معرفی 7 سایت مهد کودک الهام بخش برای طراحی

معرفی 7 سایت مهد کودک الهام بخش برای طراحی

آنچه در این مقاله میخوانید

آیا مهدهای کودک نیز به وب سایت نیاز دارند؟ چه ضرورتی به طراحی سایت مهد کودک وجود دارد؟ شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که ” ساختن بچه های قوی از ترمیم بزرگسالان بسیار آسان تر است”. در واقع در این جمله ی معروف به اهمیت تعلیم و تربیت در سنین کم و خردسالی اشاره شده است.مهدهای کودک و پیش دبستانی ها از جمله مراکز اجتماعی هستند که کودکان در اولین سال های زندگی خود وارد آنها میشود. لذا لازم برای جلب اعتماد و نشان دادن کیفیت و سطح خوب آموزشی, این مراکز به معرفی بیشتر خود و ارتباط بهتر با خانواده ها اقدام کنند.
یکی از بهترین راه ها در دنیای این روزها که تقریبا همه از اینترنت و فضاهای آنلاین استفاده می کنند, طراحی یک وب سایت و فعالیت در آن است.

ضرورت طراحی سایت مهد کودک

از آنجایی که رشد عاطفی ، اجتماعی ، شناختی و جسمی کودکان خردسال تأثیر زیادی در بزرگسالی آنها خواهد داشت, لذا خانواده ها برای انتخاب یک مرکز خوب به عنوان مهد کودک یا پیش دبستانی بسیار اهمیت خواهند داد. پس این قبیل مراکز باید بتوانند نظر خانواده ها را جلب کنند و از آنجایی که این روزها بیشتر افراد در فضای آنلاین فعالیت می کنند, یکی از ملاک های مهم فعالیت در این فضا می باشد. در نتیجه طراحی سایت مهد کودک یا پیش دبستانی یک امر ضروری برای ادامه ی فعالیت این مراکز است.

امکانات و ویژگی های طراحی سایت مهد کودک

معرفی 7 سایت مهد کودک الهام بخش برای طراحی
امکانات سایت مهد کودک

 

برای طراحی یک سایت مهد کودک مناسب در قدم اول باید نیازسنجی صورت بگیرد. یعنی باید مخاطب را شناخت, خواسته ها و انتظارات او را از وب سایت مهد کودک در نظر گرفت و سپس برای امکانات و ویژگی های مد نظر تصمیم گیری کرد.
مخاطب وب سایت های طراحی شده برای مهدهای کودک در نگاه اول خانواده ها هستند. در درجه ی بعد خوب است که بخشی از این نوع سایت ها برای بازدید و استفاده ی کودکان در نظر گرفته شود.
جهت طراحی سایت مهد کودک دو راه وجود دارد اولین راه که شاید ساده ترین راهی باشد که به ذهن هر کسی می رسد این است که یک گروه طراحی وب سایت انتخاب کنید و طراحی را از ابتدا تا انتها به آنها بسپرید.
پیشنهاد ما به افرادی که علاقه مند به این حوزه هستند و آشنایی مختصری نیز دارند این است که خود برای طراحی سایت مهد کودک اقدام کنید.

معرفی چند سایت مهد کودک مطرح

تم های انتخابی, نحوه ی عملکرد, ابزارهای مختلف, طرح های انتخابی در وب سایت های مهد کودک ممکن است متفاوت باشند اما همه ی آنها در نهایت یک هدف را دنبال می کنند. در ادامه به معرفی برخی از مطرح ترین وب سایت های مهد کودک که دارای ویژگی های متمایزی نسبت به بقیه ی سایت ها هستند, می پردازیم. لذا با ما همراه باشید.

وب سایت Mother’s Pride

این وب سایت طراحی تمیز ، تازه و مدرنی دارد.تصاویر در اندازه ی بزرگ و با کیفیت خوب در سایت قرار داده شده است. دسترسی به کلیه ی بخش های سایت از طریق نوارهای تعبیه شده به راحتی امکان پذیر است. درحالت کلی میتوان گفته که این سایت با طراحی ساده اما تاثیر گذار به راحتی در نظر مخاطب جای خواهد گرفت.

معرفی 7 سایت مهد کودک الهام بخش برای طراحی
وب سایت Mother’s Pride

تمامی فعالیت های این مرکز از جمله برنامه ها، رویدادها و جشن ها و… در وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد. علاوه بر این امکانات بخش هایی مانند اخبار, اطلاعیه ها, مطالب آموزشی برای والدین و … نیز از جمله بخش های مفید این سایت محسوب میشوند.

 Mother’s Pride

وب سایت Moorlands

آن چه این موسسه هدف اصلی خود ذکر کرده است رشد و پرورش سالم کودکان برای دستیابی به آموزش با کیفیت است.
این وب سایت با پس زمینه ویدئویی یکپارچه با عنوان خلاق ، آرم ، نمادهای شبکه های اجتماعی ، جستجو و منوی خارج از بوم از بازدیدکنندگان استقبال می کند. صفحه اصلی با استفاده از تصاویر انتخاب شده بسیار خلاقانه به نظر میرسد. پیمایش و جستجو در این سایت بسیار آسان به نظر میرسد که این خود میتواند یک امتیاز محسوب می شود.

 Moorlands

مدرسه International Grammar School Sydney

صفحه اصلی این سایت را میتوان ترکیبی فوق العاده از ظرافت ، طراحی خوب و کارایی دانست. از آنجا که صفحه اصلی در نگه داشتن کاربر نقش بسیار مهمی دارد، این وب سایت اطمینان می دهد که بازدید کنندگان مطمئناً از سایر صفحات ضروری بازدید خواهند کرد.

 International Grammar School Sydney

وب سایت NY Kids Club

معرفی 7 سایت مهد کودک الهام بخش برای طراحی
معرفی سایت مهد کودک

استفاده از تصاویر با کیفیت و زیبا و بهره بردن از ترکیب رنگ های تاثیر گذار از جمله ویژگی های بارز وب سایت این موسسه می باشد. کاربر به راحتی میتواند در برگه ها و صفحات مختلف جستجو کند و در حالت کلی سادگی را میتوان رمز موفقیت این سایت دانست.

 NY Kids Club

موسسه Monkton

صفحه ی اصلی وب سایت این موسسه پر از عناصر عالی است که توجه بازدید کننده را به خود جلب می کند. به طور خاص، ارائه ی تصاویر زیبا همراه با انیمیشن از جمله ویژگی های خوب این سایت است.

 Monkton

سایت موسسه My Little School NYC

این وب سایت را میتوان یک الگوی خوب برای الهام گرفتن معرفی کرد.
استفاده از انیمیشن ها, سربرگ های جذاب, CTA خلاقانه, طراحی حرفه ای و نمادهای شیک همه از ویژگی های خوب این سایت به حساب می آید.

My Little School NYC

آکادمی Kinder Prep

آنچه این موسسه به آن متعهد است, ایجاد عشق به یادگیری در کودکان ، اخلاق کاری ، خلاقیت ، احترام و شفقت است. وب سایت این موسسه از جذابیت بصری خاصی برخوردار است.
نمایش تصاویر زیبا با CTA های مفید و عناوین جذاب بازدیدکنندگان را در کمترین زمان تحت تأثیر قرار میدهد. ضمن اینکه برای نمایش برنامه های مفید هر گروه سنی از تصاویری مانند نوزاد, کودک نوپا و پیش دبستانی استفاده می شود. علاوه بر این با استفاده از طرح های زیبا محیط مدرسه در وب سایت به نمایش گذاشته می شود.

 

منبع: www.colorlib.com

5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.