ایجاد محدودیت دسترسی کاربران در المنتور (جلسه 40)

ایجاد محدودیت دسترسی کاربران در المنتور (جلسه 40)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

تصور کنید یک سایت برای مشتری خود درست کردید و به او تحویل داده اید. مشتری برای انجام تغییراتی وارد صفحه طراحی شده شما می شود و تصادفا با هم ریختگی های ظاهری در سایت شما مواجه می شود. با شما تماس می گیرد تا این مشکل را حل کنید. اما چقدر خوب می شد اگر می توانستیم دسترسی مشتری را به بخش های غیر ضروری غیر فعال کنیم اما چگونه؟

حالا این سوال برای شما پیش می آید که چطور باید از این اتفاق جلوگیری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه بهتر است با روش هایی که می توانید این کار را انجام دهید آشنا شوید.

 

نحوه تنظیم محدود سازی دسترسی کاربران در المنتور

در این صورت دو روش برای محدود سازی دسترسی داریم:

  • روش اول : تنظیمات مدیریت نقش
  • روش دوم : نصب افزونه

روش اول : تنظیمات مدیریت نقش

در ابتدا به پیشخوان سایت به تنظیمات مدیریت نقش ها می روید و در این قسمت دسترسی های دلخواه را مشخص می کنید، ذخیر تغییرات را کلیک می کنید، به سایت خود می روید حالا می بینید که دسترسی های مورد نظر محدود در صفحه مورد نظر برای مشتری شما ایجاد شده است.
نکته : باید در این تنظیمات دقت کنید که کاربر فقط به دسترسی های محدودی که ایجاد کرده اید، دسترسی داشته باشد نه به همه تنظیمات سایت.

روش دوم : نصب افزونه

در این روش شما می توانید افزونه های مختلفی مانند افزونهAAM را برای این کار نصب کنید که نیاز به یک توضیح کامل دیگر دارد که در این مطلب قابل ذکر نیست.

 

4.7/5 - (4 امتیاز)

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.