جدیدترین روش های بازاریابی محتوا

جدیدترین روش های بازاریابی محتوا

آنچه در این مقاله میخوانید

در بهار همه چیز در حال تغییر کردن است. در همه‌ی کسب و کارها تغییراتی بوجود می آید. همه به دنبال پیشرفت و برنامه ریزی های جدید در سال نو هستند .کسب و کار های اینترنتی نیز از این امر مستثنا نیستند . همانطور که می دانیم بازارایابی محتوا در وبسایت ها یکی از مولفه های مهم می باشد. ما هم باید بازاریابی محتوا خودمان را با دانش بازاریابی دنیا به روز کنیم.

راهکارهای نوین برای ارتقای دانش بازاریابی محتوا

بازارایابی محتوا  Account-Based

بازاریابی کاربری به این صورت است که شما با ایجاد یک اکانت خود را به دیگران معرفی نمود و کار خود را در شرکت های که به شما نیاز دارند شروع می کنید. این روش در ایجاد تعامل پایدار تأثیر بسیاری دارد.

تعلیم دادن دیگران

اینکه شما یک محتوای خوب و مفیدی را ارائه دهید خوب است اما کافی نیست. شما باید محتوای را در سایت قرار دهید که هم جنبه بازاریابی داشته باشد و هم جنبه آموزش.

هدف اصلی از یک نوشته باید در درجه اول آموزش و خوب تعلیم دادن افراد باشد. خیلی صریح بگویم محتوای بگذارید که برای کاربران سودمند باشد.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی است که روز به‌روز در حال گسترش است. سال ۱۳۹۶ سال آغاز به کار بسیاری از اینفلوئنسرها بود و قطعاً این روند در سال ۱۳۹۷ منجر به دستاوردهای بزرگی برای این دسته از افراد خواهد شد؛ بنابراین اگر تاکنون طرح و برنامه‌ای در این زمینه نداشته‌اید، با استفاده از دانش بازاریابی محتوا حتماً به این موضوع فکر کرده و آن را در دستور کار خود قرار دهید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بازاریابی افراد تاثیرگذار (Influencers) به معنای بازاریابی محصولات و خدمات توسط آن دسته از افرادی است که بر عموم مردم نفوذ دارند، مانند مشاهیر،چهره های محبوب جامعه، هنرمندان، ورزشکاران و … همه کسانیکه هوادارانی برای خود دارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ برخلاف بازاریابی به معنای عام و معمول است و مصرف‌کنندگان (مخاطبان) را به طور مستقیم هدف تبلیغات قرار نمی دهد. در واقع به واسطه نفوذ افراد تاثیرگذار در جامعه، شرکتها می توانند محصول یا خدمات خود را به بازار بشناسانند..

محتوایتان را نامحدود کنید

هیچ گاه خود را محدود به دایره خاصی از آدم‌ها نکنید. در فعالیت‌های بازاریابی‌تان جایی برای آدم‌های نابینا، ناشنوا و افرادی از این دست نیز در نظر بگیرید. استفاده از ابزارهای تکنولوژی می‌تواند تا حد زیادی شما را در این مسیر موفق گرداند.

یکی از تجربیات خود را در این زمینه بیان می کنم در یکی از نوشته هایم از رنگ های مختلفی استفاده کرده بودم که چند روز بعد کاربری برایم دیدگاهی نوشت و از این موضوع گله کرد و گفت که برایش خواندن مطلب من با این فونت و رنگ کار بسیار سختی است.

پس به عنوان یک محتوا نویس حرفه ای به این جزییات نیز توجه بفرمایید.

 

خود را جای مخاطب بگذارید

برای آنکه بتوانید در استفاده از دانش بازاریابی محتوا موفق شوید، قبل از هر چیز باید بتوانید خودتان را در جایگاه مخاطب قرار داده و از زاویه نگاه او به مسائل بنگرید.مطلبی را بنویسید که مخاطب به آن نیاز دارد. اگر بتوانید مخاطب را درگیر محتوای خود کنید و مشتری برای نوشته زمان وقت بگذارد بدانید که در این راه موفق شده اید.

 

جستجوی صوتی

بدون شک جستجوی صوتی را می‌توان یکی از سریع‌ترین فناوری‌های چند سال اخیر به ‌حساب آورد. استفاده از جستجوی صوتی به ‌تدریج به سمتی حرکت می‌کند که افراد با پرسیدن یک سؤال یا جستجوی یک موضوع به جای باز کردن ده‌‌ها لینک، مستقیماً پاسخ خود را دریافت کنند. البته این مورد هنوز در ایران برای بسیاری از افراد ناشناخته مانده است.

 

استفاده از علم روانشناسی

شما باید به عنوان یک نویسنده حرفه ای بدانید باید در ذهن و فکر یک مشتری نفوذ کنید و جملات و عباراتی را در نوشته هایتان بیاورید که آنها را درگیر و امید وار کند.

گاهی اوقات جملاتی مرتبط از افراد مشهور در محتوا خود قرار دهید.  همین نکته ی کوچک تاثیر زیادی را در ذهن مشتریان خواهد گذاشت. امتحان کنید.

 

چت آنلاین

هنوز هم فکر می‌کنید که مشتریان با ورود به یک سایت، اگر ابهامی داشته باشند، به خود زحمت می‌دهند از طریق ایمیل سؤال خود را مطرح کنند؟ آیا چنین روشی برای پاسخگویی به سؤال‌های مشتریان راه مناسبی محسوب می‌شود ؟  پاسخ این سؤال‌ها  در دانش بازاریابی محتوا منفی است . امروزه مشتریان بیشتر از داشتن یک سؤال، نیاز به قانع شدن دارند. صاحبان کسب‌وکار‌ها باید بتوانند با دنبال کردن مشتریان از ماورای ذهن آن‌ها آگاهی پیدا کنند.در این صورت میتوانند پا به ‌پای آن‌ها حرکت کنند و  آن‌ها را نسبت به استفاده از یک محصول خاص متقاعد کنند. این موضوع به ‌خوبی ضرورت استفاده از ابزارهای چت آنلاین با کاربران را روشن می‌سازد.

راهکارهایی که با هم مرور کردیم ، راهکارهایی هستند که باید بر اساس ارزیابی دقیق و عینی از شرایط جامعه هدف و با استفاده از دانش بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار گیرند

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.