پلاگین های غیر فعال وردپرس چه ضرری دارند؟

بسیاری از کاربران افزونه های را به عنوان تست نصب می کنند و سپس آنها را غیر فعال می نمایند. ما در این مقاله می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که پلاگین های غیر فعال وردپرس چه ضررهایی را برای سایت شما دارد. و می تواند امنیت وردپرس شما را تهدید کند. سپس آموزش دهیم که چگونه می توانید پلاگین های غیر فعال وردپرس خود را حذف کنید.

پلاگین های غیر فعال وردپرس

پلاگین های غیر فعال وردپرس

پلاگین های فعال یا غیر فعال در وردپرس

بهترین چیزی که شما می توانید از طریق آن وردپرس خود را گسترش دهید پلاگین های وردپرس هستند.برای شروع باید ابتدا افزونه موردنظر خود را نصب کنید. هنگامی که شما پلاگینی را در وردپرس خود نصب می کنید. وردپرس پلاگین شما را به سرور میزبان می فرستد.

Activate a WordPress plugin

 

ما در مقاله ای تمام مراحل نصب پلاگین ها را به طور جامع بیان کرده ایم پیشنهاد می کنیم که آن را مطالعه بفرمایید. 

 

بعد از نصب می توانید پلاگین های خود را فعال کنید. در این بخش شما می توانید پلاگین های غیر ضروری خود را نیز غیر فعال کنید. و همچنین می توانید تمام پلاگین های فعال و غیر فعال خود را مشاهده کنید.

Installed plugins

آیا پلاگین های غیر فعال؛  وردپرس ما را کند می کند؟

جواب ما منفی است. پلاگین های غیر فعال وردپرس تاثیری در سرعت سایت شما نخواهد داشت. برای درک این موضوع بیاید به پشت صحنه وردپرس برویم و ببینیم که وردپرس چگونه کار میکند.

هر بار که یک کاربر صفحه ای از یک سایت وردپرسی را باز می کند. فرآیند بارگیری شروع می شود. در این بارگیری تنها افزونه های فعال شما بارگیری می شوند. و همه پلاگین های غیرفعال شما نادیده گرفته می شوند.

حتی اگر دهها پلاگین غیر فعال در سایت خود نصب کرده باشید. تاثیری در عملکرد سایت شما نخواهد داشت. اگر سایت شما سرعتش ضعیف است دلیل آن نمی تواند پلاگین های غیر فعال باشد موارد دیگر را بررسی کنید.

چرا باید پلاگین های غیر فعال وردپرس را حذف کنیم؟

دلیل اینکه وردپرس یک همچین امکانی را برای کاربران قرار داده این است گاهی اوقات کاربران می خواهند موقتا پلاگینی را غیر فعال کنند. و ممکن است که بعد از مدتی بخواهند از آن استفاده کند. وردپرس به این علت این گزینه را برای این نوع از کاربران قرار داده است.

اگر قصد دارید که بعد از مدت کوتاهی دوباره پلاگین خود را فعال کنید مشکلی پیش نخواهد آمد. اما اگر می خواهید لیستی از پلاگین های غیر فعال را در وردپرس خود داشته باشید قطعا به مشکل برخواهید خورد.

به طور مثال: وردپرس نمی داند که شما تعدادی از پلاگین های خود را غیر فعال کرده اید بنابراین هنوز به روزرسانی های آن پلاگین ها را برای شما ارسال می کند. این می تواند برای سایت شما مضر باشد. به ویژه  پلاگین های که  به طور منظم باید به روز رسانی شوند.

ضرر دیگری که پلاگین های غیر فعال وردپرس دارند این است می تواند وسیله ای برای هک شدن و آلوده شدن سایت شما شوند. شما برای آنکه بتوانید امنیت وردپرس خود را حفظ کنید باید پلاگین های غیر فعال خود را حذف کنید.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *