هر بازاریابی این راه های ارتباط با دیگران را باید بداند

هر بازاریابی این راه های ارتباط با دیگران را باید بداند

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله می خواهیم به افرادی که علاقه به بازاریاب شدن را دارند راه های ارتباط با دیگران را بیان کنیم و نکات مهمی در مورد این موضوع را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

راه های ارتباط با دیگران

همان طور که در مطلب قبلی بیان کردیم برای آنکه بتوانیم مهارت های بازاریابی را یاد بگیریم و تبدیل به یک فروشنده خوبی شویم باید 3 اصل مهم را توجه کنیم یکی از اصولی که برای یک بازاریاب خیلی مهم و ضروریست ارتباط با دیگران است. شیوه ی برقراری ارتباط با دیگران تا حد زیادی در دیگران اثر می گذارد و به نوعی همه درآمدها و مسیر های شغلی ما در گرو همین موضوع می باشد.

مهم نیست که شغل شما چیست؟ بازاریابی برای همه افراد لازم است و یکی از اصول مهم بازاریابی همین ارتباط با دیگران است که افراد را در شغل هایشان موفق می کند. همه انسانها باید بازاریابی را آموخته و در حرفه خود بکار ببندند. در زیر به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد که هر بازاریاب با رعایت این نکات می توانید روابطش را قوی تر کند و فردی تاثیر گذارتر شود.

راه های ارتباط با دیگران

صداقت در رفتار

اگر به کسی که سعی دارید با او رابطه برقرار کنید علاقه‌ی واقعی ندارید، بی‌دلیل تلاش نکرده و تصنعی رفتار نکنید. و این ارتباط را قطع کند.
در شروع هر رابطه ای باید شما قلبا تمایل به آن کار داشته باشید و یا بتوانید مانند یک سیاست مدار واقعی عمل کنید و ظاهر خود را حفظ کنید هر چند که از آن ارتباط راضی نباشید ولی این حس را به فرد مقابل بدهید که شما در کار خود صداقت لازم را دارید.

 کلمات تاکیدی

یکی از بهترین و موثر ترین روشها برای رسیدن به خواسته ها استفاده مستمر از کلمات تاکیدی است. گاهی اوقات در بازاریابی خود از کلمات تاکیدی استفاده کنید مردم دوست دارند که از طرف دیگران تاکید شوند و به آنها توجه شود. همیشه این را در ذهن خود دیکته کنید و شاید فردی که در مقابل شماست در آینده کاری بتواند برای شما انجام دهد پس به آنها توجه کنید.

حرفه ای بودن

همه افراد همیشه به دنبال حرفه ای ها در هر شغل و کاری هستند و اگر بخواهند کاری را به دیگران محول کنند به دنبال متخصص آن رشته می گردند. شما برای آنکه بتوانید فروشنده خوبی باشید باید این قدرت را داشته باشید که به دیگران نشان دهید که این توانایی در شما وجود دارد. مانند یک انسان متخصص و حرفه ای صحبت کنید به این علت که اشخاص به این گونه افراد بیشتر اعتماد می کنند

استفاده از سوالات بحث برانگیز

شما می‌توانید با پرسیدن سوال‌های درست راه خود را به هر مکالمه‌ای باز کنید. پس برای هر موقعیتی که احتمال می‌دهید در آن قرار خواهید گرفت، سه سوال باز پاسخ و تفکربرانگیز پیدا کنید. نکته‌ی مهم این است که سوالی بپرسید که تهاجمی به نظر نرسد، اما فرد را مجبور به توقف و فکر کردن کند. مزیت عالی این کار این است که نه تنها مکالمه‌ی شما جالب‌تر می‌شود بلکه آدم به یادماندنی‌تری هم می‌شوید.

صدا و لحن گفتار

راه های ارتباط با دیگران

صدا، ابتدایی ترین وسیله برای برقراری ارتباط با دیگران است. تاکنون به لحن صدای خود توجه کرده اید؟ صدای شما از دید دیگران چگونه است؟

تحقیقات نشان داده است، هنگامی که دیده نمی شوید، مثلاً وقتی با تلفن صحبت می کنید، 84 درصد از اعتباری که شما در گفتگو کسب می کنید، ناشی از تُن صدا، زیر و بم صدا و طنین صداست.

وقتی با دیگران به طور حضوری و یا پای تلفن صحبت می کنید و یا حتی هنگامی که در یک نشست گروهی حضور دارید، یاد بگیرید از صدایتان به عنوان وسیله ای غنی و پُر طنین استفاده نمایید. همچنین بیاموزید تا با صدایتان توجه آنها را جلب کنید و نگذارید، صدایتان سدی بر اعمالتان شود. صدای شما اصلی ترین وسیله برای ارسال پیام شما به حساب می آید و مانند وسیله نقلیه عمل می کند.

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.