ایکس متهم به تخطی از قوانین شد! دردسر جدید برای ایلان ماسک

ایکس متهم به تخطی از قوانین شد! دردسر جدید برای ایلان ماسک

آنچه در این مقاله میخوانید

به گزارش Courthouse News، یکی از قضات فدرال در روز جمعه حکم داد که شرکت ایکس، قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، قرارداد خود با کارمندانش را نقض کرده و با پرداخت نکردن میلیون‌ها دلار پاداش، به نقض تعهدات پیشین خود پرداخته است.

مارک شوبینگر، که پیش از ترک ایکس در ماه می، سابقه‌ای به‌عنوان مدیر ارشد حقوق و مزایای ایکس داشت، در ماه ژوئن از ایکس به‌اتهام نقض قرارداد شکایت کرد.

شکایت مارک شوبینگر از ایلان ماسک

شوبینگر در ادعای خود اظهار کرد که ایکس قبل و بعد از خریدش در سال گذشته، به کارمندان خود وعده داده بود که ۵۰ درصد از پاداش‌های هدف سال ۲۰۲۰ را پرداخت خواهد کرد؛ اما هرگز این پرداخت‌ها را انجام نداده است.

ایکس متهم به تخطی از قوانین شد

وینس چابریا، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، در رد درخواست ایکس، برای بستن این پرونده، حکم داد که شوبینگر به‌طور درست و موجه نقض ادعای قرارداد را طبق قوانین کالیفرنیا اثبات کرده است.

قاضی تأکید کرد: “زمانی که شوبینگر اقدام به انجام خدمات خود در ایکس کرد، ایکس پیشنهاد داد که در صورت پرداخت پاداش، قراردادشان بر اساس قوانین کالیفرنیا باشد. بنابراین، با انکار پرداخت پاداش متعهد شده به شوبینگر، ایکس به نقض قرارداد پیشین خود اقدام کرده است.”

وکلای ایکس ادعا کردند که این قرارداد وجود ندارد و شرکت فقط قول شفاهی داده است و باید قانون تگزاس بر روی این پرونده حاکم باشد. اما قاضی تصمیم گرفت که قانون کالیفرنیا در این مورد اعمال شود و استدلال‌های ایکس رد شود.

ایکس از زمان خرید شرکت و اخراج بیش از نیمی از نیروها، با شکایت‌های مکرر کارمندان و مدیران سابق مواجه شده است که ادعاهای مختلفی را شامل می‌شوند؛ از جمله تبعیض علیه کارمندان مسن و زنان، و عدم اطلاع‌رسانی مربوط به اخراج‌های دسته‌جمعی. ایکس همه این ادعاها را رد کرده است.

4/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.