الگوریتم پاندا چگونه کیفیت سایت ها را ارزیابی می کند؟

الگوریتم پاندا چگونه کیفیت سایت ها را ارزیابی می کند؟

آنچه در این مقاله میخوانید

الگوریتم پاندا تمرکز خود را بر روی محتوای وب سایت ها گذاشته است. پاندا نام الگوريتم جديد گوگل است كه مي خواهد با سايت هايي كه داراي كيفيت محتواي مناسبي هستند ارتباط بیشتری بر قرار کند اما آيا مي دانيد الگوریتم پاندا چطور كيفيت سايت ها را ارزيابي مي كند؟

این مقاله برای کسانی نگارش شده است كه مايلند جهت ارتقاء و يا حفظ جايگاه خود در گوگل، سايت خود را بر اساس الگوريتم جديد بهینه کنند.

پنج عاملی که برای الگوریتم پاندا مهم است

Time on Site – 1. ميزان ماندگاري در سايت

Page Views – 2. ميزان گردش در سايت

Bounce Rate – 3. ميزان فرار از سايت

Social Networks – 4. شبكه هاي اجتماعي

Internet Branding – 5. برندسازي اينترنتي

ميزان ماندگاري در سايت

به طور متوسط از زماني كه يك بازديدكننده به وبسايت شما وارد شده تا زماني كه از آن خارج مي شود چند دقيقه طول مي كشد؟ سايت خود را با دقت مشاهده كرده و خودتان را جاي مخاطبتان بگذاريد; به اين فكر كنيد كه چه راه حل هايي براي افزايش ماندگاري مخاطب وجود دارد؟

شما سايت خود را بهتر از هر كس ديگري مي شناسيد، مخاطب خود را نيز شناخته ايد و خوب مي دانيد به دنبال چه چيزي به سايت شما آمده بنابراين بهتر مي دانيد چطور مي توان او را راضي كرده و منجر به افزايش ماندگاري اش شويد

ميزان گردش در سايت

كاري كنيد كه بازديدكننده مرتب در سايت شما گشته و صفحات بيشتري را ببيند; راجب یک موضوع بخصوص در صفحه خود مطلب بگذارید . پراکندگی موضوع باعث سردرگمی بازدید کننده می شود;در هنگام نوشتن يك مطلب جديد از مطالب مرتبطي كه قبلا منتشر كرده ايد ياد كرده و از بازديدكننده بخواهيد به آن سر بزند،

زياده روي در تبليغات  مخاطب را نيز سردرگم مي كند; بدترين نوع تبليغات اينترنتي هم استفاده از بنرهاي متحرك است، بنرهاي متحرك به شدت در خستگي چشم تاثير گذار بوده و از عوامل مهم ترك سايت است.

ميزان فرار از سايت

ممكن است محتواي بسيار خوبي داشته باشيد; اما عموم بازديدكنندگان وب عجول و بي حوصله اند; در چنين شرايطي اگر نتوانيد عنوان; تصوير اول و چند خط ابتداي متن را به خوبي بهينه كنيد بازديدكننده دچار قضاوت سريع شده; و سايت شما را به سرعت ترك مي كند; بنابراين اينكه صرفا محتواي خوب و با ارزشي منتشر كنيم كافي نيست.

شبكه هاي اجتماعی

برای الگریتم پاندا شبکه های اجتماعی بسیار مهم هستند. این مسله اهمیت دارد که چه كساني حضور پررنگ تري در فيس بوك; توئيتر و گوگل پلاس دارند؟ افرادي كه ماهي يك بار به اينترنت مي آيند و يا افرادي كه چند ساعت از روزشان را به اينترنت اختصاص مي دهند؟مسلما دسته ي دوم بيشترين اعضاي شبكه هاي اجتماعي را تشكيل مي دهند;

دوستداران شبكه هاي اجتماعي افرادي هستند كه اگر از سايت شما خوششان بيايد مرتب به آن سر مي زنند و آن را به ده ها نفر ديگر نيز معرفي مي كنند.

به طور همزمان در حداقل سه شبكه اجتماعي حضور داشته باشيد; شبكه هايي چون گوگل پلاس، فيس بوك و توئيتر، علاوه بر آن براي انجمن

ها، وبلاگ هاي مرتبط، يوتيوب; آپارات و كلوب نيز برنامه داشته باشيد;حضور در شبكه هاي اجتماعي مختلف هر چقدر هم كه كمرنگ باشد از عدم حضور بهتر است.

گوگل پلاس براي شما بيشتر از يك شبكه اجتماعي عمل خواهد كرد; تمركز روي گوگل پلاس يعني بهره گيري از تاثيرات مستقيم و غيرمستقيم آن بر روي نتايج سرچ گوگل; گوگل پلاس الويت اول شما باشد و به يوتيوب نيز بيانديشيد.

برندسازي اينترنتي

بسياري از سايت ها به سايت شما اشاره كرده و مطالب آن را منتشر مي كنند، در شبكه هاي اجتماعي صحبت از سايت شما مي  شود. اما هيچكس اسم سايت شما را در گوگل جستجو نمي كند!

اگر مي خواهيد در گوگل جستجو شويد علاوه بر آنكه بايد به اندازه كافي به فكر افزايش رضايت مخاطب باشيد مي بايست برند سازي هم انجام دهید. این نکته برای الگوریتم پاندا مهم است; اگر مي خواهيد برندسازي كنيد به طرف واژه هاي شناخته شده ي عمومي نرويد، برند بايد اختصاصي و يكتا باشد.

تقليد كردن در انتخاب نام گوياي يك پيام روشن به مخاطب است; شما با تقليد در نام به مخاطب مي گوييد كه ما نوآور نبوده و حرف خاصي براي گفتن نداريم; بلكه جز مريدان برندي هستيم كه از او تقليد كرده ايم.

لوگويي زيبا با رنگي ثابت طراحي كنيد; بهترين لوگوها براي محيط وب لوگوهايي هستند كه با سبك تايپوگرافي طراحي مي شوند،

مطالب شما بايد آنقدر ارزشمند باشد كه مخاطبين بعد از خواندن چند مطلب از سايت شما احساس كنند اگر مطالب بعدي تان را نخوانند ضرر خواهند كرد; در چنين شرايطي است كه مي توانيد يك خبرنامه ايجاد نموده و كاربران را در موقعيت هاي مختلف به عضويت در آن دعوت كنيد; با استمرار بازديد است كه يك برند اينترتي قوي مي شود.

مقاله مرتبط :الگوریتم گوگل پاندا چیست؟ نکاتی که باید در این الگوریتم رعایت کرد

 

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.