انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا (جلسه 2)

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا (جلسه 2)

آنچه در این مقاله میخوانید

امروز می خواهم درباره نحوه انتخاب کلمه کلیدی با شما عزیزان صحبت کنم. همانطور که در جلسات قبل گفتم برای شروع محتوا نوبسی باید در ابتدا سبک نوشتاری خودتون را تعیین کنید و بعد از انتخاب آن به سراغ کلمه کلیدی و عنوان بروید. امروز درباره نحوه انتخاب کلمه کلیدی توضیحاتی می دهم و در جلسه ی آینده به سراغ عنوان نویسی خواهم رفت. مطلب امروز را با یک سوال شروع میکنم.

 

در صورتی که جلسات قبل را مطالعه نکرده اید می توانید از لینک های قرار داده شده استفاده کنید.

 

 

چرا باید کلمه کلیدی انتخاب کنیم؟

در دنیای دیجیتال روزانه میلیون ها یا حتی میلیاردها اطلاعات در حال رد و بدل شدن است و یافتن چیزی که ما به دنبال آن هستیم واقعا کار سختی است.  برای راحتی کار گوگل و بقیه‌ی موتور های جستجو آمده اند و از کلمه کلیدی استفاده کرده اند که با این کار بتوانند نتایج را محدود تر و دسترسی به اطلاعات هدف را راحت تر کنند.

پس کلمه کلیدی برای فیلتر کردن منابع بسیار مهم است.

چگونگی کارایی کلمه ی کلیدی

وقتی یک کاربر در گوگل به دنبال چیزی  آن را سرچ میکند, پایگاه داده موتور جستجو لیستی از نتایج را به او نمایش می دهد و هر محتوا و کلمه کلیدی که به کلمه ی مورد نظر نزدیکتر باشد را نمایش میدهد. به همین راحتی! پس شما با انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب می توانید در نتایج گوگل دیده شوید.

پس اگر از شما پرسیدند چطور می توان محتوایی نوشت تا در صفحه اول موتورهای جستجو رتبه بگیرد؟ جواب سوال ساده است؛ “ انتخاب کلمه کلیدی مناسب”  یکی از مهم ترین تکنیک ها برای به دست آوردن رتبه ی خوب است.

چطور می توانم کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنم ؟

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا
انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا

برای پیدا کردن یک کلمه کلیدی مناسب لازم است چند نکته ی زیر را در نظر داشته باشید؛

1. قدم اول

شما باید کلمه کلیدی را انتخاب کنید که در فکر شخص است. به عبارت دیگر شما باید مانند کاربران فکر کنید. برای این که بتوانید مانند آنها فکر کنید خودتان را جای آنها بگذارید و از خود بپرسید که اگر من می خواستم مطلبی را بخوانم یا به دنبال محصول و هر چیز دیگر  بودم چه کلمه ای را در گوگل جستجو می کردم.

2. از رقبا کمک بگیرید

به وبسایت هایی که همانند شما کار می کنند مراجعه کنید تا ببینید چه کلمه ای را هدف قرار داده اند یا حتی می توانید از برچسب هایی که انتخاب کرده اند نیز کمک بگیرید.

3. از کلمات عمومی تر به جای کلمات تخصصی استفاده کنید

وقتی از کلمه خاصی استفاده می کنید تبلیغ شما اختصاصی تر می شود و شانس دیده شدن کمتر می شود. پس در کنار کلمات تخصصی که استفاده می کنید از کلمات عمومی و عام پسند نیز استفاده کنید.

4. کلمات را دسته بندی کنید

با درست کردن یک جدول از کلمات کلیدی موجود در سایت خود می توانید آمار های بسیار جالبی از این جدول دریافت کنید. مثلا اینکه تا الان درباره چه چیز هایی نوشته اید؟ و چه کلمه هایی را فراموش کرده اید؟ یا برای افرادی که در ابتدای کار هستید مسلما این کار به آنها کمک زیادی خواهد کرد.

 

کلمات کلیدی

تعداد سرچ

مهاجرت

1000تا 10000
اقامت 100 تا 1000
مشاوره مهاجرت 100 تا 1000
ثبت شرکت مهاجرتی 10000تا 100000
مهاجرت کاری 10 تا 1000
مهاجرت تحصیلی 1000 تا 10000
انواع مهاجرت 10تا 100
وکیل مهاجرت

100تا 1000

 

نمونه جدولی که می توانید با استفاده  از ابزارهایی که در ادامه معرفی می کنیم ایجاد و برای خودتان تنظیم کنید را در بالا مشاهده کردید.

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا
انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا

5. ابزارهایی که می توان از آن ها کمک گرفت

 

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.