10 گام برای راه اندازی یک کسب و کار طراحی داخلی آنلاین

10 گام برای راه اندازی یک کسب و کار طراحی داخلی آنلاین

آنچه در این مقاله میخوانید

این روزها طراحی داخلی در ایران و سراسر دنیا یک تجارت پر رونق است. اما مشتری ها معمولاً دوست دارند یک طراح دکوراسیون با تجربه و حرفه ایی استخدام کنند.دنبال کردن بعضی استراتژی های هوشمندانه بازاریابی به شما در گسترش کسب وکار طراحی داخلی آنلاین کمک بسیاری میکند.

اگر به تازگی قصد ورود به این کار را دارید لازم است تا با تمام جنبه های این کار  آشنا شوید.

انواع مختلفی از خدمات طراحی داخلی بر اساس نیازهای خاص مشتریان در دسترس است.

به عنوان مثال ، برخی از مشتریان فقط برای انتخاب مبلمان شیک و چیدمان آنها در منزل خود به مشاغل طراحی داخلی نیاز دارند.

بعضی دیگر ممکن است فقط برای چیدمان گل در منزل شان از یک طراح داخلی مشورت بگیرند.

کار طراحان داخلی به سرعت در حال گسترش است. و تعداد افرادی که در مراکز علمی این حرفه را به صورت تخصصی دنبال میکنند روز به روز در حال گسترش است.

این رشته در کشور ما نیز بسیار مورد استقبال قشر جوان قرار گرفته است.

درآمد طراحان داخلی

به عنوان مثال صنعت طراحی داخلی ایالات متحده سالانه 10 میلیارد دلار درآمد کسب می کند.

این آمار را میتوان در سراسر دنیا تعمیم داد .بنابراین ، دامنه وسیعی برای شکوفایی طراحان داخلی در بازارهای تمام کشورها وجود دارد که به دنبال تقاضای روزافزون برای تزئین خانه ها است.

طراحی داخلی جز مشاغل لوکس محسوب می شود پس یافتن مشتریان بالقوه و انجام این کار نیازمند یک سری کارهای مهم می باشد.

بازاریابی طراحی داخلی آنلاین

در ابتدا شما باید با دقت و با یك برنامه ی دقیق بازاریابی کنید و اصلا  نقش بازاریابی در این موضوع را کم نبینید.

ابتدا در مورد بازار خود تحقیق کنید و بفهمید کدام گروه از افراد برای طراحی خانه و سایر مشاغل طراحی داخلی با شما تماس می گیرند.

سپس ، آنها را هدف قرار دهید و با ایده های منحصر به فرد بازاریابی توجه آنها را به سمت استارت آپ خود جلب کنید.

10 گام برای راه اندازی یک کسب و کار طراحی داخلی آنلاین

در این قسمت با ارائه ی 10 راه حل چگونگی راه اندازی یک کسب وکار طراحی داخلی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. مشتریان خود را شناسایی کنید

شغل طراحی داخلی بسیاری از زیرمجموعه ها را شامل می شود,مانند: تجدید مبلمان قدیمی ، تزئین گل های مصنوعی ، بازسازی خانه ، روکش مبلمان سفارشی ، تعویض مبلمان منزل و بسیاری موارد دیگر.
در ابتدا بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند.

این ارتباط مستقیم با دانستن اینکه چه نوع مشاغل داخلی را باید شروع کنید مرتبط است. و سپس از نیاز آنها مطلع شوید.

 

10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد
10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد

وقتی زمینه ی کاری خود در طراحی داخلی را انتخاب کردید به جزییات بیشتری از آن فکر کنید و در مورد سلیقه ها و نیازهای مشتریان خود بیشتر تحقیق کنید.

از کیفیت بازار ، محصولات خاص و خدماتی که به طور کلی تقاضای خوبی دارند ، اطلاعات به دست آورید.

از همه مهمتر ، بدانید که مشتریان شما از خدمات طراحی داخلی شما چه انتظاری دارند. شما باید دید واضحی از مشتری ایده آل خود داشته باشید.

2.برای گروه طراحی داخلی آنلاین تان یک لوگو طراحی کنید

پس از تصمیم گیری در زمینه طراحی داخلی و شناسایی مشخصات مشتریان هدف تان قبل از شروع کسب و کار ، یک آرم (لوگو) منحصربه فرد برای سرمایه گذاری خود بسازید و از آن استفاده کنید. اهمیت آرم برای ایجاد هویت بستر ضروری است.

از آنجا که افراد یک آرم را به طور مکرر در تبلیغات ، محصولات یا خدمات و سایر مواد بازاریابی مشاهده می کنند ، شروع به شناسایی شرکت و تجارت می کنند. بنابراین ، یک آرم تجاری خوب برای طراحی داخلی داشته باشید.
برای طراحی یک آرم تجاری به یک طراح مراجعه کنید یا شرکت هایی هستند که در این زمینه فعالیت میکنند.به آنها مراجعه کنید و طرح های پیشنهادی انها را ببینید.

3. تجارت تتان را آنلاین کنید

مشتریان طراحی داخلی این روزها مستقیماً به طراحان داخلی نزدیک نمی شوند.

به طور کلی ، آنها ابتدا به دنبال کسب و کار طراحی داخلی به صورت آنلاین در موتورهای جستجو می گردند. سپس ، تمام اطلاعات مانند هزینه ها و خدمات موجود در وب سایت های مختلف طراحی داخلی را با یکدیگر مقایسه می کنند.

ضمن اینکه با طرح های اجرا شده توسط طراحان مختلف و سبک کاری آنها بیشتر آشنا میشوند.

و در نهایت تصمیم به مراجعه ی حضوری میگیرند. پس لازم است شما با قدرت به صورت آنلاین فعالیت کنید و از این طریق با مخاطبانتان که احتمالا مشتریان آینده ی شما هستند ارتباط برقرار کنید.

 

10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد
10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد

 

بنابراین یک وب سایت راه بیندازید و کسب و کار طراحی داخلی خود را در آن قرار دهید. طراحی وب سایت شما باید به گونه ایی باشد که اطلاعات خوبی به کاربر بدهد. اما ، باید این وب سایت را به ابزاری برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتری تبدیل کنید.

پیشنهاد ما این است که در صفحه اصلی وب سایت خود تصاویر جذابی از کارهای طراحی داخلی که در گذشته انجام داده اید قرار دهید.

این مهم است که شما از عکس های موجود در اینترنت کپی نکنید و تمام کارهای خودتان باشد.

صفحات سایت باید سریع مرور شوند تا کاربر را از حضور در سایت خسته نکند. محتوای موجود در صفحات وبسایتتان باید بازدیدکنندگان را درگیر کند.

کلیه اطلاعات مربوط به شرکت ، جزئیات تماس ، سیاست حفظ حریم خصوصی ، شرایط و ضوابط و توصیفات را نیز در وبسایتتان قرار دهید.

4. در ابتدا برخی خدمات را به صورت رایگان ارائه دهید

برخی از پروژه های اولیه را به صورت رایگان یا با قیمتی اندک برای مشتریان انجام دهید. به این ترتیب می توانید بستری برای نشان دادن استعداد و مهارت خود داشته باشید.

این مشتریان سپس تبدیل به بازاریاب برای شما خواهند شد و از کار و استعداد شما صحبت خواهند کرد و سایر مشتریان بالقوه را به سمت شما جلب میکنند. این کار به شما کمک می کند مشتریان اولیه را بدست آورید.

بنابراین ،چند مشتری را پیدا کنید که به شما اجازه دهند پروژه تان را در منزل آنها اجرا کنید.

حتی می توانید از هزینه طراحی خود چشم پوشی کنید تا آنها به شما اجازه کار دهند. فقط از آنها بخواهید که کنترل خلاقیت کامل روی پروژه را به شما بدهند.

برخی از آنها ممکن است توسط پیشنهاد شما برای دکوراسیون رایگان فضای داخلی خانه یا مبلمان منزل وسوسه شوند.

شما می توانید مبلی پیشنهاد دهید که مشتریان شما وسوسه شوند از شما خریداری کنند.

5. تجارت خود را از طریق رسانه های اجتماعی به بازار عرضه کنید

قدرت رسانه های اجتماعی را در ارتقا تجارت دکوراسیون داخلی یا هر شغل دیگر دست کم نگیرید. کانال های اجتماعی که امروز تعدادشان هم کم نیست, بسترهای خوبی برای ارتقا کاری شما هستند.

شما هزاران دنبال کننده و “پسندیدن” برای فعالیت تازه کار خود جمع می کنید.

بسیاری از کسانی که در فضای مجازی دنبال کننده ی شما هستند, در صورت نیاز به خدمات دکوراسیون منزل, ممکن است مشتری شما شوند.

 

کانال های اجتماعی به گسترش کلمه ای برای تجارت تازه تاسیس شما کمک می کنند.

شما باید مرتباً تصاویر با کیفیت همراه با اطلاعات مربوط به خدمات طراحی داخلی خودو محتوای جذاب را در صفحات رسانه های اجتماعی تان ارسال کنید.

6. عکسهای کارهایتان باید جذاب باشد

طراحی داخلی یک رسانه بصری است. این تجارت در کل خلق تصاویر با استفاده از محصولات مبلمان منزل ، تزئینات منزل ، گلدهی و سایر موارد است.

 

اگر مشتریان تحت تأثیر جلوه بصری ایجاد شده شما قرار بگیرند ، به دلیل تبلیغات دهان به دهان تجارت بیشتری خواهید داشت.

بنابراین ، هنگامی که با مشتریان ملاقات می کنید ، با نشان دادن عکس هایی از کارهای طراحی ، اولین تأثیر را در آنها ایجاد کنید ، همچنین این تصاویر را در وب سایت و صفحات اجتماعی خود نمایش دهید.

یک عکاس حرفه ای و خلاق استخدام کنید تا عکس های با کیفیت عالی از کارهای طراحی داخلی شما داشته باشد.

سپس این تصاویر را به عنوان راهی برای نشان دادن استعداد خود به مشتری نشان دهید. این یک روش خوب برای گرفتن معامله از مشتریان است.

7. در رویدادهای تجاری در شهر خود شرکت کنید

رویدادهای تجاری بسترهای بسیار خوبی برای ایجاد تجارت در بازار هستند. هر زمان نمایشگاه تجاری در زمینه طراحی داخلی در شهر شما برگزار می شود ، حتماً در آن حضور داشته باشید.

سعی کنید با کارشناسان صنعت ملاقات کنید و پیشنهادات آنها را برای رشد سرمایه گذاری خود دریافت کنید.

همچنین لازم است با بسیاری از طراحان داخلی در تماس باشید. با آنها تماس شخصی برقرار کنید. با آنها معاشرت کنید و از تجارتتان صحبت کنید این کار به شما کمک کند مشتریان و معاملات واقعاً بزرگی را بدست آورید.

هنگام صحبت با مردم و کارشناسان ، کارت ویزیت خود را به آنها بدهید. طراحی کارت ویزیت شما باید چشمگیر باشد و تمام اطلاعات تماس شما مانند شماره تلفن و آدرس وب سایت شما باید بخشی از طراحی باشد.

8. توزیع آگهی

10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد
10 مرحله برای اینکه بتوان در ایران از طراحی داخلی آنلاین, کسب درآمد کرد

 

کسب و کار شما تازه تاسیس است لذا تمکن مالی کمی دارید. و این موضوع باعث میشود توانایی پرداخت هزینه برای تبلیغات پرهزینه در تلویزیون و روزنامه ها را نداشته باشید.

بنابراین ، باید به دنبال راهکاری باشید تا بتوانید از راه مقرون به صرفه تبلیغات خود را انجام دهید.

آگهی تبلیغاتی( بروشورها ) یک برگ تبلیغاتی است که می توانید با قیمت پایین تری ایجاد کنید. سپس ، فقط در یک مکان شلوغ بایستید و بروشورهایی را برای رهگذران توزیع کنید.

برای جلب توجه مردم ، یک عکس بزرگ از کسب و کار طراحی داخلی خود و مقداری متن به عنوان بخشی از طراحی بروشور خود داشته باشید. ایده در اینجا این است که توجه مردم را بلافاصله به ویژگی های اصلی کسب و کار خود جلب کنید.

9. بازاریابی ایمیلی را امتحان کنید.

بازاریابی از طریق پست الکترونیکی یکی دیگر از روش های مقرون به صرفه اما بسیار کارآمد برای ایجاد مشتری برای تجارت شماست. ابتدا آدرس ایمیل افرادی را که از وب سایت تجارت شما بازدید می کنند جمع آوری کنید.

یک خبرنامه از خودتان راه اندازی کنید و از مردم بخواهید با ارائه آدرس های ایمیل خود آن را به صورت رایگان مشترک کنند.

 

سپس با برجسته کردن برخی از ویژگی های اصلی خدمات طراحی داخلی ، برای آنها ایمیل ارسال کنید. بسیاری از آنها درباره شرکت شما سوال می کنند. آماده ی پاسخگویی در سریغ ترین زمان ممکن به سوال های انها باشید .

با این حال ، اطمینان حاصل کنید که بازاریابی ایمیلی را به روشی حرفه ای انجام می دهید.

10. یک وبلاگ طراحی داخلی آنلاین, طراحی کنید

اگر بتوانید خود را به عنوان یک مرجع در زمینه فعالیت خود معرفی کنید ، مشتریان شما به تجارت و استعداد شما در زمینه طراحی داخلی بیشتر اعتقاد پیدا خواهند کرد.
برای انجام این کار ، یک وبلاگ در زمینه طراحی داخلی راه اندازی کنید. با لحنی معتبر بنویسید تا مردم بتوانند آنچه را که در وبلاگتان درباره آن صحبت می کنید باور کنند. این امر به ایجاد تصویر تجاری شرکت شما نیز کمک می کند.

طراحی وبلاگ شما باید منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. باید ترکیبی از تصاویر ، متن و فضایی خاص باشد. یک وبلاگ طراحی داخلی باید نمونه ای از حس زیبایی شناسی خوب طراح نیز باشد.

برای طراحی سایت مورد نظرتان با خیالی راحت میتوانید به تیم افق وب اطمینان کنید و از پیشنهاد های افق وب در این زمینه استفاده کنید.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد میکنیم به مقاله ی  محبوبترین سبک طراحی وب چیست؟ + “راهنمای گرافیک وب برای تازه کاران” مراجعه کنید.

در نهایت

برای رشد سریع شروع به کار طراحی داخلی خود ، با استفاده از چند استراتژی هوشمندانه آن را به بازار عرضه کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که هویت بصری خوبی از کسب و کار خود ایجاد کنید تا تأثیرات به یادماندنی بر مشتریان خود بگذارد.

یک لوگو ایجاد کنید که در طراحی آن برجسته است ، حضور فعال در شبکه های اجتماعی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید ،

در ابتدا کارهای طراحی رایگان وبا هزینه های کم برای مشتریان خود انجام دهید ، و از تبلیغات و نامه های الکترونیکی برای انتشار خبرهای جدید خود استفاده کنید.

 

منبع:  www.designhill.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.