اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد داریم به آموزش ایجاد محصول گروهی بپردازیم. برای اینکه بدانید محصول گروهی چیست و چه کاربردی در ووکامرس دارد, با ما همراه باشید. در فروشگاه های اینترنتی گاهی محصولاتی وجود دارند که فقط از نظر نوع خرید که می تواند فیزیکی و مجازی یا دانلودی باشد تفاوت دارند پس در این مواقع ایجاد دو محصول جداگانه کار مناسبی نیست و بهتر است از امکاناتی که ووکامرس برای ما قرار داده استفاده کنیم.

برای اینکار نیاز به هیچ افزونه ای ندارید و طبق روال همیشگی اضافه کردن محصول پیش می رویم پس در ادامه با آموزش ایجاد محصول گروهی با ما همراه باشید تا بتوانید به فروش ایده آل محصولات خود برسید.

محصول گروهی

برای ایجاد محصول گروهی از قسمت محصولات یک محصول جدید ایجاد کنید تمامی اطلاعات لازم مانند توضیحات کامل و کوتاه، تصاویر، شناسه محصول و … را وارد کنید اما نیازی به وارد کردن قیمت ندارید چرا؟ برای دانستن پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس
محصول گروهی

 

پس از تکمیل قسمت های مختلف، از بخش اطلاعات محصول نوع محصول را محصول گروه بندی شده قرار دهید چون محصول از نوع گروه بندی شده است و دیگر محصولات می خواهند در این گروه قرار بگیرند قیمتی برای این بخش وجود ندارد.

مشاهده کاتالوگ محصولات گروهی
مشاهده کاتالوگ محصولات گروهی

نتایج جستجو و فروشگاه : در همه جا قابل مشاهده است ، صفحات خرید ، صفحات دسته بندی و نتایج جستجو.
فقط فروشگاه : در صفحات فروشگاه و صفحات گروه قابل مشاهده است ، اما نتایج جستجو قابل مشاهده نیست.
فقط نتایج جستجو : در نتایج جستجو قابل مشاهده است ، اما در صفحه فروشگاه یا صفحات دسته قابل مشاهده نیست.
پنهان : فقط در صفحه محصول تنها قابل مشاهده است – در هیچ صفحه دیگری وجود ندارد.

همچنین می توانید تعیین کنید که آیا این محصول در دسته بندی محصولات ، فروش های بالاتر و محصولات مرتبط به عنوان یک محصول ویژه تبلیغ شود.پس با زدن تیک این مورد آن را جزو محصولات ویژه قرار دهید.

روش دیگری که محصول را در گروه ویژه قرا می دهد علامت گذاری آن به عنوان محصول ویژه است.

حال محصولاتی که قرار است در این گروه قرار بگیرند را اضافه می کنیم.دو محصول از نوع ساده ایجاد می کنیم و فقط نوع دانلودی یا فیزیکی بودن آنها متفاوت است مثلا در فروش یک کتاب ممکن است هم نسخه ی الکترونیکی و هم نسخه چاپی آن به فروش برسد پس در این مواقع از این ویژگی ووکامرس استفاده می کنیم.

 

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

 

اولین محصول خود را که از نوع ساده است را برای اضافه کردن به محصول گروهی ایجاد می کنیم این محصول چون از نوع الکترونیکی است تیک دانلودی را می زنیم و مابقی اطلاعات این بخش را تکمیل می کنیم.

 

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

 

از بخش محصولات مرتبط این قسمت محصولی که گروه بندی شده و دیگر محصول مشابه که می خواهیم ایجاد کنیم را نیز به محصول ساده خود اضافه می کنیم چون می خواهیم این دو به عنوان محصول مشابه در صفحه ی این محصول دیده شود تا مشتریان در صورت نیاز آن ها را نیز ببینند.

محصول جدید دیگر را که به صورت فیزیکی است را نیز به همین ترتیب اضافه می کنیم.

 

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

 

اکنون که محصولات ساده را ایجاد کردیم به محصول گروه بندی شده می رویم و از بخش محصولات مرتبط دو محصول را به محصولات گروهی اضافه می کنیم.

به محصولات فروشگاه می رویم و می بینیم که محصولاتی که ایجاد کردیم اضافه شده است.

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس
اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

 

محصول گروه بندی شده را باز می کنیم و دو محصولی را که به این گروه اضافه کردیم در این محصول قرار دارد و می توانیم بنابر نیاز از آن ها خریداری کنیم.

 

اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس
اضافه کردن محصول گروهی در ووکامرس

جمع بندی

برای دسترسی بهتر و هدایت مشتری برای خریدی آسان و بدون سردرگمی با استفاده از این ویژگی جالب ووکامرس می توانیم محصولاتی که ویژگی مشابه دارند ولی به صورت های مختلف در دسترس هستند را در یک گروه قرار داد تا مشتری متناسب با نیاز خود از آن استفاده کند.

 

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.