آیا خدمات حقوقی آنلاین واقعاً می توانند به تجارت شما کمک کنند؟

آیا خدمات حقوقی آنلاین واقعاً می توانند به تجارت شما کمک کنند؟

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد داریم, به طور مفصل در مورد اینکه چطور فعالیت در بستر فضای آنلاین میتوانند بر کسب و کار حقوقی آنلاین شما تاثیر بگذارد, و اینکه خدمات حقوقی آنلاین شامل چه مواردی خواهد شد, صحبت کنیم.

اگر مقالات قبلی ما در مورد راه اندازی یک سایت حقوقی آنلاین را دنبال کرده باشید,به طور مفصل توضیح دادیم که راه اندازی یک وب سایت برای هر حرفه ای ضروری است. وکلا و موسسات حقوقی یکی از مشاغلی هستند که با راه اندازی کسب و کار آنلاین میتوانند به سرعت پیشرفت کنند و دلایلی برای این موضوع ارائه دادیم.

در فعالیت حقوقی آنلاین چه خدماتی به مشتریان ارائه می شود؟

 

  •  خدمات حقوقی آنلاین یک گزینه مقرون به صرفه برای کارآفرینان این حوزه است, که به دنبال صرفه جویی در هزینه های حقوقی هستند.
  •  این قبیل وب سایت های حقوقی برخی از خدمات ضروری را ارائه می دهند که سایر شرکتهای حقوقی به طور سنتی وبا هزینه کمتری ارائه دهنده ی آن هستند.در صورتی که متقاضی دریافت این خدمات جزیی باید وقت بگذارد و به صورت حضوری اقدام کند که البته ضرورتی ندارد.

تمام مشاغل بدون هیچ محدودیتی برای انجام تمام امور حقوقی نیازمند دریافت خدمات از شرکت ها و موسسات حقوقی هستند. در نتیجه گسترش این کسب و کار در فضای انلاین به معنی جذب بیشتر مشتری است.

انواع خدمات حقوقی آنلاین

آیا خدمات حقوقی آنلاین واقعاً می توانند به تجارت شما کمک کنند؟
انواع خدمات حقوقی آنلاین

از جمله خدمات حقوقی که موسسات حقوقی میتوانند به صورت آنلاین ارائه دهند, شامل : خدمات حقوقی تجارت محور برای شرکت های تجاری , ثبت اختراع و ثبت حق چاپ و … میتواند باشد.

پیشنهاد میکنیم به مقاله ی دلیل نیاز وکلا به راه اندازی یک وب سایت حقوقی چیست؟ مراجعه کنید.

خدمات حقوقی آنلاین چه چیزهایی را ارائه می دهند؟

یکی از بهترین خدماتی که مراکز حقوقی آنلاین میتوانند ارائه دهند, مشاوره است.مشاوره در تمام اموری که مخاطبان نیاز به دانستن آن دارند.
افزایش آگاهی مردم در مورد مسائل حقوقی و آگاهی کامل از حق و حقوق خود در زمینه ای بزرگترین هدفی است که از این روش های آنلاین میتوان انتظار داشت.

به عبارتی ، خدمات حقوقی آنلاین مانند راهروی یک فروشگاه است که محصولاتی مانند توافق نامه ها یا قراردادهای تهیه شده عمومی را ذخیره می کند.شما یک نگاه کلی به محصولات فروشگاه می اندازید, محصول مورد نظر خود را انتخاب میکنید, اطلاعات موجود و توضیحات آن را مطالعه میکنید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید, مشاوره میگیرید.

گاهی خدمت مورد نظر شما در همان بستر آنلاین انجام خواهد گرفت و در صورتی که نیاز به حضور در دفتر موسسه حقوقی باشد به اطلاع شما خواهد رسید.

جوانب مثبت و منفی استفاده از خدمات حقوقی آنلاین

جوانب مثبت

خدمات حقوقی آنلاین یک جایگزین ارزان برای پس انداز در هزینه های حقوقی هستند. البته که این قبیل خدمات جایگزینی دقیق برای شرکتهای مستقر نیستند ، اما می توانند برخی خدمات ضروری را با قیمت بسیار پایین تری ارائه دهند.

آیا خدمات حقوقی آنلاین واقعاً می توانند به تجارت شما کمک کنند؟
جوانب مثبت و منفی

برای مشاغل کوچک و کارآفرینان مستقلی که نیاز به کمک حقوقی دارند اما مایل و قادر به پرداخت مبالغ بالا نیستند کاملاً مناسب است.

بر اساس آمارها و اظهارات موسسات حقوقی که به صورت آنلاین فعالیت میکنند, بازار خدمات حقوقی به طور مداوم و با سرعت بالایی در حال رشد است و انتظار میرود تا سال های آینده نیز افزایش چشمگیری داشته باشد. در عین حال هیچ تغییری در متقاضیان خدمات حقوقی به صورت سنتی ایجاد نشده است و این اتفاق خوبی است.

آینده کار حقوقی احتمالاً ترکیبی از این دو مدل خواهد بود ، بنابراین هر کسی که می خواهد در هزینه های حقوقی خود مانند جذب کارمند, اجاره ی مکانی برای موسسه و سایر هزینه ها صرفه جویی کند باید به ارائه خدمات آنلاین بپردازد.

جواب منفی

البته که خدمات آنلاین ممکن است آینده صنعت حقوقی باشد. اما جایگزین کاملی برای فعالیت های حضوری نخواهند بود. این فعالیتها نمی توانند با راهنمایی عملی و توجه شما از یک شرکت سنتی مقایسه شوند. اما تا حد زیادی مشکلات و دغدغه ها را رفع خواهند کرد.

آیا خدمات حقوقی آنلاین واقعاً می توانند به تجارت شما کمک کنند؟
جوانب مثبت و منفی

برای مثال در صورت نیاز به مراجعه به دادگاه یا حل و فصل یک مسئله حقوقی پیچیده ، قطعا با فعالیت آنلاین نمیتوان کاری از پیش برد.

یا اگر می خواهید یک دفتر حقوقی یا یک پرونده حقوقی از طرف شما تشکیل پرونده دهد، یک دفتر خدمات حقوقی آنلاین نیازهای شما را برآورده نمی کند. حتی موفق ترین شرکت های خدمات حقوقی آنلاین در اطلاعیه های خود اعلام می کنند که ممکن است برخی از اطلاعات (از جمله فرم ها) در سایت هایشان منسوخ شده باشد و برای اطلاعات بیشتر باید به صورت حضوری مراجعه کنید یا درخواست مشاوره بدهید.

البته همه ی این ایرادها به مرور و با گسترش هر چه بیشتر فعالیت های آنلاین برطرف خواهد شد.

 

از طرف دیگر ، یک کارآفرین با کسب و کاری کوچک که از قانون آگاهی داشته و از توانایی خود در تهیه اسناد قانونی اطمینان دارد ، قطعا خدمات حقوقی آنلاین را مفید بداند. کم هزینه بودن خدمات در مقایسه با هزینه های شرکت های حقوقی و راهنمایی های کامل آنلاین, به خوبی متناسب با نیازهای چنین کارآفرینی است.

 

در پایان

در این مقاله سعی کردیم از مزایا و ایراد های موسسات حقوقی که به صورت آنلاین هم فعالیت میکنند به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد اطلاعات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:www.businessnewsdaily.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.