آموزش درج آیکون در المنتور (جلسه 6)

آموزش درج آیکون در المنتور (جلسه 6)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

آیکون هر سایت هدف اصلی برای هر برنامه است و در جذب مخاطبان، انتقال مفهوم  و کلیک خوردن بالای سایت بسیار اهمیت دارد. شما می توانید کارکرد و مفهوم یک برنامه یا مطلب را در قالب تصویری و در زمانی کوتاه به خوبی بیان کنید.

اغلب اولین برخورد کاربران در یک سایت با دیدن یک آیکن پیش می آید. باید هر برنامه در سایت شما یک آیکون زیبا و به یاد ماندنی و خاص داشته باشد، تا کاربر در مراجعات بعدی به وب سایت شماحتما یک سری بزند.

 

اهمیت آیکن ها

 

  • آیکن ها زبان دیداری برای کاربران هستند به این دلیل که کاربران تصویر را بهتر درک می کنند.
  • آیکن ها در مقایسه با کلمات و تصاویر این توانایی را دارند که چشم کاربران را سریعتر و برای مدت زمان طولانی تری تحریک کنند و آن ها را به سمت کلیک بر روی سایت شما بکشند.
  • آیکن ها می توانند نشانه ای برای پیدا کردن شما توسط کاربرانتان باشند که این مسئله شما را در میان سایت های دیگر خاص و جدا می کند.
    ظاهر آیکن بسیار مهم است، هرچه ظاهر آیکون شما بهتر باشد، کاربر مجبور به خیره شدن به آن و سپس درگیری و تعامل با آن می شود؛ این دقیقاً همان کاری است که ما می خواهیم آیکون ها انجام دهند و کاربران را به سمت سایت ما بکشانند.
  • همچنین چگونگی طراحی آیکون ها، سایزبندی، ویژگی های کلی آیکون ها، انواع استایل ها، چگونگی الهام گرفتن در طراحی، مراحل عملی ساخت آیکون ها، رنگ، لایه ها، خطوط راهنما، بایدها و نبایدها در طراحی آیکون از مسائل مهمی است که باید در نظر بگیرید.

 

نحوه ساخت  و درج آیکون سفارشی در المنتور

 

یک بخش در سایت می سازید در آن بخش ابزارک آیکن را می اندازید،در تنظیمات آیکن، آیکن مورد نظر را از قسمت آیکن ها یا کتاب خانه خود انتخاب می کنید سپس در بخش مورد نظر این آیکن را قرار می دهید و تنظیمات دلخواه تان را ثبت می کنید حالا آیکن شما آماده است.شما می توانید با مراجعه به سایت fontello نیز آیکن های دلخواه خود را دانلود و از آن استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.