نمونه قرارداد تولید محتوا (سایت، اینستاگرام و … + دانلود)

نمونه قرارداد تولید محتوا (سایت، اینستاگرام و … + دانلود)

آنچه در این مقاله میخوانید

نمونه قرارداد تولید محتوای تصویری، متنی، اینستاگرام، ویدیویی و … می تواند متفاوت باشد. هر قرارداد می ‌توانید بر اساس نیازهای خاص طرفین تنظیم شود؛ اما به طور کلی، قراردادهای تولید محتوا شامل یک چارچوب کلی است که در ادامه این مطلب به نمونه قرارداد تولید محتوا برای سایت، اینستاگرام و دانلود نمونه قرارداد تولید محتوا پرداخته ایم:

نمونه قرارداد تولید محتوا برای سایت

قرارداد تولید محتوا برای سایت یک موضوع مهم است و می‌ توانید شرایط دقیق همکاری را در ابتدای کار تعیین کنید. لطفاً توجه داشته باشید که قبل از امضا هر قرارداد؛ بهتر است با یک ادم خبره مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرایط مورد نظر شما در آن درج شده‌ است.

در ادامه، نمونه‌ ای از قرارداد تولید محتوای سایت را برای شما آورده ‌ایم:

شرایط کلی قرارداد تولید محتوا برای سایت

1- مشخصات طرفین :در این قسمت، اطلاعات هویتی و آدرس کارفرما و مجری که می تواند شامل شما، شرکت یا فردی که محتوا را تولید می ‌کند؛ باشد را ذکر می‌ کنیم.

این قرارداد در تاریخ … فی‌ مابین:

کارفرما:

نام: [نام کارفرما]

نشانی: [نشانی کارفرما]

شماره تماس: [شماره تماس کارفرما]

ایمیل: [ایمیل کارفرما]

پیمانکار:

نام: [نام پیمانکار]

نشانی: [نشانی پیمانکار]

شماره تماس: [شماره تماس پیمانکار]

ایمیل: [ایمیل پیمانکار]

منعقد می‌گردد.

2- شرایط دقیق انجام کار: این قسمت شامل جزئیات انجام کار می ‌شود. مثلاً تعداد کلمات مورد نیاز برای هر مقاله و تعداد تصاویر مورد نیاز برای جلوه های بصری و گرافیک‌ ها.

موضوع قرارداد

تولید محتوای متنی برای وب ‌سایت [نام وب ‌سایت] شامل موارد زیر:

 1. نوع محتوا: مقالات، بلاگ پست‌ ها، توضیحات محصولات، صفحات خدمات
 2. موضوعات محتوایی و شرح موضوعات
 3. تعداد محتوا
 4. تعداد کلمات هر محتوا

تعهدات کارفرما

 1. ارائه اطلاعات و منابع مورد نیاز برای تولید محتوا
 2. پرداخت به موقع مبلغ قرارداد
 3. بازخورد سریع و دقیق به پیمانکار درباره محتواهای تحویلی
 4. تعیین دقیق کلمات کلیدی و دستورالعمل‌های سئو

تعهدات پیمانکار

 1. تولید محتوای با کیفیت و اصیل مطابق با استانداردهای سئو (SEO)
 2. رعایت زمان‌ بندی مشخص شده برای تحویل محتوا
 3. انجام تحقیقات لازم برای تضمین صحت و دقت محتوا
 4. ویرایش و بازبینی محتوا بر اساس بازخوردهای کارفرما
 5. تحویل محتوای نهایی به صورت فایل با فرمت Word، PDFو …

ویرایش و بازبینی

 1. پیمانکار متعهد است تا تعداد مشخصی از ویرایش رایگان را بر اساس بازخورد کارفرما انجام دهد.
 2. پس از ویرایش‌های رایگان، هزینه هر ویرایش اضافی [مبلغ] تومان خواهد بود.
 3. مدت زمان قرارداد و فواصل زمانی ارائه محتوا: در این قسمت، مدت زمان قرارداد و زمانبندی ارائه محتوا تعیین می‌ شود.

زمانبندی تولید محتوا به صورت زیر است:

 • تولید محتوا
 • نگارش مقاله
 • تصویرسازی و ویرایش تصاویر
 • ویرایش نهایی

مدت قرارداد

مدت زمان اجرای قرارداد از تاریخ (تاریخ شروع) تا تاریخ (تاریخ پایان) می ‌باشد.

4- شرایط پرداخت: در این قسمت شامل شرایط مربوط به پرداخت مبلغ تولید محتوا است. در این قسمت مبلغ کل قرارداد و شیوه پرداخت را در این قسمت تعیین کنید. مبلغ کل قرارداد بر اساس تعداد مقاله‌ ها و تصاویر تولید شده توسط مجری تعیین می ‌شود. پرداخت‌ ها به صورت قسطی و با توجه به پیشرفت پروژه انجام می‌ شود.

مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت

1.   مبلغ کل قرارداد: [مبلغ به تومان / ریال]

2.   نحوه پرداخت: [شرح نحوه پرداخت، مثلاً 50% پیش پرداخت، 50% پس از تحویل نهایی]

3.   شماره حساب بانکی پیمانکار

5- شرایط فورس ماژور: در صورت وقوع مواردی مانند مشکلات درون سازمانی یا سخت‌ افزاری، شرایط مربوط به فورس ماژور در قرارداد ذکر می ‌شود. در صورت بروز حوادث غیرمترقبه که خارج از کنترل طرفین باشد؛ مسئولیتی بابت تاخیر یا عدم اجرای قرارداد متوجه طرفین نخواهد بود. هر یک از طرفین باید در اسرع وقت طرف مقابل را از وقوع شرایط فورس ماژور مطلع نمایند.

6- شرایط فسخ قرارداد: این قسمت شامل شرایطی است که در صورت نیاز، قرارداد می ‌تواند فسخ شود. هر یک از طرفین می‌توانند در صورت عدم رعایت تعهدات از سوی طرف مقابل، با اطلاع کتبی 30 روزه قرارداد را فسخ نمایند.

قرارداد تولید محتوای سایت

7- مالکیت معنوی: تمامی حقوق مالکیت معنوی محتوای تولید شده، پس از پرداخت کامل مبلغ قرارداد؛ به کارفرما انتقال می‌ یابد و پیمانکار حق ندارد محتوای تولید شده را بدون اجازه کارفرما در جای دیگری استفاده یا منتشر کند.

8- محرمانگی: در این قسمت، شرایط مربوط به محرمانگی در قرارداد تعیین می‌ شود.

9- تاخیر: در صورتی که تاخیری در اجرای قرارداد به وجود آید؛ طرفین متعهد می ‌شوند به یکدیگر اطلاع دهند و زمانبندی را با توافق تغییر دهند.

10- حل اختلاف: در صورت بروز هرگونه اختلاف در تفسیر یا اجرای این قرارداد؛ موضوع به صورت مسالمت‌ آمیز و از طریق مذاکره حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم توافق، موضوع به داوری ارجاع می ‌گردد و حکم داور برای طرفین لازم ‌الاجرا خواهد بود.

این قرارداد در 2 نسخه تهیه و به امضای طرفین رسیده و هر نسخه دارای اعتبار یکسان می ‌باشد.

امضای کارفرما:

نام و نام خانوادگی:

تاریخ:

امضاء:

امضای پیمانکار:

نام و نام خانوادگی:

تاریخ:

امضاء:

این نمونه قرارداد یک الگو است و باید بر اساس نیازها و شرایط خاص شما تنظیم شود. نمونه قرارداد تولید محتوا برای سایت باید شامل جزئیات دقیق ‌تری باشد تا تمامی جوانب کار مشخص و شفاف شود. با دانلود نمونه قرارداد تولید محتوای سایت، می ‌توانید شرایط دقیق همکاری را در ابتدای پروژه تعیین کنید و کیفیت انجام پروژه را تضمین کنید.

قرارداد پیمانکاری تولید محتوا

قرارداد پیمانکاری تولید محتوا یک توافق نامه حقوقی بین کارفرما یعنی صاحب وب‌ سایت یا کسب‌ و کار و مجری یعنی نویسنده یا تولید کننده محتوا است که شرایط و ضوابط تولید محتوا را مشخص می ‌کند. نمونه قرارداد پیمانکاری تولید محتوا باید شامل جزئیات مشخصی باشد تا تمامی تعهدات و شرایط به وضوح تعریف شود.

در این قرارداد باید مشخص شود که به چه شکل و با چه کیفیتی تولید محتوا باید صورت بگیرد. در نهایت چه مبلغی به تولید کننده محتوا پرداخت خواهد شد و وظایف تولید کننده محتوا نیز مشخص می شود.

نمونه قرارداد تولید محتوا تصویری

به طور کلی، قرارداد تولید محتوای تصویری یک توافق بین دو طرف برای تولید محتوای گرافیکی یا تصویری است. این قرارداد شامل جزئیات مانند موضوع تولید، مدت زمان، مبلغ پرداختی، شرایط تحویل، و حقوق و تعهدات طرفین می‌شود.

تولید محتوای تصویری شامل عکاسی، طراحی گرافیک و ویدیو برای استفاده در وب ‌سایت و شبکه ‌های اجتماعی کارفرما، به شرح زیر:

 1. نوع محتوا: عکاسی، طراحی گرافیک و …
 2. موضوعات محتوایی: شرح موضوعات
 3. تعداد و حجم محتوا: تعداد عکس‌ ها
 4. فرمت تحویل: JPEG، PNGو …

تعهدات پیمانکار

 1. تولید محتوای با کیفیت بالا و اصیل
 2. رعایت زمان‌بندی مشخص شده برای تحویل محتوا
 3. انجام ویرایش‌های لازم بر اساس بازخوردهای کارفرما
 4. تحویل محتوای نهایی به فرمت JPEG، PNG یا …

تعهدات کارفرما

 1. ارائه اطلاعات و منابع مورد نیاز برای تولید محتوای تصویری
 2. پرداخت به موقع مبلغ قرارداد
 3. بازخورد سریع و دقیق به پیمانکار درباره محتواهای تحویلی
 4. تامین امکانات و دسترسی ‌های لازم برای تولید محتوای تصویری

نمونه قرارداد ادمین تولید محتوا

قرارداد ادمین تولید محتوا به عنوان یک قرارداد از نوعی کاری و خدماتی، معمولاً برای مدیریت و نظارت بر فعالیت‌ های تولید کننده محتوا در یک وب ‌سایت، اینستاگرام، پروژه یا … استفاده می ‌شود. این نوع قرارداد شامل مواردی مانند موضوع قرارداد، وظایف هر طرف، مدت زمان قرارداد، شرایط پرداخت حقوق ادمین و … می ‌شود. این نمونه قرارداد می‌تواند بر اساس نیازهای خاص شما تنظیم و تعدیل شود.

ادمین متعهد می‌ شود که وظایف مدیریتی و نظارتی بر فعالیت ‌های تولید محتوا را برای کارفرما انجام دهد. وظایف ادمین شامل امور زیر می ‌باشد:

 1. مدیریت و نظارت بر فعالیت‌ های تولید محتوا
 2. بررسی و تایید محتواهای تولیدی
 3. رفع مشکلات فنی مرتبط با تولید محتوا
 4. ارائه گزارش‌های دوره‌ای به کارفرما درباره وضعیت تولید محتوا

برای اطلاعات دقیق تر می توانید مقاله گزارش نویسی سئو را مطالعه فرمایید.

گزارش نویسی در پروژه های سئو

مبلغ قرارداد به ادمین بابت خدمات ارائه شده در این قرارداد پرداخت خواهد شد. پرداخت‌ها به صورت ماهانه، هفتگی یا دوره ‌ای انجام خواهد شد. قرارداد‌های ادمینی و تولید محتوا برای همکاری‌ های رسمی و مکتوب بسیار مهم هستند. این قراردادها به شما کمک می‌ کنند تا حقوق و تعهدات خود را به صورت شفاف و قابل اثبات تعیین کنید.

نمونه قرارداد تولید محتوای ویدیویی

به طور معمول، قرارداد تولید محتوای ویدیویی باید شامل جزئیات مربوط به تولید، ویرایش، تحویل و استفاده از ویدیوها باشد. در زیر یک نمونه قرارداد تولید محتوای ویدیویی ارائه می‌شود:

موضوع قرارداد و تولید و تحویل ویدیوهای متناسب با نیازها و تعیینات کارفرما، به شرح زیر است:

 • تعداد ویدیوها
 • مدت زمان هر ویدیو
 • موضوعات ویدیوها

این نمونه قرارداد شامل جزئیاتی در مورد نوع محتوای تولیدی، حقوق مالکیت فکری و دیگر شرایط قرارداد است. این قرارداد به صورت کتبی بین دو طرف (تولید کننده و سفارش دهنده) در نظر گرفته می‌ شود.

نمونه قرارداد تولید محتوا اینستاگرام pdf و word

نمونه قرارداد تولید محتوا برای اینستاگرام می‌تواند برای همکاری با تیم‌ ها یا شرکت‌ های تولید محتوا منعقد شوند. این قرارداد‌ها معمولاً شرایط و مفادی را تعیین می ‌کنند که بین کارفرما (صاحب صفحه اینستاگرام) و تیم یا شرکت تولید کننده محتوا (مثلاً نویسندگان، طراحان گرافیک، عکاسان و …) اعمال می‌ شود.

نکات مهم در تنظیم قرارداد تولید محتوای اینستاگرام عبارت‌اند از:

تعیین موضوع و حوزه کاری: در این قرارداد باید حوزه کاری و موضوع پیج اینستاگرام مشخص شود. مثلاً آیا محتوا برای سرگرمی و تفریح است یا با هدف معرفی محصولات و خدمات تولید می‌شود؟ هر نوع محتوا نیاز به اقدامات متناسب با موضوع خود دارد.

مسئولیت محتوا: در قرارداد باید ذکر شود که مسئولیت محتوای تولید شده بر عهده تیم یا شرکت تولید کننده است. همچنین تیم تولید محتوا باید مسئول ویرایش و به ‌روزرسانی محتوا نیز باشد.

عدم توهین آمیز بودن محتوا: محتوای تولید شده نباید هر گونه توهین به اقوام، نژاد، دین و زبان داشته باشد.

اطلاعات شخصی و تماس‌ها: قرارداد باید حاوی اطلاعات شخصی و شماره تماس و آدرس کارفرما و تیم یا شرکت تولید کننده محتوا باشد.

قرارداد کارشناس تولید محتوا

قرارداد تولید محتوا یک ابزار حقوقی است که برای تنظیم تعهدات و وظایف مرتبط با تولید محتوا بین کارفرما، فرد یا شرکتی که به محتوا نیاز دارد و کارشناس تولید محتوا، فردی که مسئول تولید محتوا است استفاده می ‌شود. این قرارداد مشخص می‌ کند که تولید محتوا باید به چه شکل و با چه کیفیتی صورت بگیرد. در نهایت مشخص می شود که چه مبلغی به تولید کننده محتوا باید پرداخت شود. در واقع، قرارداد کارشناس تولید محتوا شامل موارد زیر است:

تعهدات کارفرما: کارفرما در قرارداد مشخص می ‌کند که چه نوع محتوایی نیاز دارد؛ مثلاً مقاله، ویدئو، عکس، پست اینستاگرام و … .

وظایف کارشناس تولید محتوا: کارشناس تولید محتوا مشخص می ‌کند که چه محتوایی را تولید خواهد کرد؛ چگونه آن را تنظیم می‌ کند و به چه شکل تحویل می ‌دهد.

اگر شما دنبال یک کارشناس تولید محتوا برای وب ‌سایت، اینستاگرام یا هر پلتفرم دیگری هستید؛ تنظیم یک قرارداد تولید محتوا با کارشناسان متخصص می ‌تواند به شما کمک کند تا محتوای مورد نیاز خود را با کیفیت و به موقع دریافت کنید. این قرارداد می‌تواند شامل مواردی مانند محتوای مورد نیاز، مهلت تحویل، تعرفه و شرایط پرداخت باشد. بنابراین، با توجه به نوع کسب و کار و نیازهای خود؛ می‌توانید یک نمونه قرارداد تولید محتوا را تنظیم کنید.

نمونه قرارداد تولید محتوای آموزشی

به طور معمول، قرارداد تولید محتوای آموزشی، برای همکاری در تولید محتواهایی که به منظور آموزش و یادگیری مخاطبان صورت می گیرد؛ استفاده می ‌شود. این نوع قرارداد شامل جزئیاتی مانند موضوعات آموزشی، شرایط تولید محتوا، مسئولیت ‌ها، حقوق و شرایط پرداخت است. در زیر به برخی از نکات آماده سازی یک نمونه ساده از قرارداد تولید محتوای آموزشی اشاره شده است:

قرارداد تولید کننده محتوای آموزشی باید دارای این موارد باشد:

 1. نام: نام تولید کننده محتوای آموزشی
 2. آدرس: آدرس تولید کننده محتوای آموزشی
 3. تلفن: شماره تلفن تولید کننده محتوای آموزشی
 4. ایمیل: ایمیل تولید کننده محتوای آموزشی

وظایف تولید کننده محتوای آموزشی:

 1. تولید محتوای آموزشی برای موضوعات مشخص شده از سمت کارفرما
 2. ارائه محتواهای آموزشی با کیفیت، مرتبط و منظم
 3. ارائه محتواهای دقیق و صحیح

مسئولیت‌ های کارفرما:

 1. ارائه موضوعات و استانداردهای مشخص شده برای تولید محتوای آموزشی
 2. اطمینان از صحت و دقت محتواهای تولید شده

در پایان

با توجه به نیازهای خود، می ‌توانید یکی از نمونه قرارداد تولید محتوا برای سایت، اینستاگرام و … را انتخاب کنید و آن را با تغییرات مورد نیاز خود تکمیل کنید. همچنین، می‌توانید قرارداد خود را از صفر طراحی کنید. در هر صورت، توصیه می ‌شود که قراردادها را با دقت و با مشاوره حقوقی تهیه کنید تا تمامی جنبه ‌های همکاری به درستی پوشش داده شود.

1/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.