11 نکته کلیدی برای نگارش ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی

11 نکته کلیدی برای نگارش ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی

آنچه در این مقاله میخوانید

امروزه اینترنت بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد شده است. شما می توانید با استفاده از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی مشتریان زیادی پیدا کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید اما و تنها با این شرط که ایمیل ارسالی شما نگارش درستی داشته باشد. قطعا ایمیلی که به یک دوست ارسال می کنید محتوای متفاوتی از ایمیل ارسالی به یک مشتری خواهد داشت. اما این تفاوت در چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ی درست نگارش ایمیل مارکتینگ را به شما آموزش دهیم.

 

شما می توانید مانند خیلی از شرکتها با ایمیل محصولات یا خدمات خود را به دیگران معرفی کنید. یکی از مزایای خوبی که این روش بازاریابی دارد این است که بسیار سریع و ارزان است.

 

یک ایمیل مارکتینگ تاثیر گذار

11 نکته کلیدی برای نگارش ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی
یک ایمیل مارکتینگ تاثیر گذار

 

این سوال را با یک سوال دیگر از شما می پرسیم, که اگر شما همزمان چند ایمیل دریافت کنید, مشتاقید کدام یک را بخوانید؟  ایمیلی که از طرف یک دوست صمیمی دریافت کرده اید یا از یک برند و موسسه ای خاص ؟

مسلما ترجیح می دهید که ایمیل دوستتان را باز کنید.

اما چرا این سوال را مطرح کردیم؟ برای اینکه به این نتیجه برسیم که شما در ایمیل مارکتینگ باید طوری محتوا و عنوان را بنویسید که مخاطب (بخوانید مشتری بالقوه ) حس کند با نهایت صداقت ممکن از طرف یک دوست ایمیلی دریافت کرده است.

پس بهتر است تلاش کنید که این حس دوستانه را به درست ترین شکل ممکن به مخاطب القا کنید. در این مقاله سعی داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم تا شما عزیزان بتوانید یک ایمیل دوستانه و صمیمی را بنویسید و آن را ارسال کنید.

چه نکاتی را برای نگارش ایمیل مارکتینگ باید رعایت کنیم؟

 1.  از متن کوتاه استفاده کنید. ایمیل زیاد با حجم بالا شوق و حوصله خواننده را از بین میبرد. ضمن اینکه امروزه مردم حوصله خواندن متن های طولانی را ندارند.
 2. فراموش نکنید که ایمیل را با دقت و حوصله بنویسید.
 3.  هیچ چارچوبی را برای نگارش ایمیل مارکتینگ خود قرار ندهید. هر ایده ای که به نظرتان متفاوت و جدید است را برای نوشتن ایمیل به کار ببرید.
 4.  ایمیل های خود را مانند یک ربات خشک و کلیشه ای ننویسید. از جملات مثبت استفاده کنید تا مخاطب از شما انرژی مثبت دریافت کند و برای خواندن ادامه ی آن ترغیب شود.
 5.  از ضمیرهای دوستانه مانند تو و شما و یا دوست خوبم و… استفاده کنید تا احساس خوبی به طرف منتقل شود.
 6.  یک لحن دوستانه داشته باشید و این باور را در خود به وجود بیاورید که هدف شما فقط فروش محصولات نیست و رضایت و لبخند مخاطبان مهم تر است.
 7. ایمیلی را بنویسید که فقط مخصوص شما باشد یعنی یک سبک خاص را پیش بگیرید.
 8.  به مخاطبان خود دقیقا بگویید که چه محصولی ارائه می دهید و کارکرد آن را صادقانه توضیح دهید.
 9.  از اعداد در ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید زیرا اعداد توجه را جلب می کند.
 10.  عنوان خوبی را در نظر بگیرید. عنوانی که موضوع ایمیل را کاملا بازگو کند. فراموش نکنید که عنوان بسیار مهم است. یعنی اگر عنوان شما خاص و جذاب باشد مخاطب مشتاق خواندن ادامه ی آن خواهد شد اما در غیر این صورت به ایمیل شما نگاهی هم نخواهد انداخت.
 11.  قابل اعتماد باشید. وقت مخاطب را تلف نکنید و محتوای ایمیل را کوتاه ولی مفید بنویسید.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ ایمیل مارکتینگ چیست؟

 

یعنی چی عنوان در نگارش ایمیل مارکتینگ باید جذاب باشه؟

11 نکته کلیدی برای نگارش ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی
یعنی چی عنوان در نگارش ایمیل مارکتینگ باید جذاب باشه؟

 

در ادامه چند ویژگی یک عنوان جذب را برای شما مطرح میکنیم. سعی کنید این ویژگی ها را در نگارش ایمیل مارکتینگ خود رعایت کنید تا نرخ Open Rate ایمیل مارکتینگ خود را افزایش دهید.(از این ویژگی ها میتوانید برای عنوان نویسی محتوای وب سایت خود نیز استفاده کنید)

 • دروغ نگویید. مخاطب شما به راحتی میتواند تشخیص دهد شما با این عنوان قصد دارید سر او را کلاه بگذارید پس صداقت را به عنوان یک اصل کلی در نظر داشته باشید.
 • زرد نباشید. تیتری را انتخاب نکنید که با محتوای شما در تضاد است یا اصلا ربطی به محتوای شما ندارد. فراموش نکنید مخاطب شما در فضای آنلاین به تعداد زیاد با این قبیل تیترها مواجه شده و به راحتی گول نمی خورد.
 • تا حد امکان عنوان شما باید کوتاه باشد. هم محتوا و هم عنوان باید کوتاه و کامل باشند. شاید سخت ترین بخش همین موضوع باشد. اما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 • مخاطب شما فارسی زبان است؟ خب چرا به زبان انگلیسی یا در اصطلاح عامیانه فینگلیسی می نویسید؟ این کار اصلا جذاب نیست.
 • عنوان ایمیل مارکتینگ شما باید در مورد محتوای آن باشد. اما قرار نیست همه ی محتوا را در تیتر خلاصه کنید. عنوان را کمی گنگ و پر سوال انتخاب کنید تا کنجکاوی مخاطب را برانگیزید.
 • عنوان را به نوعی زمان دار انتخاب کنید. جوری بنویسید که اگر کاربر همین الان این ایمیل را باز نکند فرصت خوبی را از دست داده است.
 • گاهی از عنوان های دستوری و سوالی استفاده کنید.
 • عناوین اورژانسی اگر زیاد استفاده نشوند هم ایده ی خوبی هستند. مثلا “فقط امشب فرصت دارید”
 • استفاده از ایموجی ها. دنیای این روزها دنیای ایموجی هاست. دنیایی که در آن یک ایموجی یا شکلک میتواند اندازه ی دو خط حرف را منتقل کند.
 • مخاطبانتان را با نام صدا کنید.
 • محتوای ایمیل مارکتینگ خود را دوم شخص بنویسید تا مخاطب حس کند کسی رو به روی او نشسته و برایش صحبت می کند.
 • از خودتان و کسب و کارتان بیش از حد تعریف نکنید.
 • ایمیل را قبل از ارسال چک کنید که قابلیت نمایش در تلفن همراه را داشته باشد.
 • گاهی بد نیست از ایمیل های ارسالی سایر شرکت ها و کسب و کارها ایده بگیرید.

 

در پایان

نکاتی که در این مقاله گفتیم قطعا تمام مواردی که برای نگارش ایمیل مارکتینگ نیاز دارید نیست. در مقالات بعدی سعی می کنیم به موارد جزیی تری نیز اشاره کنیم. اما این نکته را فراموش نکنید که شما برای نگارش ایمیل مارکتینگ باید خاص باشید. مخاطب شما در طول روز یا ماه ممکن است ایمیل مارکتینگ های بسیاری دریافت کند و این شما هستید که با یک نگارش ایمیل مارکتینگ متفاوت او را جذب خواهید کرد. پس تمام تلاش و مهارت خود را برای این موضوع به کار ببرید.

 

4.7/5 - (4 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.