8 نکته برای افزایش امنیت سایت وردپرس(قسمت 2)

8 نکته برای افزایش امنیت سایت وردپرس(قسمت 2)

آنچه در این مقاله میخوانید

امنیت سایت بحث خیلی مهمی است. شاید زمانی که سخن از امنیت به میان بیایید کمی ترسان از کنار این موضوع بگذرید. ولی باید بدانید که بالابردن امنیت سایت وردپرسی کار خیلی سختی نیست. اگر به اصول و مواردی که همه آن را تکرار می کنند دقت کنید مطمئن باشید که مشکلی از نظر امنیتی برای سایت شما رخ نخواهد داد. هکرها دنبال سایت هایی هستند که مدیران آنها غافل تر از دیگرانند. پس این خود شما هستید که تعیین می کنید چه بلایی به سر سایتتان بیاید.

 

امنیت سایت وردپرس
امنیت سایت وردپرس

امنیت سایت وردپرس

با رعایت چند نکته خیلی ساده نگرانی را از خود دور کنید. البته در این راه باید مدام در حال مطالعه و افزایش اطلاعات تان باشید تا حتی ضربه های تازه هم روی سایت شما کارساز نباشد. در ادامه با شما خواهیم بود با ذکر چند نکته مهم برای افزایش امنیت سایت وردپرس.

 انتخاب فضای میزبانی امن

به عنوان اولین و مهم ترین گام که باید برای بالا بردن امنیت سایت خود در نظر داشته باشید این است که یک فضای میزبانی را خریداری کنید که از امن بودن آن اطمینان کامل دارید. شما باید بدانید که خیلی از مباحث امنیت سایت مربوط به کل سروری است که سایت شما روی آن قرار گرفته است و از آنجایی که فقط مدیر اصلی سرور به آن تنظیمات دسترسی دارد باید از امنیت هاست خود اطلاع کامل داشته باشید.

به روز رسانی منظم وردپرس

به طور پیوسته از وردپرس و همچنین پوسته ها و افزونه های آن نسخه های جدیدی عرضه می شود که در نسخه های جدید مشکلات آنها از جمله مشکلات امنیتی آنها برطرف شده است. با توجه به قابلیت به روز رسانی وردپرس تنها با یک کلیک می توان این کار را به سادگی انجام داد.

انتخاب رمزهای قوی و غیر قابل حدس

انتخاب رمز عبور قوی
انتخاب رمز عبور قوی

از مهم ترین آسیب پذیری های ساده که هنوز خیلی از وبمسترها به آن توجهی نمی کنند استفاده از رمزهای عبور ساده و قابل حدس است. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یکی از روش های هک کردن سایت استفاده از نرم افزارهای خودکاری است که حجم عظیمی از رمزهای عبور رادر ترکیب با نام کاربری در صفحه ورود به حساب کاربری امتحان می کنند. تا در نهایت به ترکیب درست برسند و وارد بخش محدود شده شوند. خوب اگر شما از رمزهای قوی و بلند و غیر قابل حدس استفاده کنید. هکر به هیچ عنوان قادر به هک کردن سایت شما از این طریق نخواهد بود.

مخفی کردن صفحه ورود پیشخوان

باز هم بنابر توضیحاتی که در بالا خدمت شما دادم برای بالاتر بردن امنیت سایت خود بهتر است صفحه ورود به سایت خود را مخفی کنید. برای این منظور می بایست از افزونه با نام wps hide login استفاده کنید.

افزونه wps hide login
افزونه wps hide login

استفاده از یک افزونه امنیتی مناسب

افزونه های امنیتی زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها برای بالا بردن امنیت سایت خود استفاده نمایید این نکته قابل ذکر است که از نصب چندین افزونه امنیتی به طور همزمان خودداری کنید.

استفاده از قالب ها و پوسته های معتبر و امن

یکی از روش های هک شدن سایت از طریق قالب هایی است که دارای کدهای مخفی شده یا فایل های کدشده هستند. شما اگر ندانید که یک قالب آلوده به چنین کدهایی است و آن را نصب کنید سایت شما هک خواهد شد.قالب ها و افزونه ها را از مکان های امن دریافت کنید.

پشتیبان گیری منظم از سایت

 به عنوان آخرین راه کاری که در مواجه با هک شدن یا خرابکاری درون سایت ما می توان انجام داد برگرداندن نسخه پشتیبان است. برای تهیه نسخه پشتیبان هم از راه های مختلفی می توانید اقدام کنید کنترل پنل فضای میزبانی (سی پنل) دارای قابلیت تهیه نسخه پشتیبان است یا با استفاده از افزونه های بک آپ یک نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد یکی از مباحث مهم در سایت ها امنیت آن ها است پس باید راه های افزایش امنیت سایت را شناخته تا سایت را از خطر های احتمالی حفظ کنیم مواردی که در بالا ذکر شد بخشی از راهکار های افزایش سایت وردپرسی بود که با رعایت هر کدام از آن ها می توانید سایت خود را ایمن کنید.

مطالب مرتبط پیشنهادی با این مقاله :

8 نکته مهم برای تقویت امنیت وردپرس(قسمت اول)

11 کاری که به طور منظم برای امنیت سایت وردپرس باید انجام دهیم

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.