چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟

چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟

آنچه در این مقاله میخوانید

در دنیای پر از تکنولوژی و فناوری این روزها اگر هم پای پیشرفت ها حرکت نکنید قطعا به پیروزی نخواهید رسید و کسب کارتان آن طور که انتظار دارید پیش نخواهد رفت.چه تفاوتی میکند شغل شما چیست و در چه زمینه ای فعالیت میکنید؟ عضو انجمن روانشناسی هستید یا یک گل فروش؟ این روزها کاربران حتی برای خرید کوچکترین چیزها ابتدا به موتورهای جستجو مراجعه میکنند و در حد امکان ترجیح میدهند خریدی اینترنتی و بدون دردسر داشته باشند تا حضور در خیابان ها و شلوغی های شهر.

روانشناسان چه کالایی را در سایت خود به فروش برسانند؟؟

چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟
چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟

خب شاید بگویید ما به عنوان روانشناسان چیزی برای فروش به کاربران نداریم پس نیازی به فعالیت در فضای آنلاین نیست!!
باید بگویم که کاملا در اشتباه هستید. برای فعالیت در حوزه ی آنلاین حتما نباید به فروش کالا و محصول بپردازید بلکه گاهی لازم است خدماتی را ارائه کنید. خدماتی که شاید مخاطبانی عام نداشته باشد و گروهی خاص به جستجوی آن بپردازند.
شغل روانشناسی از جمله مشاغلی است که افراد برای مراجعه به آن و حل مشکل خود مردد هستند و از قضاوت ها و بد بینی های اطرافیان واهمه دارند.
در این شرایط شما با چاشنی خلاقیت و نوآوری میتوانید در بستر آنلاین فعالیت کنید و این دید جامعه را از بین ببرید.
یک بیمار بالقوه که نیاز به مراجعه به شما به عنوان یک روانشناس دارد شاید از ترس نگاه های اطرافیان وارد مطب شما نشود اما بی هیچ دغدغه ای از سایت شما بازدید میکند و از مطالب آن استفاده خواهد کرد.

چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟

برای راه اندازی و طراحی یک وب سایت دو راه پیش رو دارید. اول اینکه با استفاده از آموزش های افق وب و راهنمایی های ما اطلاعات کامپیوتری خود را محک بزنید و به تنهایی یک وب سایت راه اندازی کنید.
این کار اصلا سخت نیست فقط کافی است کمی سخت کوش و با انگیزه باشید و از شروع یک تجربه ی تازه نترسید.

راه دوم انتخاب یک تیم طراحی سایت است. در این صورت شما در جلسه ی نیاز سنجی و مشاوره ی اولیه تمام امکاناتی را که نیاز دارید برای گروه طراح مطرح میکنید و از پیشنهادهای آنها استفاده کرده و طراحی وب سایت خود را به آنها می سپارید.
این روش دغدغه ی کمتری برای شما دارد. فقط کافی است با برخی اصطلاحات در این زمینه آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

حرفه ای بودن گروه طراحی سایت را چگونه تشخیص دهم؟

برای اینکه از کار گروه طراحی سایت انتخابی خود اطمینان حاصل کنید کافی است به سراغ پروژه های آنها بروید. سایت های طراحی شده توسط آنها را بررسی کنید و از مشتریان آنها در مورد میزان رضایت شان سوال کنید.
یک تیم طراحی سایت بهترین ها و تمام توانایی خود را روی وب سایت خود لحاظ خواهد کرد. پس دومین راه برای شناسایی بهتر تیم طراحی, مشاهده ی سایت کاری آن هاست.

مزایای داشتن یک وب سایت؛

چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟
مزایای داشتن یک وب سایت
  • وب سایت شعبه ای از دفتر شماست. بدون اینکه هزینه ای بایت اجاره ی ملک بدهید
  •  به راحتی می توانید خود را به کاربران و بازدید کننده ها معرفی کنید
  •  از سوابق و مدارک خود اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار خواهید داد
  •  بدون واسطه و بدون محدودیت زمانی و مکانی با بیماران خود در ارتباط خواهید بود
  •  پیشنهادها و انتقادات میتواند بسیار سازنده باشد و باعث رشد و پیشرفت شما شود

گام اول؛ مسایل فنی سایت

دامنه ی یک وب سایت نامی است که شما برای وب سایت خود انتخاب میکنید. این نام میتواند نام شخصی شما باشد( که معمولا روانشناسان نام خود را ترجیح میدهند ) و یا میتواند نام موسسه یا مرکز باشد که شما در ان فعالیت میکنید. به هر حال این نام معرف شما و سایت شما خواهد بود و باید به گونه ای انتخاب شود تا کاربر به راحتی بتواند آن را از میان هزاران سایت روانشناسی دیگر انتخاب کند
شرکتی که قرار است برای شما کار طراحی سایت تان را انجام دهد بعد از انتخاب و خرید دامنه, برای خرید هاست یا میزبانی نیز اقدام میکند.
هاست بستری است که فایل های وب سایت شما در آن قرار میگیرد. اهمیت انتخاب هاست به قدری بالاست که توصیه می کنیم حتما برای انتخاب آن با یک شرکت طراحی مشورت کنید. مخصوصا زمانی که خود قصد طراحی سایتتان را دارید.
یک هاست به طور مستقیم در امنیت و سرعت سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

گام دوم؛ محتوا

چگونه وب سایت روانشناسی خود را طراحی کنید؟
محتوا

کلیدی ترین بخش سایت یک روانشناس محتوای تولیدی است. محتوای شما باید منحصر به فرد و جذاب باشد تا کاربران برای خواندن آن ترغیب شوند.
حتی میتوانید در سایت خود یک بخش وبلاگ راه اندازی کنید و در فواصل مختلف مطالبی را به طور مرتب انتشار دهید تا مخاطبان و کاربران با شما همراه شوند.
در نوشتن این مطالب از اصطلاحات تخصصی و حرفه ای استفاده نکنید و در حالت کلی برای مخاطب عام و بدون تحصیلات دانشگاهی مطلب بنویسید. بیان ساده و بدور از تکلف هر سلیقه ای را با شما همراه خواهد کرد.
از یک سئو کار حرفه ای کمک بگیریدو محتوای سایت خود را بهینه سازی کنید. در سصورتی که به بهترین شکل بهینه سازی یا سئو انجام شود سایت شما در اولیت رتبه های مرورگر به کاربر پیشنهاد میشود و میزان بازدید آن افزایش خواهد یافت.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی چگونه یک محتوای تصویری خوب بسازیم؟  مراجعه کنید.

نکته پایانی؛ تصاویر

از تاثیر گذاری عکس ها غافل نشوید.
یک مطلب طولانی و خوب هرگز جذابیت یک مطلب کوتاه همراه با تصویر را ندارد.
مطالبی که مینویسید باید در ابتدا دارای جذابیت های بصری باشد. از پاراگراف ها طولانی پرهیز کنید. فونت مناسبی انتخاب کنید تا کاربر را خسته نکند. استفاده از تصاویر با کیفیت و خوب میتواند در تاثیر گذاری مقاله ی شما بسیار موثر باشد.

همانطور که یک مطلب بدون تصویر جذابیتی برای کاربر ندارد یک مطلب دارای تصاویر بی کیفیت هم نمی تواند در جذب کاربر موفق باشد. پس باید از تصاویر در بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

 

امیدواریم نکاتی که در این مقاله مطرح کردیم برای شما مفید بوده باشد. تجربیات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

 

منبع؛ www.privatepracticeskills.com

 

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.