6 نکته که در برچسب گذاری (tag) باید رعایت کنیم

6 نکته که در برچسب گذاری (tag) باید رعایت کنیم

آنچه در این مقاله میخوانید

دسته بندی و برچسب گذاری هر دو از پر کاربردترین بخش ارائه مطالب سایت و یا محتوا نویسی هستند. برای حفظ سادگی و دسترسی بهتر کاربران به مطالب سایت پیشنهاد می شود که تعداد دسته ها را بیشتر از پنج عدد قرار ندهید. کاربران برای دسترسی به موضوع مشخصی در سایت شما از دسته ها استفاده می کنند و زیاد بودن تعداد آن ها باعث سردرگمی بازدید کنندگان می شود.

اصول صحیح برچسب گذاری(Tag)

عنوان مطلب

از اشتباهات وبمستران و یا حتی سایت‌های بزرگ که این اشتباه را به کرات مرتکب شده اند این است که عنوان نوشته را به صورت برچسب برای همان مطلب ثبت می‌کنند. این اشتباه باعث می‌شود بر روی سایت شما دو صفحه با متا تایتل و دسکریپشن تکراری ایجاد شود.

طول برچسب ها

یک قانون کلی است که برچسب باید کوتاه باشد و در مطالب فارسی حداکثر باید از 3 کلمه استفاده شود. شما باید در چند عبارت کوتاه تمام موضوعاتی که به نوشته مربوط می شوند را بیان کنید.

تعداد برچسب ها

اصولا برچسب راهنمای مناسبی برای کاربران برای دریافتن مطالب مورد نظرشان در سایت شما است اما با زیاد کردن تعداد آنها موجب سردرگمی کاربران می شوید. امروزه سایت هایی را مشاهده می کنیم که در صفحات خود از تعداد زیادی برچسب استفاده کرده اند ودر گوگل رتبه خوبی را هم کسب کرده اند. این اطمینان را به شما می دهیم که رتبه بالا آنها هیچ ربطی به تعداد زیاد برچسب در نوشته آنها نبوده است. پیشنهاد می کنیم که به خوانندگان خود احترام بگذارید و از تکنیک های نادرست سئو استفاده نکنید.

تفاوت برچسب با دسته

از دسته بندی های سایت به عنوان برچسب استفاده نکنید. دسته بندی ها مطالب را به بازدید کنندگان نشان می دهند. قرار دادن آن به عنوان برچسب تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما نخواهد داشت.

استفاده از برچسب های پست های قبلی

موضوعاتی را برچسب نمایید که نیاز کاربران است و کاربران به آن موضوع ها علاقه مند باشند. از برچسب گذاری موضوعات عمومی یا خیلی خاص در نوشته های خود استفاده نکنید. زیرا ممکن است که دیگر مطلبی مرتبط با ان موضوع نداشته باشید و در اکثر مواقع این برچسب های خاص زیاد مورد توجه کاربران قرار نمی گیرد.

تاثیرگذار بودن برچسب بر سئو

انتخاب برچسب های مناسب در بهینه شدن سئوی سایت شما تاثیر مثبت دارد و هر برچسبی که اضافه می کنیم یک صفحه جدا برای ایندکس در گوگل ایجاد می کند پی بهتر است برای مطالبی که محتوای یکسان دارند از یک برچسب استفاده کنید.

4/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.