سئو سازی برای موتورهای جستجوی صوتی

آوریل 4, 2018

34 بازدید

جستجوی صوتی یکی از ابزارهای پرکاربردی است که با دریافت صدا از میکرفون قادر است پردازش صوتی انجام داده و معادل متنی آن را برگرداند.  سئو کاران و مدیران وب سایت ها باید به این نوع تکنولوژی نیز اهمیت داد و فکری برای این تغییر پیشامد کنند. خوب سوال خیلی از افراد این است که از کجا شروع کنیم و این جستجو به چه صورت انجام می شد و با عنوان یک سئو کار باید چه مواردی را رعایت کنیم؟ و سوالات زیادی که ممکن است ذهن شما درگیر این مسئله کرده باشد.

خیلی سریع به موضوع اصلی می پردازیم. شما برای اینکه بتوانید روی یک چیزی یا مسئله ای کار کنید نخست باید آن مسئله را بشناسید.

مشخصات یک جستجوی صوتی

سوالی بودن مسئله است

جستجوی صوتی

اکثر افراد وقتی به دنبال چیزی باشند از دیگران سوال می پرسند تا به یک جواب برسند در جستجوی صوتی نیز به همین صورت است افراد با پرسیدن به دنبال پاسخ مناسب هستند.

و درخواست در اینجا به پایان نمی رسد همین پرسشی بودن مسئله به چند عامل بستگی دارد؟

  • دقیق بودن سوال
  • موقعیت مکان و زمان
  • سرعت بالا
  • طول جملات

 

دقیق بودن

در تایپ کردن ممکن است که فرد نتواند موضوع اصلی را که به دنبالش است را بیان کند و یا ممکن است که ابهام در درخواستش وجود داشته باشد اما در جستجوی صوتی این گونه نیز فرد خیلی راحت و بی دغدغه سوال خود را بیان می کند.

موقعیت مکانی و زمانی

 طبق آمار منتشرشده ۸۶ درصد جستجوهای صوتی، از طریق اسمارت فون انجام می‌گیرد که با در نظر گرفتن این موضوع که ۵۵ درصد از جستجوهای صوتی در ماشین یا در حال راه رفتن انجام می‌گیرد، اغلب این افراد در مورد یک محل یا موقعیت مکانی خاص سؤال می‌پرسند.

سرعت بالا

 جستجوی صوتی به این منظور به بازار عرضه شد که افراد وقت خود را در راه تایپ کردن هدر ندهند و خیلی سریع به جواب و خواسته خود دست یابند پس سرعت پاسخ گویی عامل مهم دیگر یک جستجوی صوتی است که باید به آن توجه کرد.

طول جملات

 جستجوی صوتی الزاماً به صورت طولانی و دقیق‌تر خواهد بود. پس توجه به شبه جمله‌ها و سؤال‌های که احتمال دارد مخاطبان جستجو کنند تأثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت.

کاربران در جستجوهای صوتی بیش از یک یا دو یا حتی سه کلیدواژه استفاده کنند و حتی گاهی اوقات یک جمله را به صورت کامل بیان می‌کنند؛ بنابراین مرورگرهایی که برای استفاده از فناوری جستجوی صوتی ایجاد می‌شوند، باید طوری طراحی شوند که کلماتی را کلیدواژه نیستند، تشخیص دهند و در تشخیص ارتباط آن‌ها با کلیدواژه‌ها نیز به خوبی عمل کنند.

[irp posts=”4289″ name=”تولید محتوای حرفه‌ای در سایت”]

چگونه سایتمان را برای موتورهای جستجوی صوتی سئو سازی کنیم؟

عواملی و مشخصاتی که در یک جستجوی صوتی بود را برای شما عزیزان بیان کردیم. حال باید به مسئله سئو سازی این مسئله پرداخت. اینکه چگونه سایت مان را برای موتورهای جستجوی صوتی بهینه کنیم. دو مورد را در زیر بیان می کنیم که امیدواریم موثر واقع شود.

محتوا

همچنان محتوا پادشاهی خود را حفظ کرده است و  در جستجوی صوتی نوع نگارشی آن فرق کرده است شما باید محتوای خود را به صورت پرسش و پاسخ در سایت قرار دهید. و تمام سوالاتی که ممکن است در زمینه ای که نوشته اید را بپرسند خودتان از خودتان پرسیده و به آن پاسخ دهید.

به عنوان مثال شما درباره ی ست کردن کفش مردانه و لباس مطلبی را نگارش کرده اید. باید به این صورت محتوا در سایت تان قرار دهید.

  • کفشم را با چه لباسی ست کنم؟
  • جواب: کفش های اسپرتی را اصولا با لباس های اسپرت و شلوارهای جین و تی شرت ست می کنند اما در کفش های مردانه رسمی اصولا با کت شلوار ست می کنند.
  • کفش قهو های را با چه لباسی ست می کنند؟
  • جواب: معمولا کفش مردانه قهوه های را با لباسهای مشکی و خاکستری و سورمه ای می توان ست کرد و این رنگها ترکیب بهتری را باهم خواهند داشت.

markup Schema

از markup Schema ساختار یافته بر روی سایت خود استفاده کنید. زیرا همان‌گونه که می‌دانید Schema، ریچ اسنیت ها اطلاعات ارزشمند و مفیدی را برای کاربران فراهم می‌کند. این کدها به شما اجازه می هند به طور گسترده داده‌ها و ساختار سایت خود را توصیف کنید. و سبب می‌شود گوگل سایت شما را سریع‌تر شناسایی کند و قابلیت دیده شدن سایت شما را افزایش می‌دهد.

برچسب‌ها:

حامد نجفی

1 سال عضو تیم افق وب

بعد از گذشت 6 سال کار با وردپرس و فعالیت اینترنتی هر روز علاقه ام به این کار بیشتر میشه. سختی های زیادی تو این راه کشیدم و دوست دارم به شما کمک کنم این مسیر رو سریعتر طی کنین. با من در شبکه های اجتماعی در تماس باشید :)

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *