بررسی جامع بهترین سامانه‌های حضور و غیاب آنلاین

بررسی جامع بهترین سامانه‌های حضور و غیاب آنلاین

آنچه در این مقاله میخوانید

یکی از دغدغه‌های مدیران منابع انسانی و صاحبان مشاغل، انتخاب بهترین سامانه حضور و غیاب به منظور مدیریت و ثبت اطلاعات تردد پرسنل است. از بین این همه نرم افزار و سیستم کنترل تردد، بهترین آنها کدام است و نقاط ضعف و قوت هر سیستم چیست؟ کدام سیستم حضور غیاب بیشترین بازدهی با کمترین دردسر را دارد. در این مطلب تلاش کردیم با بررسی بهترین‎‌های این حوزه مسیر پیش روی شما برای انتخاب و خرید بهترین سامانه حضور غیاب آنلاین را هموار کنیم.

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین چیست؟

شاید بتوان گفت یکی از تاثیر‌گذارترین راه‌کارهای مورد استفاده در بحث منابع انسانی سیستم‌های حضور غیاب کلود است. سیستم کنترل تردد آنلاین جایگزینی کارآمد و بدون دردسر برای دستگاه های حضور و غیاب است که علاوه بر قابلیت ثبت و مدیریت تردد، امکانات بسیاری در راستای مدیریت بهتر منابع انسانی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.

یکی از مهمترین ویژگی‌های سیستم‎‌های کلود، دسترسی بدون محدودیت به زمان و مکان به اطلاعات و امنیت بالای اطلاعات است. با استفاده از این سیستم نیازی به پیدا کردن راهی برای جلوگیری از هک دستگاه حضور و غیاب نخواهید داشت.

1. سیستم حضور و غیاب آنلاین نانوتایم 360

نرم افزار نانوتایم 360 نسخه کلود با رویکردی متفاوت نسبت به نسخه ویندوز خود، امکانات بیشماری را در اختیار کاربران قرار داده است. در این سیستم علاوه بر دسترسی مدیران به داده‌های تردد ثبت شده، پرسنل نیز امکان دسترسی به داده‌های تردد خود را دارند. این قابلیت علاوه بر اعتماد سازی به طرز چشم‌گیری از حجم بار واحد منابع انسانی در پاسخگویی مکرر به درخواست پرسنل برای دریافت ریز تردد خود می‌کاهد.

 

در این سیستم کنترل تردد آنلاین که در بستر کلود پیاده‌سازی شده است، علاوه بر امکان ثبت تردد به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن نانوتایم 360، امکان ثبت تردد با استفاده از دستگاه حضور و غیاب هم وجود دارد. همانطور که اشاره شده در این سیستم امکان ثبت تردد به طور مستقیم از طریق سامانه حضور و غیاب ابری نانوتایم وجود دارد و به دلیل عدم نیاز به خرید دستگاه حضور و غیاب در هزینه‌های سازمان صرفه‌جویی می‌شود.

در نانوتایم 360، قابلیت‌های دیگری از جمله امکان ثبت درخواست مرخصی، ماموریت، مانیتورینگ در لحظه تردد پرسنل و …دیگری در نظر گرفته شده است. در این نرم افزاربا قابلیت ثبت انواع درخواست تعداد مراجعات حضوری کاهش یافته است. هدف اصلی نانوتایم360 کاهش امور دستی، افزایش بهروری و ذخیره زمانی مدیران منابع انسانی (Human resource managers) است. امکان تعریف انواع شیفت‌های کاری با قابلیت سفارشی سازی بر اساس نیاز سازمان‌ها، امکان گزارش‌گیری جامع و متنوع، تعریف قوانین پویا و… تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های این سامانه حضور و غیاب آنلاین است.

دستگاه حضور و غیاب آنلاین
طراحی رابط کاربری مینیمال و کاربر پسند با دو سطح دسترسی داشبورد ( پرسنل پنل و منیجر پنل) به راحتی قابل استفاده بر روی انواع موبایل،PC و لپ تاپ است. نانوتایم 360 دارای اپلیکیشن حضور و غیاب موبایلی در در نسخه اندروید و و IOS است که یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های حضور غیاب موبایلی ایرانی است. این نرم افزار کارکردی مشابه با GoTime Cloud از برند معتبر ZKTCO است.

مهم ترین ویژگی های نانوتایم 360 درجه

 • مدیریت پنل اطلاعاتی: تعریف انواع سطوح دسترسی، تعریف چندین قرارداد برای پرسنل، تعریف انواع تاریخ ها (استخدام، شروع بکار، ترک کار) برای هر پرسنل
 • مانیتورینگ تردد پرسنل: مشاهده و مدیریت لحظه ای تردد هر یک از پرسنل، امکان تعریف مانده مرخصی، مشاهده گزارش ترددها به تفکیک دستگاه
 • تقویم کاری سازمان: دریافت تقویم کاری سالانه به صورت خودکار، تعریف تعطیلات براساس سیاست های کاری،تعریف شیفت های ساعتی، روزانه و ماهانه
 • ساختار متنوع حضور و غیاب: پشتیبانی از شیفت های کاری نامنظم، تعیین روزهای موظفی، تعریف ساختار زمانی 12 و 24 ساعته، تعریف انواع شیفت های گردشی، بدون مرز و…
 • تعریف و مدیریت مجوزها: ایجاد مجوزها برای دسترسی، تایید دو سطحی برای دسترسی به پنل، دسترسی جداگانه هر پرسنل به پنل خود با استفاده از گوشی یا دسکتاپ
 • ماموریت و مرخصی: ثبت و درخواست انواع ماموریت ها و مرخصی ها، دریافت گزارش ماموریت و مرخصی در بازه زمانی مشخص، مشاهده مرخصی های مجاز و غیر مجاز
 • مدیریت حقوق و دستمزد: تعریف انواع حکم و قرارد داد کاری برای هریک از پرسنل، تعریف انواع روش های محاسبه حقوق و دستمزد، مدیریت بهتر حقوق پرداختی به هریک از پرسنل
 • ثبت تردد انلاین: مکانیزم ثبت تردد برای پرسنل دور کار، بررسی صحت تردد با GPS، ثبت ترددبا استفاده از گوشی هوشمند و سخت افزار nano
 • ثبت تردد فراموش شده: یکی دیگر از قابلیت‌های نانوتایم 360 امکان ثبت تردد فراموش شده با استفاده از نسخه وب و اپلیکیشن حضور غیاب اندرویدی نانوتایم 360 است. هرچند این درخواست باید توسط مدیران سطح بالاتر تائید شوند.

2. نرم افزار حضور و غیاب کسرا

کسری یکی دیگر از کمپانی‌های ایرانی موفق در عرصه راه‌کارهای جامع در حوزه کنترل تردد سازمانی است. نرم افزار تردد کسرا با امکان مدیریت حضور و غیاب آنلاین پرسنل و قابلیت ایجاد قوانین محاسبه کارکرد تردد کارمندان با قابلیت اعمال دسترسی برای تعریف انواع پارامترهای محاسباتی کارکرد ورود و خروج کارکنان در اختیار سازمان‌ها قرار گرفته است. این نرم افزار شامل بخش های مختلفی از جمله نرم افزار کارکرد پرسنل، نرم افزار موبایل تردد ، آوید و…است. این سیستم حضور غیاب به مانند سامانه حضور و غیاب نانوتایم 360 در بستر کلود پیاده سازی شده است. از برترین ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت نظارت بر تردد پرسنل به صورت آنلاین
 • مدیریت یکپارچه دستگاه های مدیریت کنترل تردد فعلی سازمان
 • تعریف سطوح دسترسی
 • استفاده از وب کیوسک برای گسترش کاربری سامانه در تمام سطوح شرکت
 • ثبت تردد فراموشی با نرم افزار حضور و غیاب اندروید یا نسخه تحت وب
 • قابلیت پوشش دهی انواع شیفت های مختلف

 

بهترین اپلیکیشن حضور غیاب

3. نرم افزار حضور و غیاب دینگ

نرم افزار دینگ یکی از گزینه های مناسب برای کسب و کارهای کوچک است که می خواهند با صرف هزینه کم تردد پرسنل خود را کنترل نماییند برای استفاده از این نرم افزار باید از دستگاه بی سیم دینگ و اپلیکیشن همراه آن اسفاده نمایید.

پرسنل برای ثبت ورود و خروج خود باید اپلیکیشن را در مجاورت دستگاه دینگ قرار دهند تا ثبت گردد از طرفی چون این نرم افزار تحت وب است دغدغه های نصب و راه اندازی نرم افزار کاهش میآبد و می توانند به راحتی بدون محدود مکان و زمان ثبت تردد نمایند.

4. حضور و غیاب فینتو

نرم افزار حضور و غیاب فینتو یکی دیگر از نرم افزارهایی است که می توان در این حوزه نام برد. این نرم افزار به دلیل عدم نیاز به هیچ سخت افزاری و فقط با نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه جز بهترین نرم افزارهای کنترل تردد قرار دارد. که به راحتی در دسترس پرسنل قرار می گیرد و به دلیل زیر ساخت هایی که دارد با ماژول حقوق ودستمزد ارتباط برقرار کرده و قابلیت ارسال پیامک از طرف مدیر به کارمندان بر روی این اپلیکیشن فعال است.

مزایای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب ابری

نرم افزار آنلاین حضور و غیاب کلود همانند هر سیستم جدیدی از مزایای ویژه ای برخوردار است مانند:

 • افزایش نظم و دقت پرسنل
 • تعریف انواع شیفت کاری
 • ایجاد انواع گزارشات ماموریت، مرخصی، عملکرد و…برای پرسنل
 • محاسبه سریع و راحت حقوق و دستمزد کارکنان
 • کاهش تقلب و اهمال کاری پرسنل سازمان
 • قابلیت نظارت و مدیریت بر ورود و خروج کارکنان در هر زمان و مکان
 • امکان پشتیبانی همزمان از چندین دستگاه
 • و…

 

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:

1 نظر

 • توی نرم افزار حضور و غیاب آنلاین مثلا همین نانوتایم 360 امکان ثبت درخواست مرخصی یا ماموریت در نظر گرفته شده؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.