8 اشتباه رایج صاحبان کسب و کار اینترنتی

8 اشتباه رایج صاحبان کسب و کار اینترنتی

آنچه در این مقاله میخوانید

خیلی از افراد شروع به راه اندازی کسب و کار اینترنتی می کنند. اما در مسیر اولیه دچار مشکل هایی می شوند که اگر از بروز این نوع مشکلات جلوگیری نکند ممکن است که به زودی از آن کار دلسرد شوند و آن را  رها کنند. پس اگر شما هم می خواهید همچنان کسب و کار اینترنتی خود را حفظ و گسترش دهید این مقاله ما را مطالعه بفرمایید.

کسب و کار اینترنتی

تعیین نکردن اهداف 

خیلی از افراد وقتی می خواهند سایتی را راه اندازی کنند. نمی دانند دقیقا چه می خواهند و هدف چیست ؟ مثلا می خواهند سایت فروش مصالح ساختمانی داشته باشند اما به مشتریان و بازار آن کار فکر نکرده اند. اهداف خود را قابل اندازه گیری نکردند. برای شروع هر کسب و کاری اول یک طرح کسب و کار کامل بنویسید. سپس شروع کنید.

نداشتن برنامه برای کسب و کار اینترنتی

برای شروع هر کسب و کار اینترنتی  باید به تمام جزییات آن کار فکر کنید و برنامه ریزی کنید.در مورد تجهیزات؛ خطوط تلفن، کارکنان، بازاریابی، ، حمل و نقل، بسته بندی، آموزش، و غیره. باید به تمام این موارد توجه کنید. قبل از آنکه در شروع کسب وکار به مشکلی بر بخورید آن را الان حل کنید.

کمبود زمان

اگر شما می خواهید در فروردین ماه به فروش برسید شما باید از ماه آبان شروع به کار کنید. کسب و کار شما به زمان احتیاج دارند تا به درآمد برسند.
اما هر وبسایتی در این زمان نمی تواند به موفقیت برسند شما باید هزینه هایی را نیز انجام دهید. هر برنامه ای که دارید دو برابر آن به زمان و هزینه نیاز دارید.

سئو نبودن

سئوسازی سایت دیگر از آن مواردی است که هر کسی اطلاعاتی را درباره آنها دارد. اما با این حال کسانی هستند هنوز سایت هایی را ایجاد می کنند که اصول سئو اولیه را نیز رعایت نکردند و دنبال این موضوع هستند که چرا موفق نمی شوند. پس باز هم این موضوع بیان می کنیم که یکی از راه های موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی داشتن سایتی که تمام الگوریتم های گوگل را رعایت کرده باشد.

فکر کردن به جای مشتری

خیلی از کسانی که کسب و کاری را شروع می کنند به جای مشتری فکر می کنند و هر چیزی که به ذهنشان می رسد آن را انجام می دهند. داستان شما برای مشتری جذاب نیست باید چیزی را که آنها نیاز دارند را ارائه دهید. اما نیاز مشتری هم تنها دلیل نمی شود بلکه فلسفه ای در بازاریابی است به نام فلسفه اجتماعی گرا در این فلسفه این گفته می شود که تنها نیاز مشتری مهم نیست بلکه شما باید چیزی را به آنها ارئه بدهید که رفاه اجتماعی آن ها را نیز تامین کند. در دوره های آموزشی این موضوع را بیشتر توضیح می دهیم.

آپدیت نبودن سایت

اگر کاربر به محض ورود به سایت شما آن را ترک کند تمام سرمایه ای که برای راه اندازی آن انجام دادهید هدر میرود. پس برای آنکه مشتری را جذ کنید و نگه دارید باید هر از گاهی تمام محتویات و ظاهر محصولات و خدمات خود را به روز رسانی کنید.

نادیده گرفتن آمارها

خیلی از صاحبان سایت وقتی به مشکلی بر می خورند از آمارهای سایت خود بازدید می کنند تا مشکل را حل کنند. این خوب است که شما می خواهید مشکل را حل کنید اما به عنوان صاحب یک کسب و کار آنلاین شما باید روزی چند بار آمار سایت خود را نگاه کنید و از ضعف ها و مشکلاتی که وجود دارند آگاه شوید.

حل نکردن مشکلات فنی

خیلی از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی این موضوع را نادیده می گیرند که سایت آنها یک سری مشکلات فنی دارد که این مشکل روی فروش آنها تاثیر خواهد گذاشت.
قسمت پشتیبانی سایت شما همیشه فعال است؟ مشکلی در پر کردن فرم های سفارش وجودی ندارد؟ و یا هزاران مورد دیگر همه این ها را باید حل کنید.

 

مقالات مرتبط

موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

۵ مانع پیروزی در کسب و کار های اینترنتی

چه کنیم تا در کسب و کار آنلاین شکست نخوریم؟

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.