راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا

بازگشت به بلاگ

راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا

این مطلب رو دوست داشتید؟

با سلام به دوستان عزیز
امروز می خواهم درباره نحوه انتخاب کلمه کلیدی با شما عزیزان صحبت کنم. همانطور که در جلسات قبل گفتم برای شروع محتوا نوبسی باید در ابتدا سبک نوشتاری خودتون را تعیین کنید و بعد از انتخاب آن به سراغ کلمه کلیدی و عنوان بروید. امروز درباره نحوه انتخاب کلمه توضیحاتی می دهم و فردا به سراغ عنوان نویسی خواهم رفت. مطلب امروز را با یک سوال شروع میکنم.

 

 

چرا ما برای یک مطلب باید کلمه کلیدی انتخاب کنیم؟

در دنیای دیجیتال روزانه میلیون ها یا میلیارد ها اطلاعات در حال رد و بدل شدن است و یافتن چیزی که ما به دنبال آن هستیم واقعا کار سختی است.  برای راحتی کار گوگل و یا موتور های جستجو آمده اند و از کلمه کلیدی استفاده کرده اند که با این کار بتوانند نتایج را محدود تر کنند.

پس کلمه کلیدی برای فیلتر کردن منابع؛ بسیار مهم است.

چطوری کار میکند؟

وقتی یک فرد در گوگل به دنبال چیزی است آن را سرچ میکند و پایگاه داده موتور جستجو لیستی از نتایج را به اون نمایش میدهد و هر محتوا و کلمه کلیدی که به آن نزدیکتر باشد را نمایش میدهد. به همین راحتی! پس شما با انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب میتوانید در نتایج گوگل دیده شوید.

چطوری میتوانم محتوایی بنویسم که در صفحه اول رتبه بگیرد؟ جواب سوال ساده است. انتخاب کلمه کلیدی مناسب.

چطوری میتوانم کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنم ؟

 

۱. شما باید کلمه کلیدی را انتخاب کنید که در فکر شخص هست به عبارت دیگه شما باید مانند یک شخصی که به دنبال چیزی هست فکر کنید برای این که بتوانید مانند مشتریان فکر کنید خودتان را جای آنها بگذارید و از خود بپرسید که اگر من میخواستم مطلبی را بخوانم یا به دنبال محصول و هر چیز دیگری که بودم چه کلمه ای را در گوگل سرچ میکردم.

پیشنهاد حامد نجفی
اهمیت عنوان نویسی برای هر محتوا

۲. از رقبا کمک بگیرید. به وبسایت هایی که همانند شما کار میکنند مراجعه کنید تا ببینید چه کلمه ای را هدف قرار داده اند یا حتی میتوانید از برچسب هایی که انتخاب کرده اند نیز کمک بگیرید.

۳. از کلمات عمومی تر به جای کلمات تخصصی استفاده کنید وقتی که از کلمه خاصی استفاده میکنید تبلیغ شما اختصاصی تر میشود و شانس دیده شدن کمتر میشود پس در کنار کلمات تخصصی که استفاده میکنید از کلمه های عمومی و عام پسند نیز استفاده کنید.

۴. کلمات را دسته بندی کنید با درست کردن یک جدول از کلمات کلیدی سایتتان میتوانید خیلی آمار های جالبی را از این جدول دریافت کنید. مثلا اینکه تا الان درباره چه چیز هایی نوشته اید و چه کلمه هایی را فراموش کرده اید و یا اگر در ابتدای کار هستید مسلما این کار به شما کمک زیادی خواهد کرد.

کلمات کلیدی

تعداد سرچ

مهاجرت

۱۰۰۰تا ۱۰۰۰۰
اقامت۱۰۰ تا ۱۰۰۰
مشاوره مهاجرت۱۰۰ تا ۱۰۰۰
ثبت شرکت مهاجرتی۱۰۰۰۰تا ۱۰۰۰۰۰
مهاجرت کاری۱۰ تا ۱۰۰۰
مهاجرت تحصیلی ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰
انواع مهاجرت ۱۰تا ۱۰۰
وکیل مهاجرت

۱۰۰تا ۱۰۰۰

نمونه جدولی که می توانید از ابزارهای پایین کمک بگیرید و برای خودتان تنظیم کنید.

۵. ابزارهایی که میتوان از آن کمک گرفت :

Google Ads

Google Search Console

Google Keyword Planner

Google Analytics

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ