گرفتن بک آپ در وردپرس با استفاده از افزونه BackupBuddy

گرفتن بک آپ در وردپرس با استفاده از افزونه BackupBuddy

آنچه در این مقاله میخوانید

آیا همیشه دنبال این بودید که بتوانید از طریق افزونه ای از سایت تان بک آپ بگیرید؟  و یک نسخه پشتیبانی از صفحه های خود را داشته باشید؟  ما امروز می خواهیم افزونه BackupBuddy به شما معرفی کنیم. شما با این افزونه حرفه ای می توانید از سایت تان همیشه یک نسخه پشتیبانی داشته باشید. فرقی هم نمی کند که سایت شما یک سایت شخصی و یا شرکتی این افزونه قابلیت این را دارد که در همه نوع سایت وردپرسی اجرا شود.

افزونه BackupBuddy

چرا باید یک افزونه پشتیبان گیری را در سایتمان داشته باشیم؟ 

تمام سایت ها باید امنیت خودشان در دنیای اینترنت حفظ کنند زیرا که هکرها همیشه در کمین اند. چرا که ممکن است برای هر نوع وبسایتی این اتفاق بیفتد حالا فرقی نمی کند که سایت شما یک سایت وردپرسی است یا سایتی که با برنامه های دیگری نوشته است. احتمال اینکه سایت شما هک شود همیشه وجود دارد.  پس اولین کاری که باید انجام دهید داشتن یک نسخه پشتیبانی  از سایت است.

اما نکته ای دربک آپ گیری سایت وجود دارد. که  اگر شما سایتتان به طور منظم به روز رسانی نکنید حتی اگه بک آپ هم از آن داشته باشید باز هم زیاد به کار نمی آید زیرا که شما یک نسخه قدیمی از وردپرس خود را دارید. اما اگر به طور منظم سایت وردپرسی خود را به روز رسانی کنید پس از آن می توانید همیشه پشتیان گیری خود را بروز نگه دارید.

افزونه BackupBuddy یک پلاگین پشتیبان گیری وردپرس است که به شما امکان می دهد تا به طور خودکار پشتیبان گیری کامل سایت WordPress خود را ایجاد کرده و آنها را در مکان های مختلف از قبیل سرویس ذخیره سازی ابر، رایانه، سرور FTP و غیره ذخیره کنید.

نحوه نصب افزونه BackupBuddy 

در ابتدا آن را باید خریداری کنید. پس از خرید  شما باید پلاگین BackupBuddy را نصب و فعال کنید. اگر در نصب پلاگین مشکلی دارید یا اصلا نمی دانید که چگونه یک پلاگین را نصب کنید به مقاله ای با نام آموزش ویدیویی روشهای نصب پلاگین در وردپرس مراجعه کنید.

پس از آنکه افزونه BackupBuddy فعال شد. برای آنکه بتوانید از آخرین نسخه وردپرسی خود به طور خودکار یک بک آپ داشته باشید باید گزینه licensing page را فعال کنید.

Links to licensing page

سپس نام کاربری و رمز عبور iThemes خود را وارد کنید و دکمه license products button برای ادامه کلیک کنید. پس از تأیید موفقیت شما افزونه BackupBuddy  فعال خواهد شد.

تنظیمات افزونه BackupBuddy و گزینه Stash Live

 

در پلاگین بک آپ بادی گزینه ای وجود دارد با نام Stash Live این گزینه به شما کمک می کند تا هر چیزی را که در سایت به عنوان پست ؛ تصویر ؛ تم ها و پلاگین های …. را قرار می دهید همان زمان از آنها یک پشتیبانی بگیرید. در واقع شما یک ذخیره سازی آنلاین و لحظه ای را خواهید داشت. 

با وجود Stash Live شما همیشه یک نسخه از آخرین به روز رسانی سایت وردپرسی خود را خواهید داشت. پس دیگر نگرانی برای بازگرداندن سایت تان نخواهید بود.

به BackupBuddy مراجعه کنید »صفحه Stash Live را در قسمت مدیریت وردپرس بازکنید و نام کاربری و رمز عبور iThemes خود را وارد نمایید. شما همچنین می توانید یک آدرس ایمیل را در جایی که می خواهید اعلانهای پشتیبانی برای شما بیاید را وارد کنید. که این ایمیل ها از طریق لینک به شما ارسال خواهد شد.

Login to Stash Live

سپس روی دکمه ذخیره کلیک کنید. افزونه  BackupBuddy اکنون شروع به ایجاد اولین پشتیبانی خود و آپلود آن به حساب Stash خود خواهد کرد.

Backup Progress for Stash Live

از آنجایی که این افزونه از تمام اطلاعات شما می خواهد بک آگیری کند پس ممکن است که زمان آپلود آن کمی طولانی شود. اگر اطلاعات زیادی را در سایتتان دارید پس چند ساعت طول می کشد تا کاملا این اطلاعات آپلود شود. شما می توانید در این زمان صفحه را ترک کنید این کار اختلالی در پشتیبان گیری شما نخواهد کرد. پس از اتمام پشتیبان گیری یک فایل زیپ برای شما از طریق ایمیل ارسال می شود.

Stash live Snapshots

Setting up Scheduled Backups with BackupBuddy

پشتیبان گیری با  BackupBuddy

شما می توانید از گزینه های دیگری نیز استفاده کنید و از سایت تان یک نسخه پشتیبانی داشته باشید. در ابتدا باید ایمیل خود را وارد کنید تا اعلامیه های پشتیبان گیری برای شما از آن طریق ارسال شود. بعد از شما نیاز به یک رمز عبور دارید. این رمز عبور در هنگام انتقال سایت وردپرس خود به سرور یا میزبان جدید لازم خواهد بود. پس از آنکه گذرواژه خود را انتخاب کردید. باید مکان پشتیبان گیری را انتخاب کنید.

BackupBuddy quick setup wizard

شما می توانید پشتیبان گیری وردپرس خود را در dropbox، Google Drive، Amazon S3، BackupBuddy Stash ذخیره کنید.

Choose where to save backups

در نهایت شما باید انتخاب کنید که چطور می خواهید از سایت بک آپ بگیرید. می توانید به طور دستی وارد کنید که به طور مثال هر ماه یا هر هفته و یا هر روز از تمام اطلاعات شما یک نسخه پشتیبانی گفته شود.

Backup Profiles

گزینه Send to remote destination as part of backup process تیک بزنید. پس از انتخاب این قسمت دکمه ذخیره بزنید.

Select backup destination

افزونه BackupBuddy شروع به بک آپ گیری از اطلاعات شما می کند. و به مکانی که انتخاب کرده اید فرستاده می شود.

نحوه بازگرداندن فایل پشتیبان گیری از طریق افزونه BackupBuddy 

 به BackupBuddy بروید »Restore / Migrate صفحه و به قسمت پشتیبان خود بروید. در آنجا پیغامی برای مرور یا بازگرداندن فایلها و بازگرداندن پایگاه داده خواهید دید.

Restore files and database from backup

برای بازگرداندن کامل، شما باید فایل importedbuddy.php را به سرور خود آپلود کنید.

امیدوارم که بد از خواندن این مطلب پاسخ سوالهای خود را در این زمینه گرفته باشید. می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید. و سوالات خود را از ما بپرسید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.