بدون این 20 ایده, آرایشگاه مردانه خود را تعطیل کنید!!

بدون این 20 ایده, آرایشگاه مردانه خود را تعطیل کنید!!

آنچه در این مقاله میخوانید

معیارهایتان برای آرایشگاه محبوبتان چیست؟ آیا شما هم مثل من, نمیتوانید به هر آرایشگاهی بروید و درخواست خدمات کنید؟ یا از آن دسته افرادی هستید که برای دریافت خدمات آرایشی وارد اولین سالن آرایشی می شوید که رو به رویتان قرار دارد؟یک آرایشگاه مردانه ی خوب  چگونه باید مشتری ها را برای خود حفظ کند؟
یا شاید هم شبیه بهترین دوست من هستید, موهایتان را از ته میتراشید تا به هیچ آرایشگاهی نیاز نداشته باشید؟!

در این مقاله 20 ایده را مطرح میکنیم برای اینکه آرایشگران و سالن های زیبایی بتوانند افرادی مثل ما را (که به سختی به هر کسی برای سپردن موهایمان اطمینان میکنیم) بهتر جذب کنند.

چطور مشتری ها را فراری ندهیم!!

همانطور که جذب مشتری و شروع کسب و کار یک آرایشگاه مردانه اهمیت دارد. حفظ و نگهداری مشتری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
باید برای بازگشت دوباره و چندباره ی مشتری تلاش کنیم و از هیچ کاری دریغ نکنیم.

روابط نزدیک با مشتری کلید موفقیت در صنعت زیبایی است. بسیار ارزشمند است که بخش خوبی از بازاریابی خود را به تقویت این روابط و تشویق به تکرار دریافت خدمت از طرف مشتری , اختصاص دهید.

جزییات و توصیه ها ی این مقاله را در آرایشگاه مردانه خود در نظر بگیرید تا در چشم ما (مشتریان سخت پسند) متمایز از سایر سالن ها شوید.

نکات زیر را برای داشتن یک آرایشگاه مردانه ی متمایز, در نظر بگیرید

1  تخفیف ارائه دهید

من شخصاً این را دوست دارم. هنگامی که آرایشگری یا آرایشگاهی را پیدا کردم که دوستش دارم و به نظرم مناسب است, او را به همه دوستانم توصیه کنم.
در این مواقع برای جلب رضایت مشتری با یک کارت یا یک ایمیل باید از کسی که آرایشگاه شما را تبلیغ کرده تشکر کنید و برای او درصدی تخفیف در نظر بگیرید.

“ممنون که ما را به دوست خود ، معرفی کردید! بسیار خوشحالیم که شما به فکر ما هستید و از خدمات ما رضایت داشتید ، برای تشکر از شما در اینجا 15 درصد تخفیف برای شما در نظر گرفته ایم. ”

 

2  مشتری های دائمی را بشناسید

 

باید تفاوتی بین کسانی که مشتری دائمی شما هستند و کسانی که اولین بار است در آرایشگاه شما خدمت دریافت میکنند, وجود داشته باشد.
آرایشگر من, باید به عنوان یک مشتری دائمی , سلیقه ی من را به خوبی بشناسد. روزهایی را که من به طور معمول به آرایشگاه میروم را به نحوی به من یادآوری کند, حتی در حین کار با من گپ بزند.

حفظ مشتری های دائمی و قدیمی و برخورد خوب و عالی با کسانی که برای اولین بار وارد سالن شما میشوند, بسیار ضروری است.

به مشتریان خود نشان دهید نه تنها به سلیقه ی آنها احترام میگذارید, حتی پس از چند بار حضور و دریافت خدمات میتوانید سلیقه ی آن را حدس بزنید و پیشنهاد هایی برای آنها داشته باشید.

مشتری های دائمی باید شامل تخفیفهای ویژه ایی هم باشند.این را اصلا فراموش نکنید.

3  تبلیغات

تبلیغات را اصلا فراموش نکنید.از هر فضایی که فکر میکیند برای تبلیغ کمک بگیرید. از بیلبوردهای خیابان های اصلی تا تبلیغات در فضای مجازی و گروه های انلاین.

در تبلیغات واقعیت را بگویید. از خدماتی که ارائه میدهید حرف بزنید و از عکس های مشتریان خود استفاده کنید.

4  پرسنل ماهر استخدام کنید

من به عنوان یک مشتری بسیار علاقه مندم وقتی روی صندلی سالن خود برای دریافت خدمات, منتظر نشسته ام, مجلات و روزنامه های روی میز را ورق بزنم. چه بهتر که این مجلات متناسب با حرفه ی شما و یا حتی نمونه کارهای شما و پرسنل تان باشد.

بدون این 20 ایده, آرایشگاه مردانه خود را تعطیل کنید!!
پرسنل ماهر

از نمونه کارهای خود و پرسنل حرفه ای خود عکس تهیه کنید و به صورت مجله و پوستر و یا هر سبکی که در چشم من به عنوان مشتری جذاب است , ارائه دهید.

5  تبلیغات در اینستاگرم

این برنامه این روزها بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.استفاده از هشتک ها برای تبلیغ آرایشگاه تان حتما تاثیر خوبی خواهد داشت. از هشتک های متناسب با حرفه ی خود استفاده کنید.

6 پخش کارتهای تبلیغ در محله

یکی از کارهای بسیار مفید برای تبلیغ کسب و کارتان تبلیغ کارت های ویزیت یا کوپن های تبلیغاتی در مدارس یا محیطهای این چنینی است.
حتما نوجوانان و خانواده هایشان از این کار استقبال میکنند و حتی برای یکبار هم که شده برای دریافت خدمات سراغ شما میایند.در این زمان شما باید با ارئه ی بهتری خدمات آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

7 رزرو آنلاین نوبت

به روز باشید و در برابر پیشرفت تکنولوژی مقاومت نکنید. با تکنولوژی پیش بروید. مثلا یک سیستم رزرو آنلاین نوبت برای مشتریان خود طراحی کنید. برخی از مشتریان به دلیل مشغله هایی که دارند نمیتوانند در سالن منتظر نوبت بنشینند.

در این سیستم مشتری میداند در ساعت مشخصی باید در آرایشگاه باشد و بلافاصله خدمات دریافت خواهد کرد و این در نظر من به عنوان مشتری عالی است.

8  آدرس های ایمیل مشتریان را داشته باشید

این یک تاکتیک بازاریابی ساده و قدرتمند است.

آدرس ایمیل انها را دریافت کنید و از این طریق قرار ملاقاتها, رزروها , خبرها , تخفیف ها و سایر موارد مربوط به سالن را یادآوری کنید.

 

برای مطالعه ی بیشتر, پیشنهاد میکینم به مقاله ی  ایمیل مارکتینگ چیست؟ مراجعه کنید.

9  تبلیغات تولد

چه کسی دوست ندارد در روز تولد خود تخفیف بگیرد؟ با پرسیدن تاریخ یا ماه تولد از مشتری خود ، می توانید تبلیغات تولد را ارسال کنید.

تخفیفی در نظر بگیرید یا خدمتی را رایگان ارائه دهید یا حتی هدیه برای مشتری خود در نظر بگیرید.این کار شما را از سایر آرایشگاه ها متمایز خواهد کرد و قشر جوان و نوجوان مشتری های شما خواهند شد.

10  همیشه کارت ویزیت خود را همراه داشته باشید

به عنوان یک آرایشگر مردانه, شما باید همیشه در بهترین شکل خود باشید. تا افراد با دیدن مدل موی شما , آدرس آرایشگاه محبوبتان را بپرسند.

بدون این 20 ایده, آرایشگاه مردانه خود را تعطیل کنید!!
کارت ویزیت

در این مواقع شما باید کارت ویزیت تان را به سمت او بگیرید و بگویید که یک آرایشگر هستید و البته در کارتان حرفه ایی و متعهد.پس جیب هایتان را پر کنید از کارت آرایشگاه.

11 محتوای ویدیویی تولید کنید

ویدیو هایی را تهیه کنید و برای کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. از مدارک و گواهی نامه های خود و پرسنل, اطلاعاتی در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

12  میزبان باشید

حامی مالی یا میزبان جشن های محلی و مناسبت ها باشید. این یکی از بهترین روش های بازاریابی است. حتی برندهای مطرح دنیا در هر زمینه ایی گاهی میزبان جشن ها و میهمانی های بزرگ میشوند .در صورتی که آنها اصلا نیاز به بازاریابی و تبلیغات ندارند.

13  ویدیو های پشت صحنه تهیه کنید

با پرسنل خود مصاحبه کنید. روابط صمیمیت پرسنل با هم و با خودتان را در این ویدیو به تصویر بکشید. قسمت های خنده دار و شوخی ها را کات نکنید و در نهایت این ویدیو را در رسانه های اجتماعی که دارید به اشتراک بگذارید.

اجازه بدهید مشتری های شما بدانند که این حرفه فقط شغل شما نیست.انها باید بدانند که شما از این کار و ارائه ی خدمات به مشتری نهایت لذت را میبرید.

14 به مشتریان خود اجازه دهید در جریان پیشرفت آرایشگاه شما باشند

به مشتریان این ایده را بدهید که سالن شما همیشه با روندها و خدمات جدید در حال پیشرفت است. در خبرنامه ها و پست های اجتماعی خود ، اطلاعات مربوط به خدمات ، محصولات و رویدادهای جدید سالن را وارد کنید.

فقط زمانی اطلاع رسانی کنید که از انجام کارهایی که اطلاع رسانی میکنید مطمئن هستید. در غیر این صورت با پیگیری های مشتری برای خدمتی رو به رو میشوید که تنها یک فکر بود و شما آن را به اشتراک گذاشتید.

15 یک وب سایت راه اندازی کنید

از راه اندازی یک وب سایت نترسید. تیم افق وب در کنار شما خواهد بود و شما میتوانید با داشتن یک وب سایت تمام ویدیو ها و عکس های کار خود را در آن برای کاربران خود به اشتراک بگذارید.

ضمن اینکه از طریق وب سایت نیز میتوانید مشتریان بالقوه ایی که در فضای آنلاین حضور دارند را جذب کنید.

16  پیگیر مشتریان خود در رسانه های اجتماعی باشید

بدون این 20 ایده, آرایشگاه مردانه خود را تعطیل کنید!!
رسانه های اجتماعی

مشتریان خود را دنبال کنید. پست های آنها را لایک کنید. اگر برایتان پیام تشکر و رضایت فرستادن, آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.
بگذارید مشتری ها بدانند که آنها و رضایتاشان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

17  وقت رزرو شده را یادآوری کنید

با ارسال یک ایمیل یا یک پیام , وقتی که آنها هفته ی پیش یا ماه پیش رزرو کردند را یادآوری کنید.متن ارسالی شما نباید خیلی خشک و رسمی باشد. خلاقیت به خرج بدهید.اگر مشتری دائمی شما بود حتی میتوانید کمی چاشنی طنز و شوخی به متن پیامتان اضافه کنید.

18  تخفیفات غافلگیرانه

هر چند ماه یکبار , به مناسبت یک رویداد یا یک مناسبت خاص ,تخفیفات خوبی را برای مشتریان در نظر بگیرید. این روزها را به نوعی انتخاب کنید تا قابل پیش بینی نباشد و مشتری نتواند آن را حدس بزند و منتظر آن باشد.

19  خدمت رسانی کنید

یک روز یا یک هفته در سال برای خانه ی ایتام یا بی خانمان ها اختصاص دهید و به طور رایگان به آنها خدمت رسانی کنید.

20  از همراهان غافل نشوید

گاهی مشتری شما همراهی دارد که منتظر نشسته است و قصد دریافت خدماتی را ندارد.
بدانید که او یک مشتری بالقوه است. و تمام حرکات شما را زیر نظر دارد. به او پیشنهاد هایی را ارائه دهید. در واقع او را ترغیب کنید تا دستی به موهایش بکشد.

اگر به دنبال قالبی مناسب و رایگان برای آرایشگاه مردانه ی خود هستید پیشنهاد ما قالب آرایشگاه مردانه + معرفی قالب خدماتی Manasa  است.

نظر شما چیست؟

کدام ایده ها مفید است و کدام یک از آنها عملی نیستند؟

ایده ها و نظراتتان برای جذب مشتری را, برای ما ارسال کنید تا مقاله ی کامل تری داشته باشیم.

 

منابع: www.wordstream.com

www.dayspaassociation.com

5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.