اضافه کردن فونت در المنتور (جلسه 7)

اضافه کردن فونت در المنتور (جلسه 7)

آنچه در این مقاله میخوانید

با سلام به همه ی دوستداران المنتور

هر فونتی شخصیت و هدف بی نظیری دارد. هنگام کار روی یک پروژه ، لازم است بدانید که کدام فونت با لحن مورد نظر ارتباط برقرار می کند. قلم های ایران یکان و ایران سنس ، پختگی و لحن رسمی را به تصویر می کشد. این فونت ها رایگان هستند و می توان از آنها استفاده کرد.

در عنوان مطالب باید از چه فونتی استفاده شود؟ عموما برای تیتر ها از B Titr استفاده می شود.

 

در متن سایت مان بهتر است از چه فونتی استفاده کنیم؟

 

این مسئله کاملا سلیقه ای و هر شخصی با توجه به برند خودش می تواند فونتی را انتخاب و خریداری کند و در سایت خودش قرار بدهد. اما توصیه ما این است که حتما از چند فونت محدود استفاده کنید چرا که تعداد زیاد فونت می تواند سرعت سایت شما را به شدت کاهش دهد صفحات دیرتر لود شوند.

حداقل 1 و حداکثر 3 فونت در سایت تان می توانید استفاده کنید.

 

چطور می توانیم این کار را انجام دهیم؟

 

برای آنکه بتوانید فونت ها را در سایت تان قرار دهید. ابتدا باید آنها را به نسخه مخصوص وب طراحی کنیم. به طور مثال ما با معرفی یک سایت یک فونت دلخواه را در سایت مان قرار می دهیم واما در فیلم آموزشی چند نمونه فونت و آدرس سایت های که خدمات فونت ارائه می دهند را معرفی و آموزش داده ایم.

  • در ابتدا وارد سایت Onlinefontconverter.com می شوید و در آنجا پسوند فونت هایی را که مایل هستید از آنها در کار استفاده کنید را انتخاب می کنید.
  • سپس فونت هایی را که می خواهید آنها را تبدیل کنید را در این سایت قرار می دهید. بعد از آنکه فونت ها را درگ و دراپ کردید و گزینه save your font را انتخاب می کنید و بر روی گزینه دانلود کلیک می کنید. حالت فونت به صورت زیپ داده می شود آن را از حالت فشرده خارج کرده و ذخیره می کنیم.
  • وارد محیط المنتوری می شوید و از طریق المنتور فونت سفارشی را انتخاب می کنیم و بروی افزودن فونت جدید کلیک کنید. نام فونت را وارد کرده ؛ سپس ازگزینه های دیگر وزن و استایل فونت را انتخاب می کنیم. در آخر باید شما طبق پسوند های که در قسمت فونت ها ذخیره شده است فونت خود به همراه همان پسوند را بارگزاری کنید.
5/5 - (3 امتیاز)

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.