در طراحی سایت تصاویر چه اهمیتی دارند؟ سئو تصاویر سایت

در طراحی سایت تصاویر چه اهمیتی دارند؟ سئو تصاویر سایت

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله مطالبی را درباره تصاویر سایت و نقش و اهمیت عکس ها در بهینه سازی سایت را برای شما بیان کرده ایم با ما همراه باشید. اولین عاملی که باعث می شود کاربر در سایت شما ماندگار شود ظاهر سایت است.اولین چیزی که کاربران مشاهده می کنند تصاویر سایت هستند. باید شما به گونه ای تصاویر را در سایت قرار دهید که مخاطبان شما آن را دوست داشته باشند و سپس به بهینه سازی آن تصاویر بپردازید.

در قدم اول این سوالات را از خود بپرسید که آیا مخاطبان این گونه تصاویر را می پسندند؟ آیا تصاویر با مخاطبان ارتباط مثبتی را برقرار می کند؟ آیا تصاویر سایت شما بهینه سازی شده اند؟ و هزاران سوالی که می توانید از خود در این رابطه بپرسید.

برای آنکه ظاهر سایت خود را زیبا کنید باید تصاویری را در آن قرار دهید که خود گویای متن و محتوا باشد.

اولین اقدام در بهینه سازی عکس استفاده از svg است

Svg مخفف Scalable Vector Graphics توصیف یک تصویر به عنوان یک برنامه کاربردی از زبان نشانه گذاری XML تعریف شده است.

تفاوت بین svg و png

از png ها بیشتر در گذشته استفاده می شده است. و همچنین تصاویر به صورت پیکسل ذخیره می شده است . از معایبی که داشت این بوده است که با زوم کردن عکس کیفیت آن از بین می رفت و حجم زیادی از سایت را اشغال می کنند. اما در نوع svg به این صورت نیست با زوم و بزرگتر کردن تصاویر از کیفیت آن کاسته نمی شود.

مزایای استفاده از svg

  • تصاویر SVG را می توان با هر ویرایشگر متن ایجاد و ویرایش کرد
  • تصاویر SVG را می توان جستجو، نمایه سازی، اسکریپت و فشرده سازی کرد
  • تصاویر SVG مقیاس پذیر هستند
  • تصاویر SVG را می توان با کیفیت بالا در هر رزولوشن چاپ کرد
  • تصاویر SVG zoomable (بدون تخریب شدن می توان تصاویر را زوم کرد )
  • SVG یک استاندارد باز است. بزرگترین مزیت SVG بیش از Flash سازگاری با استانداردهای دیگر است (به عنوان مثال XSL و DOM). فلش مبتنی بر تکنولوژی اختصاصی است که منبع باز نیست.
  • فایل های SVG XML خالص هستند
  • رقیب اصلی SVG فلش است.

دومین قدم ریسپانسیو کردن تصاویر سایت است

افزایش کاربرد روزافزون از دیوایس های موبایل به ویژه در دو سال اخیر بسیار محسوس است. به همین دلیل توصیه می شود که از طراحی های ریسپانسیو با هدف تامین نیازهای کاربران این دیوایس ها بهره ببرید.
ریسپانسیو کردن بدین معنا می باشد که تصاویر سایت شما در نسخه موبایل و تبلت و هر وسیله ای دیگری که در آن نمایش داده شود بدون آنکه اندازه و شکل تصویر تغییر کند. به همان صورت آن را نمایش دهد. دومین عاملی که شما باید در تصاویرسایتتان رعایت کنید ریسپانسیو بودن تصاویر است.

سومین عامل حجم تصاویر در سایت است

در فشرده سازی تصاویر فرمت های زیادی وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشد که خود طراح سایت باید یکی از مناسبترین فرمت ها را انتخاب کند و از آن استفاده کند.

با کم کردن حجم سایت مسلما سرعت سایت شما بالا خواهد رفت و این عامل نقش زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت برای اطلاعات بیشتر در زمینه سرعت سایت می توانید مقاله ای با نام تصاویر شاخص چه اهمیتی در نوشته های سایت دارند را مطالعه کنید.

نمونه ای از یک سایت می توانید حجم عکس خود را با آن کاهش دهید.

compressor.io این سایت یکی از نمونه های عالی می باشد تصاویربا فرمت های JPEG , PNG, GIF , SVG را پشتیبانی می کند. و حجم تصاویر را تا حداکثر 10 مگابایت را کاهش می دهد و در آخر هم می توانید در درایو کامپیوتر خود آن را ذخیره کنید.

نتیجه گیری

برای آنکه سایت شما ظاهر زیبا داشته باشد و بتوانید کاربران زیادی را تبدیل به بازدیدکنندگان دائمی سایت خود کنید باید به تصاویری که در سایت خود قرار می دهید اهمیت دهید. در این مقاله سه اقدام مهمی را که به شما کمک می کند تصاویر با کیفیت و کم حجم را در وب سایت خود قرار دهید را بیان کردیم با به کار گیری این سه عامل نتیجه بهتری را خواهید گرفت امتحان کنید و تجربیاتتان را با در میان بگذارید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.