گوتنبرگ وردپرس چیست؟ فعال سازی ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس چیست؟ فعال سازی ویرایشگر کلاسیک

آنچه در این مقاله میخوانید

امروز میخواهیم در مورد قابلیت جدید گوتنبرگ وردپرس که قابلیت ویرایش محیط وردپرس را فراهم میکند و هم چنین غیرفعال کردن آن از وردپرس صحبت کنیم اگر به این موضوع علاقمندید پس با ما همراه باشید.

گوتنبرگ قابلیت نسخه جدید وردپرس  است که برای شما یک محیط ویرایش جدید در وردپرس را بوجود می آورد.در واقع بر روی لایه بندی و قالب‌های سایت تاثیر گذاشته و تبدیل به یک سفارشی‌ساز کامل برای وردپرس می‌شود.

برای کاربران قابلیت بلاک کردن نوشته را فراهم می آورد، برای مثال: کاربر میتواند متن خود را تکه تکه و از عکس و جدول … در آن استفاده کند و به طور کلی همانطور که کاربر میخواهد محیط را سفارشی سازی می کند و میتواند هر بخش را به استایلی متفاوت شکل دهد.

این قابلیت در نسخه های قبلی وجود نداشته و به صورت افزونه گوتنبرگ موجود بوده است .

وردپرس روز به روز در حال گسترش بوده و قابلیت های بسیاری را در خود گنجانده است اما با این حال قابلیت جدید گوتنبرگ مورد پسند برخی کاربران نبوده است، حال ما به شما آموزش میدهیم که در صورت ناراضی بودن از این قابلیت چطور آن را غیر فعال کنید.

چگونه گوتنبرگ وردپرس را غیر فعال کنیم؟

1.غیرفعال کردن از طریق نصب پلاگین Classic Editor

بخش افزودن افزونه ها ، افزونه Classic Editor رانصب و فعال کنید.بعد از فعال سازی افزونه به صورت خودکار گوتنبرگ غیرفعال می شود و جای خود را به ویرایشگر کلاسیک می دهد. شما می توانید تنظیمات افزونه کلاسیک را در منوی تنظیمات بخش  نوشتن پیدا کنید.

گوتنبرگ وردپرس

2.استفاده از پلاگین غیرفعال سازی گوتنبرگ وردپرس  (Disable Gutenberg)

بخش  افزودن افزونه ها ، افزونه Disable Gutenberg را نصب و فعال کنید.بعد از نصب و فعال سازی افزونه می توانید به منو تنظیمات وبخش Disable Gutenberg مراجعه کنید. در این بخش تنظیماتی شامل غیرفعال سازی کامل گوتنبرگ ، مخفی کردن پیام های مربوط به گوتنبرگ ، مخفی سازی منوی گوتنبرگ را می توانید ببینید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.