RankBrain چیست و گوگل چگونه از آن در الگوریتم خود استفاده میکند؟

RankBrain چیست و گوگل چگونه از آن در الگوریتم خود استفاده میکند؟

آنچه در این مقاله میخوانید

گوگل در حال استفاده از یک سیستم یادگیری ماشینی به نام Rank Brain میباشد تا بتواند نتایج جستجو را بهبود ببخشد.این سیستم نوعی از هوش مصنوعی میباشد. در این مقاله با رنک برین آشنا خواهیم شد.

RankBrain چیست؟

RankBrain نام سیستم هوشمند برای ماشین یادگیری مصنوعی گوگل است که برای نمایش نتایج بهتر طراحی شده است. این سیستم توسط Bloomberg ارایه شده و توسط گوگل تایید شده است.

 

Rank Brain - RankBrain - هوش مصنوعی

یادگیری ماشینی چیست؟

یادگیری ماشینی زمانی اتفاق میافتد که یک کامیپوتر خودش دستوراتی را به خودش بدهد و نحوه انجام آنها را بیاموزد, نه اینکه توسط یک انسان یا یک برنامه دیگر برنامه ریزی شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یا AI برای این بوجود آمده است که کامپیوتر را همانند انسان هوشمند و باهوش سازد, به این معنی که حداقل بتواند هم از سایرین یاد بگیرد و هم خودش بتواند خودش را برنامه ریزی کند و آموزش دهد که دستورات جدیدی را اجرا کند.

هوش مصنوعی واقعی فقط در داستانهای تخیلی وجود دارد, اما در عمل به کامپیوتر هایی اطلاق میشود که به منظور یادگیری و برقراری ارتباطات جدید طراحی شده اند.

هوش مصنوعی چه تفاوتی با یادگیری ماشینی دارد؟ در اصطلاحات RankBrain اینطور به نظر میرسد که یکسان هستند. ممکن است شما این دو را به جای یکدیگر بشنوید و یا استفاده کنید.

آیا RankBrain روش جدیدی است که گوگل نتایج جستجو را نمایش میدهد؟

خیر, RankBrain یک بخشی از الگوریتم جستجوی گوگل است.

نام آخرین الگوریتم گوگل چیست؟

Rank Brain - RankBrain - هوش مصنوعی

 

Hummningbrid یا مرغ مگس خوار نام آخرین الگوریتم گوگل است که یکی از بخش های این الگوریتم Rank Brain میباشد. سالهای پیش گوگل نامی برای الگوریتم های خود به صورت رسمی معرفی نمیکرد اما, در سال 2015 نام الگوریتم مرغ مگس خوار به میان آمد.

بنابراین RankBrain یک بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است؟

تصور ما همین است. بنابه اطلاعاتی که در سایت Bloomberg وجود دارد, RankBrain یک بخشی از آخرین و پیشرفته ترین الگوریتم گوگل با نام مرغ مگس خوار است. همانطور که موتور یک ماشین از بخش های مختلفی تشکیل مانند، رادیاتور, فیلتر روغن, پمپ بنزین و .. تشکیل شده است , الگوریتم مرغ مگس خوار نیز از بخش های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها RankBrain میباشد.

وبسایت Bloomberg در مقاله ای منتشر کرده است که Rankbrain تنها بخشی از نتایج جستجو را هندل میکند و فقط تنها بخشی از نتایج تحت تاثیر این سیستم هستند. سایر الگوریتم های قبلی گوگل مانند, پاندا, پنگوئن,PayDay Loan (ضد اسپم), کبوتر(نمایش نتایج محلی), Top Heavy ( مبارزه با سایت های پر از تبلیغ) و Pirate (مبارزه با کپی کننده گان) نیز بخش های دیگری از این الگوریتم میباشند.

 

پس با این اوصاف Page Rank چیست ؟

Page Rank یک بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است که با توجه به سایر وبسایت ها و لینک هایی که به شما داده اند ارزشی را برای وبسایت شما در نظر میگیرد.

 

آیا RankBrain همیشه در حال یادگیری است ؟

بله، اما یادگیری Rank Brain به صورت افلاین است. نتایج جستجوی گوگل به این ماشین داده میشود و به صورت آفلاین این نتایج را بررسی میکند, و از طریق آنها پیش بینی هایی را انجام میدهد. آن پیش بینی ها تست میشوند و در صورتی که صحیح باشند تایید میشوند و از طریق Rankbrain در نتایج استفاده خواهند شد. مجددا این چرخه ادامه پیدا میکند و تکرار میشود.

 

مقاله زیر از وبسایت های معتبر و مرجع ترجمه شده و بارها و بارها با اخرین تغییرات آپدیت شده است.

لیست منابع:

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.