آموزش ابزارک نظر دهی در المنتور (جلسه دوم)

سلام به همه ی دوستداران المنتور

قسمت نظر دهی یک بخش بسیار مهم برای سایت است. مثلا شما یک سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید، اولین کاری که برای قبل از خرید انجام می دهید این است که به قسمت نظرات کاربران می روید تا در مورد محصول مورد نظرتان کمی اطلاعات کسب کنید تا بفهمید کاربران دیگر از این محصول راضی بوده اند یا خیر.

نظرات کاربران با میزان فروش شما ارتباط مستقیمی دارد.

خب حالا که به اهمیت موضوع پی بردید شاید سوالی که برایتان پیش بیاید که اینکه چطور می توان با المنتور ابزارک نظر دهی را به سایتمان اضافه کنیم؟ با خواندن این متن و دیدن کلیپ آموزشی به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

 

کاربرد ابزارک نظر دهی در سایت

 

ابزارک نظر دهی و review ویژگی نظر دهی،بررسی و امتیاز توسط کاربران را به سایت شما اضافه می کند تا هم شما و هم مخاطبانتان کیفیت سایت را مورد بررسی قرار دهند. شما میتوانید به راحتی از طریق با کشیدن و رها کردن ابزارک نظر دهی و review در برگه و ستون مورد نظر محتوای نظر دهی را ایجاد کنید.

با استفاده از این ابزارک شما هر ایده ای یا تغییر دلخواهی که برای به اشتراک گذاری نظرات با استایل های مختلف در نظر دارید را فقط با چند کلیک ساده می توانید ایجاد کنید.

شما با استفاده از این ابزارک می توانید هر رنگ و طرحی را برای ظاهر نظرات، بررسی و امتیاز دهی استفاده کنید. هیچ محدودیتی در انتخاب ندارید!

 

چطور ابزارک نظر دهی در المنتور را اضافه کنیم؟

 

در ابتدای کار یک قالب از کتابخانه خود در سایت مان ایجاد می کنیم ، در بین دو ستون در هر جای سایت مان که بخواهیم یک فاصله ایجاد می کنیم ، سپس ابزارک بررسی را جست و جو می کنیم و در کادر خالی می اندازیم.

در این بخش دو روش تنظیمات وجود دارد:

  • تنظیمات محتوا
  • تنظیمات استایل

 

تنظیمات محتوا

 

در این بخش ابتدا وارد تنظیمات ابزاک جست و جو می شویم ، در این تنظیمات سه اسلاید وجود دارد. برای شروع روی یکی از اسلاید ها کلیک کنید یک تصویر را از کتابخانه خود انتخاب کنید ، در ادامه نام و عنوان و امتیازی را برای تصویر مورد نظر وارد کنید، در این قسمت آیکن آن را نیز می توانید تغییر دهید و آیکن مورد نظر خود را بگذارید. از طریق پیوند لینکی را به وبلاگ شبکه های اجتماعی و … بدهید تا نظرات کاربران در اینجا برای شما ثبت شود.

در تنظیمات اسلایدر در هر مشاهده نیز می توانید آن را به صورت پیش فرض بگذارید یا اینکه تعداد اسلاید ها را بیشترکنیم ، یعنی اجازه دهید با هر بار نمایش چند اسلاید برای شما نمایش داده شود.

در تنظیمات دگیر عرض باکس مورد نظر را می توانید تغییر دهید که هم می تواند به صورت درصدی باشد ، هم به صورت پیکسلی که به شما یشنهاد می دهم از روش درصدی استفاده کنید ، اندازه درصدی برای سایت بسیار مناسب تر می باشد و اندازه بهتری به صفحه می دهد.

در ادامه به تنظیمات اضافی بروید تا هر تغییر دیگری که می خواهید را ایجاد کنید. در تنظیمات صفحه بندی نیز می توانید اندازه کادر دور تصویر را به چهار حالت غیر فعال،نقطه ،کسر یا پیشرفت قرار دهید . در قسمت بعدی این تنظیمات می توانید مدت زمان جا به جایی هر کدام از اسلاید ها را به اندازه دلخواه تغییر دهید.

تنظیمات بخش خودکار را می توانید تغییر دهید ، که در این صورت تصویر ها می توانند به صورت خودکار یا با زمان مورد نظر ما جا به جا شوند. در ادامه سرعت پخش را که تصاویر با چه سرعتی باشد را نمایش می دهد.

در ادامه می توانید تنظیمات بی نهایت،تنظیمات مکث و تنظیمات بخش محتوا را نیز به دلخواه تغییر دهید.

 

تنظیمات استایل

 

در این بخش به تنظیمات استایل می رویم ،اولین تنظیمات فاصله بین اسلاید ها می باشد که با تغییر آن می توانید اندازه بین اسلاید ها را کم و زیاد کنید .در تنظیمات بعدی می توانیم عکس پس زمینه تصاویر را تغییر دهید.

در تنظیمات سایز حاشیه می توانید سایزی که دور کادر دیدگاه ها قرار دارد را تغییر دهید. اگر بخواهید فقط به بالا یا پایین یا هر جای کادر تغییر دهید باید گزینه اتصال مقادیر را غیر فعال کنید بعد اندازه دلخواه خود را تغییر دهید.

تنظیمات شعاع کادر را نیز به صورت درصد یا پیکسل می توانید تغییر دهید. در بخش تنظیمات پدینگ می توانید اندازه مناسب را به صفحه خود بدهید.در ادامه می توانید به قسمت سربرگ بروید و تغییرات خود را اعمال کنید.

در تنظیمات جدا کننده می توانید قسمت جدا کننده را فعال یا غیرفعال کنید اندازه جدا کننده و رنگ آن را نیز تغییر دهید. در بخش بعد به تنظیمات متن می روید و تنظیمات دلخواه را ارائه می کنید.

یا تنظیمات دکوراسیون متن را پیش فرض،زیر خط دار،رو خط دار،میان خط دار یا روی دار یا هیچ قرار دهید. ارتفاع و فاصله خط را نیز می توانید به دلخواه تغییر دهید.

در تنظیمات عنوان نیز می توانید تغییرات دیگر متن ها را تغییر دهید، در تنظیمات عکس می توانید اندازه،شکاف و شعاع کادر عکس را تغییر دهید و در قسمت آیکن نیز می توانید رنگ آیکن را به رنگ دلخواه تغییر دهید. در قسمت آخر نیز می توانید تنظیمات استایل بدون مارک و تنظیمات ناوبری را به دلخواه تغییر دهید.

 

 

پروین رستمی

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *