یک فروشگاه ووکامرس موفق چه ویژگی هایی دارد؟

یک فروشگاه ووکامرس موفق چه ویژگی هایی دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

برای اینکه بتوانید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید باید از افزونه ووکامرس استفاده کنید و اما نصب این افزونه تنها راه موفق شدن در این راه نیست بلکه باید موارد دیگری را در فروشگاه ووکامرسی رعایت کنید تا بتوانید موفق شوید. ما در این مقاله سعی داریم که نکاتی را برای شما عزیزان بیان کنیم که با رعایت آنها مطمئنا فروشگاه ووکامرس موفق و پر سودی را خواهید داشت. با ما همراه باشید.

ویژگی های فروشگاه ووکامرس موفق

 ارسال رایگان کالا

فروشگاه ووکامرس

ارسال رایگان می تواند برای مشتریان شما مسرت آمیز باشد و همین امر باعث می شود که آنها ترغیب شوند و از شما خریداری کنند. پس انتخاب گزینه ارسال رایگان می تواند به شما کمک کند تا فروش خود را افزایش دهید. برای داشتن فروشگاه ووکامرس موفق باید در ابتدا فروشگاه خود را بدون حمل ونقل رایگان راه اندازی کنید پس از یک یا دو ماه که کمی سفارش شما افزایش یافت می توانید آنها را رایگان به مشتریان خود ارسال کنید.

 

 دسته بندی محصولات

اگر وبسایت شما بیش از 30 محصول را داراست. باید محصولات خود را دسته بندی کنید. دسته‌بندی‌ها وظیفه راهنمایی و مسیردهی به مشتریان را بر عهده دارند و این موضوع در یافتن محصولات مورد نظر بسیار موثر و کارگشا است و می‌تواند یک فاکتور مهم در فروشگاه ووکامرسی موفق محسوب شود. با مرتب کردن و دسته بندی محصولات خود می توانید مشتریان خود را افزایش دهید. پس در نتیجه فروش شما نیز زیاد خواهد شد.پیشنهاد می کنیم مقاله ای با نام معرفی بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس ۲۰۱۸ را حتما مطالعه بفرمایید.

 ارائه اطلاعات پیگیری

همه کسانی که کالایی را سفارش داده اند تمایل دارند بداننند که در چه زمانی به دستشان خواهد رسید. پس بنابراین دادن اطلاعاتی در زمینه نحوه ارسال و زمان ارسال می تواند مشتریان شما را خوشحال و راضی کند. اگر مشتریان شما تعدادشان زیاد است و ارسال به تک تک آنها ممکن نیست می توانید از افزونه های برای این کار استفاده کنید.

برای این منظورافزونه WooCommerce Payment Reminder به صورت رایگان در وردپرس موجود است که می‌توانید از آن کمک بگیرید.با نصب این افزونه می‌توان، اطلاعات خرید مشتری به همراه زمان تحویل را برایش ارسال کرد.

حذف فیلد های اضافی صورتحساب

با بروز مشکل در فرآیند پرداخت مقابله کنید زیرا یک ریسک بزرگ برایتان به حساب می‌آید. از موارد اضافی پرهیز کنید! به عنوان مثال اگر قرار است محصول مجازی بفروشید نیازی به دریافت آدرس ندارید. موردی را به فیلد‌ها اضافه نکنید بلکه موارد اضافی را نیز حذف کنید.

ارسال پیام تشکر

فروشگاه ووکامرس

 

یکی دیگر از موارد موثر در فروشگاه ووکامرسی موفق، داشتن صفحه تشکر است. ووکامرس به صورت پیش‌فرض چنین امکانی را به صورت جذاب فراهم نکرده است و اگر این موضوع را بررسی نکنید ممکن است که ضرر کنید. زمانی که مشتری خریدی را از فروشگاه شما انجام می‌دهد و با این صفحه مواجه می‌شود حس فوق العاده‌ای در او القا شده و تصمیم می‌گیرد مشتری وفادار فروشگاه بماند.

برای این منظور می‌توانید از افزونه YITH Custom Thank You Page for Woocommerce برای ساخت صفحه تشکر استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.