آموزش نصب المنتور (جلسه 1)

آموزش نصب المنتور (جلسه 1)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

المنتور یک افزونه وردپرسی است که بسیار پر کاربرد است، با استفاده از امکانات این افزونه می توانید به راحتی صفحات دلخواه خود را طراحی و نمایش دهید و زیبایی بهتری به صفحات خود بدهید که این مسئله باعث بهتر شدن رتبه سایت شما و بهتر دیده شدن سایت شما  می شود.

 

مزایای افزونه المنتور

 

افزونه المنتور مزایای زیادی دارد و همین مزایا باعث شده تا آمار نصب این افزونه وردپرسی روز به روز بیشتر شود. مهمترین مزایای این افزونه شامل موارد زیر است:

با این افزونه به راحتی می توانید سایت خود را به دلخواه طراحی کنید و پیش نمایش آن را مشاهده کنید و از تغییرات آن آگاه بشوید. این ویژگی کمتر در افزونه های صفحه ساز دیگر دیده می شود.

شما به راحتی می توانید با استفاده از کشیدن و رها کردن ابزارک های این افزونه در صفحه طرح دلخواه خود را بسازید، این افزونه حتی برای افراد مبتدی هم قابل استفاده است. برای این کار شما فقط نیاز به کمی سلیقه و حوصله دارید تا ویجت ها را جا به جا کرده و یک وب سایت دلخواه و زیبا طراحی کنید.

امکان تغییر صفحات المنتور یکی دیگر از ویژکی های این افزونه است که این امکان را به کاربر می هد تا اندازه تمامی قسمت های سایت را تغییر دهد و به دلخواه خود عرض و طول آن ها را کمتر یا بیشتر کند.

یکی دیگر از امکانات این افزونه این است که شما می توانید به راحتی صفحات ساخته شده خود را ذخیره کنید، فقط کافی است یکبار صفحات را در یک سایت ایجاد کرده و سپس در دیگر وب سایت های خود نیز از آن استفاده نمایید. به راحتی، این افزونه را برای هماهنگی بیشتر با قالب سایت خود، سفارشی کنید. و رتبه سئوی بهتری در موتورهای جست و جو بگیرید.

تمامی قسمت های ساخته شده با المنتور، دارای سرعت بالایی در بارگذاری هستند و کاربر هیچ گونه کاهش سرعت را در سایت احساس نخواهد کرد. قطعا سرعت سایت یکی از مهم ترین موارد در طراحی سایت می باشد که با این افزونه به راحتی می توانید سرعت بالایی را داشته باشید.

 

نحوه نصب المنتور

 

برای شروع به قسمت افزونه ها ،افزودن بروید در قسمت جست و جو افزونه المنتور را وارد و جست و جو کنید، افزونه برگه ساز المنتور را نصب و فعال کنید و افزونه المنتور فارسی و افزونه های پیشنهاد شده را نیز می توانید نصب کنید.

بعد از نصب در تنظیمات پیشخوان گزینه های این افزونه را برای شما قرار می گیرد. برای تنظیمات این افزونه به قسمت المنتور،تنظیمات می روید در این بخش سه تنظیمات کلی ، استایل ،پیشرفته قرار دارد.

تنظیمات کلی

در این تنظیمات می توانید انوع نوشته را که می خواهید در سایت شما قرار بگیرد را انتخاب کنید، غیر فعال کردن رنگ های پیشفرض یا فونت های پیش فرض را بردارید، اشتراک داده های خود را به تیم المنتور ارسال کنید.

تنظیمات استایل

درتنظیمات استایل می توانید فونت پیش فرض کلی،عرض محتوا،فاصله بین ابزارک ها،اندازه شدن بخش کشیده، عنوان دلخواه، نقطه شکست موبایل و تبلت و فعال سازی لایت باکس تصاویر را تغییر دهید.

تنظیمات پیشرفته

در تنظیمات پیشرفته می توانید روش پرینت css را از طریق جایگذاری درونی، فایل خارجی، تغییر روش بارگذاری ویرایشگر، آپلود فایل svg، استفاده از فونت awe some 4 را تغییر دهید.

مدیریت نقش ها این که چه کسی می تواند به سایت دسترسی داشته باشد را فعال کنید.تنظیمات ابزار ها، اطلاعات سیستم، در حال شروع، دریافت راهنمایی،فونت ها و آیکن های سفارشی را تغییر دهید و ذخیره تغییرات را کلیک کنید. در نظیمات دیگر المنتور می توانید پوسته ساز،پاپ آپ،دسته بندی ها،قالب جدید را نیز به دلخواه استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.