حذف سایدبار در وردپرس 

حذف سایدبار در وردپرس 

آنچه در این مقاله میخوانید

سایدبار در وردپرس نقش کاربردی در سایت دارد اما با این حال برخی طراحان سایت احساس میکنند حذف سایدبار در وردپرس باعث بهبود و کارکرد کاربران می شود. پس اگر شما هم علاقه مند به حذف این ستون ها هستید با ما همراه باشید.

اصولا محتوای این ستون ها, در محتوای صفحه اصلی سایت نیستند.معمولا این نوشته ها به قسمت های مختلف وب سایت شما مثل: تبلیغات، فرم ثبت نام خبرنامه، شبکه های اجتماعی و غیره لینک دهی می شوند.

حذف سایدبار در وردپرس

روش حذف سایدبار در وردپرس

در قدم اول شما باید فایل های تم وردپرس خود را ویرایش کنید برای این کار ابتدا باید با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به سایت وردپرس خود وصل شوید و سپس به پوشه “/ wp-content / themes / your-theme /” خود دسترسی داشته باشید.

با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به سایت وردپرس خود وصل شوید و سپس به پوشه  “/ wp-content / themes / your-theme /” بروید.شما باید تمامی قالب هایی که در آن نوار کناری دارد را ویرایش کنید چرا که تم های وردپرس از قالب های مختلف ساخته شده است.

برای مثال، در یک تم معمولی وردپرس، باید index.php، page.php، single.php، archive.php، home.php و غیره را ویرایش کنید.

یک فایل الگو را باز کنید آن را ویرایش کنید، و سپس خطی را که در آن sidebar استفاده شده مشاهده کنید.

 

مانند:

<؟ php get_sidebar ()؛ ؟>

 

اگر تم شما چندین مانع جانبی داشته باشد، نمونه های مختلفی از آن کد را با یک نام نوار کناری مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال:

<؟ php get_sidebar ('footer-widget-area')؛ ؟>

 

خطی را مشاهده میکنید  که نوار کناری را نشان می دهد که شما نمی خواهید آن را نمایش دهید.پس باید این خط را هم ویرایش کنید.

پس از انجام این کار فایل سایت خود ذخیره و ارسال کنید، این فرایند را برای تمام پرونده های قالب برای حذف نوار کناری انجام دهید .پس از تکمیل، می توانید به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید آن را مشاهده کنید.

بعد از مشاهده سایت شما حتما متوجه این امر میشوید که اگرچه ستون های کناری حذف شدند ولی محتوا همیشه با عرض یکسان ظاهر می شود و قسمت نوار کناری خالی است.

این به این دلیل است که برای مکان محتوا سایت شما محدودیت جغرافی تعریف شده است و اکنون که نوار کناری حذف شده در جای ستون ها محتوایی وجود ندارد.

برای این کار باید با اضافه کردن یک CSS سفارشی به موضوع خود، عرض منطقه محتوا را تنظیم کنید.در ابتدا شما باید کلاسcss استفاده شده توسط موضوع خود را برای تعریف عرض محتوا پیدا کنید . شما می توانید با استفاده از ابزار بازرسی Inspect در مرورگر خود این کار را انجام دهید. در اینجا ما یک نمونه css  مثال میزنیم:

.content-area {width: 100٪ ؛ border: 0px؛ padding: 0px؛ } .content-area .site {margin: 0px؛ }

 

خاصیت های تعیین موقعیت (Positioning properties) درCSS برای طراح وب این قابلیت را فراهم می کند که عناصر را در مکان مشخصی در صفحه جای گذاری کند . با استفاده از این المان میتوان برای عناصر مختلف سایت مکان مشخص کرد. این المان را میتوان با چهار خاصیت top، bottom، leftو right تعیین موقعیت کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.