چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟

چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

در دوره ای زندگی می کنیم که از فضای آنلاین با عنوان ” دنیای آنلاین ” یاد می شود لذا لازم است هر فرد یا هر کسب و کاری فارغ از تخصص خود در این دنیا حضور داشته باشد و به فعالیت بپردازد. کسب و کارهای مرتبط با نظافت و خدمات نیز مانند هر کسب و کار دیگر لازم است تا در این فضا حضور داشته باشند و یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کنند. این حضور هم میتواند جنبه ی معرفی داشته باشد و هم با هدف رونق کار و پیشرفت آن باشد.
اما به واقع چگونه میتوان یک کسب و کار مرتبط با نظافت را در این فضا گسترش داد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

راه اندازی وب سایت شرکت نظافت

در اولین قدم برای رونق کسب و کار نظافت و امور خدماتی لازم است که به عنوان صاحب این شغل یک وب سایت راه اندازی کنید.
بسیاری از افراد هستند که هنوز هم با وجود پیشرفت های بسیار در طراحی سایت این تصور غلط را دارند که ” مشاغل خدماتی نیازی به طراحی و راه اندازی سایت ندارند”.

چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟
راه اندازی وب سایت شرکت نظافت

این قبیل افراد تصور می کنند که وب سایت یک محیط برای فروش کالا و محصولات است و کارایی دیگری ندارد.
وب سایت های فروشگاهی تنها یکی از انواع طراحی سایت هستند که هدفشان معرفی و فروش آنلاین محصولات و کالا می باشد.
هدف اصلی از راه اندازی و طراحی سایت ها معرفی کسب و کار ها و بازاریابی در فضایی گسترده تر و بدون محدودیت جغرافیایی می باشد.

  • به عنوان یک صاحب کسب و کار نظافت و خدماتی چه تعداد مشتری در سال دارید؟
  • چه تعداد از این افراد از همان محله ای هستند که شما در آن فعالیت می کنید؟
  • چند نفر از مراجعه کنندگان شما از مناطقی دور از محیط کاری شما هستند؟
  • آیا پیش آمده که فردی از شهر دیگر, برای دریافت خدمات نظافت با شما تماس بگیرد؟
  • یا اصلا تا به حال به گسترش کار خود و ایجاد شعبه هایی در سایر شهرها فکر کرده اید؟

پاسخ به تمامی این سوال ها به شما کمک می کند تا دید بهتری نسبت به آینده ی کسب و کار خود داشته باشید و بدانید که سایت تا چه میزان میتواند کار شما را رونق ببخشد.

موفقیت یا شکست سایت شرکت نظافت؟

متاسفانه در سال های اخیر که تمامی افراد مشتاق حضور در فضای آنلاین بوده اند بسیاری از افراد مشغول در حیطه ی نظافت با راه اندازی یک سایت قدم در این راه نهادند اما موفقیت چندانی به دست نیاوردند و شکست خوردند.

دلیل شکست این افراد این بود که بدون اطلاع از جزییات, مشخص کردن هدف, نیازسنجی اولیه و بررسی تمامی جوانب لازم و تنها با هدف عقب نماندن از سایر کسب و کارها قدم در این راه نهادند.
برای اینکه این تجربه برای سایر افراد مشتاق به حضور در این حوزه نیوفتد لازم است تا نکاتی را یادآور شویم.

تحقیق و هدف گذاری

چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟
هدف

در اولین قدم و قبل از هر اقدامی بدانید که از سایت نظافت خود چه انتظاری دارید. هدفتان معرفی کسب و کارتان و افزایش مشتری هاست یا قصد فروش محصولاتی مرتبط با نظافت را نیز دارید؟

در مرحله ی بعد لازم است تا در مورد طراحی سایت, اصطلاحات, هزینه ها و بهینه سازی آن اطلاعاتی را به دست آورید.

انتخاب یک شرکت طراحی سایت

برای طراحی سایت نظافت دو راه پیش روی شما خواهد بود. یکی اینکه از یک شرکت طراحی سایت بخواهید که یک سایت با ویژگی های مورد نظر شما طراحی کند یا اینکه خوتان با کمک آموزش های افق وب برای طراحی سایت خود قدم بردارید.

بخش های لازم در یک سایت شرکت نظافت

یک سایت نظافت مانند هر سایت دیگری متناسب با نیاز و هدف صاحب سایت طراحی میشود و دارای بخش های مختلفی خواهد بود. برخی از بخش های لازم برای یک وب سایت نظافت را میتوان به صورت زیر در نظر گرفت؛

1 . بخش معرفی سایت شرکت نظافت

در این بخش باید به معرفی کامل اما کوتاه از خود و کسب و کارتان بپردازید. سابقه ای از کار , فعالیت ها, تجربه ها و خدماتی که ارائه می دهید را لیست کنید تا کاربر تازه وارد در عرض چند دقیقه بتواند با شما آشنا شود.

 پیشنهاد می کنیم به مقاله ی  آیا وردپرس برای طراحی سایت مناسب است یا خیر؟ نگاهی بیندازید.

2 . بخش تماس با ما

در این بخش باید اطلاعات مورد نیاز برای ارتباط با شرکت نظافت را قرار دهید. اطلاعاتی شامل شماره تماس, آدرس, شماره پشتیبانی, نشانی شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید و … .
در صورتی که شعبه های مختلفی از شرکت خود دارید باید اطلاعاتی از این شعبه ها شامل شماره تماس, آدرس و خدماتی که ارائه میدهند را در این بخش قرار دهید.

3 . وبلاگ

در بخش وبلاگ میتوانید مقالات و اطلاعاتی را در زمینه ی کاری خود برای اطلاع کاربران قرار دهید. بخش قابل توجهی از بازدید کننده ها در ابتدا به وبلاگ مراجعه می کنند و در صورتی که مطالب آن را مفید ارزیابی کنند میتوانند به یک مشتری دائمی برای شما تبدیل شوند.

چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟
سایت شرکت نظافت

4 . گالری

هر وبسایت برای اینکه دارای جذابیت های بصری لازم باشد باید از تصاویر و ویدیوهایی مرتبط استفاده کنند. لذا پیشنهاد می کنیم که از تصاویر و ویدیوهایی که توسط خودتان و سایر عوامل تهیه شده استفاده کنید و با بالاترین کیفیت آن ها را در وب سایت قرار دهید.

5 . بخش معرفی همکارها

برای تعامل بیشتر مشتری با کارمندان شما و دریافت اعتماد آنها بهتر است تصاویر یا ویدیوهایی از کارمندان خود تهیه کرده و در این بخش با معرفی کوتاهی از آنها, قرار دهید.

این کار هم سبب جلب اعتماد مشتری میشود و هم انگیزه ای برای کارمندان شما خواهد شد تا رزومه ای قوی تر برای ارائه به مشتری داشته باشند.

انتخاب رنگ های مناسب, دسته بندی های درست و به جا, دسترسی های آسان, استفاده از المان های بصری و جذاب و جستجوی حرفه ای از جمله امکاناتی است که سبب میشود تا کاربران به راحتی به تمام بخش های مورد نیاز در سایت نظافت شما دسترسی پیدا کنند.

لذا برای طراحی باید دقت کامل را داشته باشید.

منابع ؛ www.marketingsystemsbydesign.com

www.hostgator.com

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.