند که کدام دامنه بهتر است و یا دامنه Com و Net چه فرقی با هم دارند ؟  و یا اصلا آیا نام دامنه بر روی تجارتی که می خواهند شروع کنند  تاثیر دارد یا نه؟ ما در این مقاله سعی داریم به همه ی این موارد بپردازیم و بررسی کنیم که کدام دامنه برای وبسایت شما بهتر است.

دامنه چیست؟  

دامنه com - دامین

نام دامنه در واقع آدرس شما در فضای اینترنت است. و کاربران نام دامنه شما در مرورگرها تایپ می کنند تا به وبسیات شما دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال نام دامنه سایت ما ofoghweb.com است.

نام دامنه خود را می توانید با پسوند های مختلفی مانند .net و یا .com ؛ org و… ایجاد کرد. شما می توانید هر کدام را مایل بودید آزادانه انتخاب کنید. اما پسوندها خود نشانگر کار شما خواهند بود. به طور مثال اگر شما برای شرکتتان می خواهید از پسوندی استفاده کنید بهتر است با دامنه .org ثبت کنید.

شما باید دامنه ای را انتخاب کنید که با کسب و کار شما سازگاری داشته باشد. اگر دامنه ای انتخاب کنید که به کسب و کار شما نزدیک باشد مسلما موفقتر خواهید بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با نام ۸ نکته برای انتخاب بهترین دامنه مراجعه کنید.

تفاوت دامنه Com و net 

دامنه com - دامین

 

com و net دو مورد از محبوب ترین دامنه های جهان هستند. دامنه . com نماد تجارت است.که تمامی وب سایت های کسب و کار را شامل می شود. به عبارت ساده تر وب سایت هایی که می خواهند درآمد آنلاین داشته باشند. می توانند از این دامنه استفاده کنند. مانند: وب سایت های شخصی ؛ وبلاگ ها ؛ اوراق بهادر و…

اما net.  نشان دهنده توسعه شبکه است. این دامنه برای کسب و کارهایی  ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و ایمیل و شبکه مناسب است.

استفاده از دامنه com

دامنه com با اینترنت مترادف شده است. تقریبا 46 درصد از تمام نام دامنه ثبت شده دامنه com هستند. به همین دلیل است که کاربران به راحتی می توانند نام دامنه Com را به خاطر بسپارند.

با توجه به محبوبیت نام دامنه com اگر می خواهید وب سایت کسب و کار را ایجاد کنید، از پسوند نام دامنه com استفاده کنید. این کار وب سایت شما را حرفه ای تر می کند.

یکی از مشکلاتی که  com دارد اینکه خیلی از دامنه هاش ثبت شده است. همه ی دامنه های خوب آن گرفته شده است. اما جای نگرانی نیست شما می توانید با رعایت یک سری نکات دامین com خود را ثبت نمایید.

چند نکته در مورد انتخاب نام دامنه Com

  • اگر نام دامین مورد نظر شما گرفته شده بود، می توانید قبل یا بعد از آن یک کلمه کوچک اضافه کنید تا آن را منحصر به فرد کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که نام دامین شما به راحتی تلفظ می شود. از نام و نام خانوادگی نام دامنه یا عدد استفاده نکنید.
  • از ابزارهای که نام دامین معرفی می کنند استفاده کنید. این ابزارهای رایگان به شما کمک می کند. تا یک دامنه منحصربه فرد و قابل دسترسی را برای خود پیدا کنید.

چه وقتایی باید از دامنه net استفاده کرد؟ 

اگر می خواهید یک خدماتی را ارائه دهید و یا در حوزه شبکه کار می کنید بهتر است که از دامین net  استفاده کنید. حدودا 4% از کاربران از پسوند net  می کنند. شاید این آمار کمی کمتر از com باشد اما 4% از کاربران جهان چیزی حدود 14 میلیون در می آید که تعداد کمی هم نیست.

شاید سوال پیش بیاید که چه کسی از دامین net  می کند؟  بسیاری از افراد نام دامنه net برای کسب و کار خود را ثبت می کنند. حتی اگر از آن استفاده نکنند به این دلیل شخص دیگری نتواند آن را ثبت کند.

دامنه Com یا  Net  کدام یک برای SEO بهتر است؟

بسیاری از کاربران از ما این سوال را به طور متعدد پرسیده اند که کدام دامنه سئو ما را بهبود می بخشد و باعث می شود که رتبه ما در گوگل بهتر شود. و پاسخ ما به آنها این است که هیچ کدامیک و اصلا نام دامنه در رتبه بندی گوگل تاثیری ندارد.  موتورهای جستجو فقط به محتوای سایت شما توجه می کند و به پسوند یک سایت اهمیتی نمی دهند.

گوگل به نام دامینها اهمیت خاصی می دهد به طور مثال: theme foreast. net بهتر از download free theme foreast. net  رتبه بندی خواهد شد. زیرا که اولی دارای کلمات کمتر و راحتری است و مردم بیشتر آن را سرچ خواهند کرد.

چگونه یک  دامین خریداری کنیم؟

اگر می خواهید یک دامین خوب و منحصر به فردی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید توصیه می کنیم از شرکت ایده پردازان استفاده کنید.

مقالات مرتبط :

چطور دامنه را به هاست وصل کنیم ؟

چگونه دامنه خود را تغییر دهیم؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.