هر قالب وردپرس باید دارای چه ویژگی باشد؟

هر قالب وردپرس باید دارای چه ویژگی باشد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

خیلی از کاربران در هنگام خرید یک قالب وردپرس دچار سردرگمی می شوند. و بین هزاران قالبی که وجود دارد نمی دانند کدام یک را انتخاب کنند. ما در این مقاله می خواهیم نکاتی را به شما بگوییم که این انتخاب برایتان راحتتر شود. و بتوانید بهترین تم وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

چرا باید برای خرید قالب وردپرس احتیاط کرد؟

وردپرس هزاران سایت ساخته می شود. و برای فعالیت هر سایتی قالب مخصوص آن را باید انتخاب کرد. مثلا: شما می خواهید یک سایت فروشگاهی را راه اندازی کنید. پس باید قالبی را انتخاب کنید که تمام ویژگی های یک فروشگاه را بتواند داشته باشد.

خیلی از قالب های وردپرسی به درستی کد گذاری نشده اند و شما اگر از آنها استفاده کنید در کار با آن به مشکل بر می خورید و نمی توانید کار کنید از طرفی هم هزینه کردید و آن قالب را خریدید و چاره ای ندارید. می خواهید از آن استفاده کنید. ممکن است از یک طراح سایت کمک بگیرید تا کد های آن قالب را برای شما درست کند.

اما قالب های دیگری وجود دارد که واقعا حرفه ای کد گذاری شده اند. که اگر سایت خود را با آنها شروع کنید سایت بسیار خوب و حرفه ای و با سرعت بالایی را خواهید داشت.

مراحل انتخاب تم وردپرس

سادگی

بعضی از قالب های وردپرس دارای زرق و برق های زیادی و طرح های شلوغ و انیمیشن های فراوانی و… هستند که واقعا شاید شما برای کارتان آن ها را نیاز نداشته باشید. قالب ها سعی کنید ساده انتخاب کنید .

سادگی غایت پیچیدگی است. لئوناردو داوینچی

سعی کنید قالبی را با سبک ها ساده انتخاب کنید زیرا که شما می خواهید به کاربران کمک کنید تا مشکل خود را حل کنند نه ااینکه در سایت شما گم شوند.

ریسپانسیو بودن

بیش از 50% از ترافیک سایت ها از طریق تلفن همراه است. پس اگر می خواهید ترافیک سایت خود را بالا ببرید حتما باید به موضوع ریسپانسیو بودن قالب تان بیشتر تمر کز کنید.

صرف نظر از اینکه می توانید کاربران زیادی را از طریق موبایل و تبلت وارد سایت کنید . می توانید از گوگل نیز رتبه خوبی را دریافت کنید. همانطور که می دانید گوگل به موضوع ریسپانسیو بودن سایت ها اهمیت ویژه ای می دهد.

البته اکثر قالب وردپرس دارای این ویژگی هستند اما توصیه می کنیم که قبلا از خرید این موضوع را نیز درنظر بگیرید.

سازگاری با مرورگر ها

کاربران ممکن است که با مرورگران متعددی کار کنند. و ممکن است ساتی در مرورگری خوب نشان داده شود اما در مرورگر دیگر نه. پس در اینجاست که سازگاری قالب ها با مرورگرهای مختلف موضوع مهمی می شود. شما در هنگام خرید باید این نکته را درنظر بگیرید و قالب وردپرسی را انتخاب کنید که با تمام مرورگرها سازگاری داشته باشد.

شما می توانید برای تست از  مرورگرهای مختلف مانند Google Chrome، Firefox، Internet Explorer، Safari و غیره استفاده کنید.

پشتیبانی پلاگین ها

یک وردپرس قوی دارای پلاگین های زیاد و کاربردی است. پس این موضوع در هنگام خرید تم وردپرس مهم است به این دلیل که یک قالب خوب قالبی است بتواند تمام پلاگین ها را پشتیبانی کند.

در هنگام خرید قالب وردپرس خود اطمینان حاصل کنید که قالب حتما این گزینه را داشته باشد.

چند زبانه شدن

خیلی از سایت ها تمایل دارند که نسخه انگلیسی و یا عربی و یا هر زبان دیگری را داشته باشند. پس در انتخاب قالب وردپرس خود حتما قالبی را انتخاب کنید که این ویزگی ر دربرداشته باشد.

صفحه ساز

صفحه ساز بودن یک قالب نیز موضوعیست که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. صفحه ساز بودن به این معنی است قالب شما باید افزونه های که کار با صفحات را برای ما آسان می کنند را پشتیبانی کند. به عبارت دیگر ما با افزونه های صفحه ساز صفحاتی را در سایت خود می سازیم و بعد از مدتی ممکن است که بخواهیم قالب خودمان را عوض کنیم.

اگر قالب شما گزینه صفحه ساز بودن را نداشته باشد تمام صفحه هایی را که ساخته بودید حذف خواهد شد. پس یکی از مهم ترین ویژگی یک تم وردپرس صفحه ساز بودن آن است.

پشتیبانی قالب وردپرس

یکی از دلایلی که کاربران کمتر از یک قالب رایگان استفاده می کنند همین موضوع پشتیبانی آن است. اکثر قالبهای رایگان یا پشتیبانی ندارند. و یا تضمینی برای قالب خود ندارند.
گاهی اوقات با زدن یک گزینه ممکن است که قالب شما خراب شود و مشکلاتی را برای شما پیش بیاورد که در حل کردن آن عاجز باشید. چکاری انجام می دهید؟ اگر قالب شما پشتیبانی داشته باشد مسلما با آنها تماس می گیرید و مشکل خود را باز گو می کنید. اما اگر نداشته باشد باید با یک طراح سایت تماس گرفته و هزینه هایی را به آن پرداخت کنید تا مشکل شما را حل کند.

SEO

یک قالب وردپرس خوب و قوی باید سئو سازی شده باشد. و تمام اصول بهینه سازی سایت را رعایت کرده باشد.

امتیازات و نظرات دیگران

یکی دیگر از ویژگی یک تم وردپرس حرفه ای امتیازهایی که دیگران به آن داده اند است. پس هر چه یک قالب وردپرس بیشتر فروش داشته باشد و کاربران نظرات زیادی را در رابطه به آن بدهند رتبه ی آن قال بالا خواهد بود پس بنابراین قالب حرفه ای است. البته تمام تم های وردپرس دارای نظرات بد نیز هستند اما اگر نظرات مثبت یک قالب زیاد باشد معلوم می شود که قالب استانداری است.

پیشنهاد میکنیم مقاله معرفی معرفی ۶ سایت برتر ارایه دهنده قالبهای وردپرس را مطالعه کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.