معرفی بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس برای شناسایی بدافزارها

معرفی بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس برای شناسایی بدافزارها

آنچه در این مقاله میخوانید

خیلی از کاربران از ما این سوال را دارند که سایت ما هک شده است آیا راهی وجود دارد که آن را اسکن کنیم؟  اگر فکر می کنید که وب سایت شما هک شده است شما می توانید از اسکنرهای امنیتی وردپرس استفاده کنید و از شر بد افزارها خلاص شوید. ما در این مقاله 10 تا از بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس را به شما معرفی خواهیم کرد.  با ما همراه باشید.

بهترین اسکنر های امنیتی وردپرس

آیا اسکنر های وردپرس می تواند مانع ورود بد افزار ها شوند؟

اسکنرهای امنیتی وردپرس می تواند شما در مقابل خطرات امنیتی که ممکن است سایت شما را تهدید کند یاری کند. به عنوان مثال: هکر ها می توانن از طریق کد های مخرب و یا لینک های شکسته و … وارد سایت شما شوند.  با این حال، آنها کاملا محدود هستند، زیرا آنها نمیتوانند تستهای مربوط به پایگاه داده وردپرس شما، حسابهای کاربری، تنظیمات وردپرس، افزونهها و موارد دیگر را اجرا کنند.

هکرها می توانند به راحتی کد مخرب را مخفی کنند و شما از وجود آنها کاملا بی اطلاع باشید. پس باید از موارد قوی تر در این باره استفاده کرد. در ادامه ما بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس را به شما معرفی می کنیم که می توانید آنها را امتحان کنید.

معرفی اسکنرهای امنیتی وردپرس

1. Sucuri SiteCheck

اسکنرهای امنیتی وردپرس

یکی از بهترین فایروال وردپرس و سرویس های امنیتی است. با این ابزار شما می توانید تمام کد های  مخرب، تزریق اسپم و … وب سایت خود را بررسی کنید.

همچنین وب سایت شما را بر روی چندین لیست ابزار نام دامنه شامل Google Safe Browsing بررسی می کند. ابزار SiteCheck Sucuri نه تنها نشانی اینترنتی را که وارد می کنید اسکن می کند، بلکه صفحاتی را که از آن لینک شده اند، به صورت اسکن کامل و سریع ارائه می دهند.

2.  IsItWP Security Scanner

IsItWP Security Scanner

IsItWP Security Scanner اجازه می دهد تا به سرعت وب سایت وردپرس خود را برای بدافزار و سایر آسیب پذیری های امنیتی بررسی کنید. همچنین وب سایت خود را در مرورگر Google Safe و دیگر  بدافزار بررسی کنید تا مطمئن شوید دامنه شما تمیز است.

3. Google Safe Browsing

اسکنرهای امنیتی وردپرس

گوگل میلیاردها آدرس اینترنتی را نظارت می کند و اگر تشخیص دهد که وبسایتی بدافزارهای مخرب را توزیع می کند آن سایت را نا امن تعریف می کند. Google Safe Browsingبه شما این امکان را  می دهد تا ببینید که آیا این URL برای بازدید از Google ایمن است یا خیر.

4. WPScans

WPScans وب سایت ها را در برابر آسیب پذیری های شناخته شده و کد مشکوک بررسی می کنند.نهایتا فهرستی از آسیب پذیری های شناسایی شده توسط سیستم را نگهداری  می کنند و وب سایت شما را برای این نشت امنیتی بررسی می کنند.

5. ScanWP

اسکنرهای امنیت وردپرس

ScanWP نسخه های وردپرس شما را بررسی می کند تا ببیند که آیا شما از آخرین نسخه استفاده می کنید یا نه. و  همچنین تگ ژنراتور وردپرس را تشخیص می دهد. و آنها را حذف می کند.

(تگ ژنراتور وردپرس بصورت خودکار توسط وردپرس ایجاد می‌شود و در اکثر پوسته‌های وردپرس وجود دارد که شما می‌بایست از وجود این متا در پوسته خود مطلع شوید،)

اگر شما از این ابزار استفاده نکنید باید به طور دستی و در چند مرحله آنها را حذف کنید که ما راه آسانتر را به شما معرفی کردیم.

6. WordPress Security Scan

اسکنرهای امنیت وردپرس

این ابزار تمام قسمت های وردپرس شما را بررسی می کند از جمله: تم های فعال وردپرس؛ پلاگین ها؛ نام کاربری ها؛ … و به طور خودکار وردپرس شما را بروز رسانی می کند.

7. Quttera

اسکنرهای امنیت وردپرس

Quttera یک ابزار اسکنر مفید است که تمام  فایل های مشکوک، کد های مخرب، جاسازی iframe، تغییر مسیر ها و لینک های خارجی را بررسی می کند. تا از مانع از ورود بد افزار ها شوند.

8. Web Inspector

اسکنرهای امنیت وردپرس

اسکنر Inspector یک ابزار مفید دیگر است که می تواند برای تست سایت وردپرسی شما استفاده شود. ابتدا وبسایت شما  را در مرورگرهای Google Safe Browser و تحلیلگران کامودو بررسی می کند. پس از آن، نرم افزارهای مخرب، کد مشکوک شبیه یک Backdoor وردپرس، کرم، تروجان، iframes، اسکریپت های مشکوک و فایل ها را اسکن می کند.

اسکنرهای امنیت وردپرس

9. UpGuard Cloud Scanner

اسکنرهای امنیت وردپرس

UpGuard Cloud Scanner یک ابزار آنلاین دیگر برای اسکن وردپرس شما است.سوابق دامنه ، DNS، پورت های باز و تنظیمات ایمیل را بررسی می کند. و پس از آنکه کدهای مخرب را شناسایی کرد آنها را برای شما نمایش می دهد.

10. VirusTotal

VirusTotal یکی دیگر از راه های سریع اسکن URL برای آسیب پذیری های امنیتی و نرم افزارهای مخرب است. این وب سایت URL شما را در ده ها پایگاه داده مخرب بررسی و گزارش های دقیقی را ارائه می دهد. و همچنین برای هدایت و کد مشکوک در header وب سایت  را  اسکن می کند.

مقالات امنیت

۱۱ کاری که به طور منظم برای امنیت سایت وردپرس باید انجام دهیم

نکات مهم برای تقویت امنیت وردپرس(قسمت اول)

نکاتی برای افزایش امنیت سایت وردپرس(قسمت دوم)

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.