5 قدم مهم برای طراحی مجدد سایت

5 قدم مهم برای طراحی مجدد سایت

آنچه در این مقاله میخوانید

طراحی مجدد سایت

ابتدا این موضوع را با یک سوال شروع می کنیم که آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که از شکل کلی سایت خود ناراضی باشید و یا مایل باشید که سایت خود را دوباره طراحی کنید. و یا برای خیلی از طراحان سایت این مسئله پیش آمده است که مشتریانی به آنها رجوع می کنند و از آنها می خواهند که سایت را مجدد برای آنها بازسازی و طراحی کنند. برای طراحی مجدد سایت باید سوالات و اهدافی را برای خودتان مشخص کنید. و اقدامات لازم که در زیر به آن اشاره نموده ایم را اجرا کنید تا موفق شوید.

اولین قدم:  هدف از تغییر سایت خود را مشخص کنید

قبل از آنکه طراحی مجدد سایت خود را شروع کنید باید از خودتان بپرسید که در سایت جدید خود ملاک شما چه چیزهایی خواهد بود. به طور مثال: ملاک شما در طراحی مجدد سایت خود بیشتر دیده شدن محصولات تتان است و در نهایت فروش بیشتر است . و یا نه برند و شعار شرکت شما اولویت شما است. ملاک ها و اهداف خود را برای خود یادداشت کنید تا یک نقشه اولیه را از سایت جدید خود را در ذهن خود داشته باشید.

دومین قدم: سایت قبلی خود را بررسی کنید

قبل از آنکه سایت جدید خود را طراحی کنید اول یک نگاهی به سایت قبلی خود بیاندازید و تمام ضعف های که در سایتتان وجود دارد را لیست کنید. و مواردی که اضافی و کاربردی نیست را حذف کنید و ایده های جدید خود را جایگزین آن نمایید. با پیدا کردن مشکلات سایت قبلی خود می توانید سایتی منحصر به فرد و بدون ایراد را طراحی کنید.
نکته: برای بررسی ضعف ها و نقص سایت می توانید از ابزار های که گوگل به طور رایگان قرار داده است استفاده نمایید. مانند گوگل آنالیتیکس با این نوع ابزار شما می توانید تمام بازدید های خود و مشتریان خود را یافته و یک آنالیز کلی را از سایت خود بدست بیاورید.

سومین قدم: وردپرس ؟ دروپال ؟جوملا ؛ بهترین CMS کدام است؟

بعد از آنالیز سایت خود حال باید تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید که از کدام سیستم برای طراحی سایت خود می خواهید استفاده کنید.در زیر به سه مورد از سیستم های کاربردی در ایران اشاره شده است.

دروپال

دروپال هم مانند جوملا یک CMS قوی و بزرگ می باشد. اما محیط دروپال ها کمی پیچیده می باشد. خصیصه دیگری که سیستم مدیریت محتوای Drupal دارد امنیت منحصر بفرد آن است . از لحاظ پشتیبانی وردپرس و جوملا از دروپال بهتر و کار آمد تر هستند.

جولا

جوملا یک برنامه ای است که توجه تعدادی از افراد جامع را به خود جلب کرده است. به این علت که از مزیت های دروپال و ورد پرس برخوردار است. بهترین و منحصر به فرد بودن مزیتی که می توان گفت جوملا دارد قدرت پاسخگویی بسیار خوب به اجتماع های بزرگ است.

وردپرس

بهترین دلیل استفاده از وردپرس میتونه ساده بودن کار با اون ، فراوانی پلاگین ها و افزونه ها و تم های موجود برای این سیستم مدیریت محتوای فوق العاده محبوب باشه یک اسکریپت محبوب در ایران است که برای راه اندازی هر نوع سایتی می توان از آن استفاده کنید. یکی از مزایای خوبی که یک سایت وردپرسی دارد کم هزینه تر بودن آن است فقط کافیست یک دامنه و هاست تهیه کنید. و یک قالب آماده خریداری کنید و شروع به راه اندازی یک سایت کنید و یا برای طراحی حرفه ای و تخصصی یک سایت ورد پرسی می توانید آن را به دست یک طراح سایت دهید.

چهارمین قدم : از یک تیم حرفه ای برای طراحی مجدد سایت خود مشاوره بگیرید

پس از بررسی این سه مورد از CMS ها یکی از آنها را برای سایت جدید خود انتخاب کنید.و پس از این مرحله از یک تیم و یا متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید تا در همه زمینه ها بتوانید اطلاعات خوبی و مفیدی را داشته باشید.

تیم افق وب قبل از این که خود را به عنوان طراح سایت و یک بازاریاب بداند سعی دارد خود را به عنوان شریک کسب و کار شما فرض نماید در همین راستا سعی نموده ایم. تا با بکارگیری تجربه 6 ساله خود در زمینه طراحی سایت بهترین روش طراحی سایت و ساخت محتوای وب سایت را ارائه دهیم و قدم به قدم از ابتدا همراه شما باشیم.

 

 آخرین قدم: تبلیغات و بازاریابی سایت خود را افزایش دهید

راه های متنوعی برای اینکه بتوانیم از طریق اینترنت بازاریابی نماییم وجود دارد. تقریبا همه ی ما با تبلیغات سایت های مختلف که در سایت های مورد بازدید ما قرار دارد، مواجه شده ایم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه بازاریابی می توانید مقالات زیر را نیز یک مطالعه داشته باشید.تا در این زمینه حرفه ای تر شوید.

 

نتیجه گیری

خیلی از افراد وجود دارند که از ظاهر و یا حتی قسمت فنی سایت خود ناراضی هستند و تمایل دارند که مجدد سایت خود را طراحی نمایند تا ضعف های آن را برطرف نمایند. در این مطلب 5 قدم مهم را برای این عزیزان بیان کردیم تا بتوانند سایت جدید خود را هدفمند راه اندازی نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.