چگونه برای یک طلا فروشی بازاریابی کنیم؟ + ۳ ایده‌ی هیجان انگیز

مشاغلی مانند طلا فروشی و جواهرات از جمله مشاغلی هستند که بر اساس نیاز مردم به وجود نیامده اند. این قبیل مشاغل بر اساس نمادگرایی و حس زیبایی دوستی بشر از سالیان پیش رونق گرفته اند و به سنت ها و آداب و رسوم فرهنگ های مختلف باز می گردند. بازاریابی برای این مشاغل کمی متفاوت از بازاریابی های مرسوم خواهد بود.
در ادامه، برخی ایده ها و استراتژی های بازاریابی طلا فروشی را مطرح خواهیم کرد که برای رشد این تجارت و دستیابی به مصرف کنندگان مناسب و بیشتر مناسب خواهد بود.

۱ . مخاطب هدف یک طلا فروشی

مشاغل مرتبط با طلا و جواهر بسته به محصولی که ارائه می دهند ، مصرف کنندگان مختلفی دارند. در ابتدا و قبل از هر اقدامی برای بازاریابی لازم است مخاطبان و مشتریان احتمالی را شناسایی کرد. در این مرحله باید تمرکز بازاریابی بر مشتریان شناسایی شده قرار بگیرد و محصولات مورد نظر آن ها ارائه شود.

چگونه برای یک طلا فروشی بازاریابی کنیم؟ + 3 ایده‌ی هیجان انگیز

مخاطب هدف

برای خرید طلا و جواهر مخاطبان را میتوان به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. برخی به دنبال کارهای ظریف و قیمت مناسب هستند. برخی دیگر از کارهای منحصر به فر و خاص استقبال می کنند. لذا باید تمامی سلیقه ها را در نظر بگیرید و محصول مورد نظر هر کدام را ارائه دهید.
آنچه در بازاریابی برای گروه های مختلف اهمیت دارد این است که, در گروه مصرف کنندگان بالقوه همیشه اشخاص مهم تری وجود دارند.

این بدان معنی است که برای دستیابی به نتایج موثرتر باید افراد خاصی را کنار بگذارید. البته ممکن است برخی موافق این نوع بازاریابی نباشند، اما از آن رو توصیه میشود که نه تنها میتوانید محصولات خود را به فروش برسانید، بلکه با عموم مشتریان راضی نیز رو به رو خواهید شد که برای محصولات شما ارزش قائل هستند و احتمالاً رضایت شان را با همفکران خود تقسیم می کنند و سبب افزایش مشتریان شما خواهند شد.

در مورد بازاریابی طلا فروشی و جواهرات ، تقسیم بندی گروه های هدف دارای معیارهایی بسیار بیشتر از سن و درآمد است. اگر چه میزان درآمد و سن افراد بسیار تعیین کننده است اما خرید جواهرات یک خرید احساسی است. لذا برای بازاریابی بهتر باید کمی از روانشناسی بازار استفاده کنید. این کار شرایط را برای شما طوری فراهم میکند که جزئیات هدف از جمله علایق ، سلایق ، فرافکنی تصویر و غیره را به خوبی بشناسید.

به عنوان مثال ، گروه خاصی از خریداران بالقوه ممکن است “مادران خانه دار ” باشند که برای این گروه باید معیارهای زیر را در نظر گرفت:

  •  آیا وی دارای فرزندان خردسال است؟
  •  در مرکز شهر یا نزدیک شهرهای بزرگ زندگی می کند؟
  •  او دوست دارد روی خانواده اش تمرکز کند یا دوستانش؟
  •  به دنبال معاشرت در گروه های مختلف مانند کلوپ های مطالعه ، قرارهای اجتماعی با مادران دیگر و … می باشد یا خیر؟
  •  او باغبانی و صنایع دستی را دوست دارد؟

تبلیغات متمرکز بر هر گروه باید در مکانهایی که معمولاً بیشترین بازدید را از آن دارند صورت بگیرد. لحن و زبان تبلیغ باید دقیقا همان چیزی باشد که آنها میخواهند . با این حال ، مهمترین ملاک انتقال خوب احساس در تبلیغ مورد نظر است.لازم است در تبلیغات خود مشخص کنید که چه چیزی باعث می شود محصول یا برند تجاری شما از رقابت با سایر رقبا در این حوزه متمایز باشد.

آیا برای مادران امروز و مطابق با سلیقه ی آنها جواهرات تولید میکنید؟
جواهرات تولید شما منحصر به فرد و دست ساز هستند؟
آیا تجارت خود را دوستدار محیط زیست معرفی می کنید و یک طرفدار واقعی هستید؟
هنگامی که این مسائل را در تبلیغات خود مطرح کنید حتما میتوانید متفاوت تر از بقیه ظاهر شوید.

۲ . مناسبت ها

خرید جواهرات ، مناسبتی و احساسی است. بسیاری از افراد ، قصدشان از خرید جواهرات هدیه دادن آن به عزیزانشان در مناسبت ها و موقعیت های مختلف است. روز مادر, روز عشق و …

چگونه برای یک طلا فروشی بازاریابی کنیم؟ + 3 ایده‌ی هیجان انگیز

مناسبت ها

برای برخی دیگر ، این نماد ویژه ترین خرید زندگی آنها است یک حلقه نامزدی که به معنای اظهار عشق آنها به شریک زندگیشان است. به همین دلیل است که کمپین های بازاریابی طلا فروشی باید پاسخ گوی احساسات مشتریان باشد.

طلا و جواهر فروشان میتوانند با سبک بازاریابی خود به شغلی تبدیل شوند که مشتریان بالقوه برای رقم زدن یک لحظه مهم در زندگی خود انتخاب می کنند.

معیارهای زیر را برای تبلیغات و جذب مخاطب همیشه در نظر بگیرید؛

الهام بخش:

برای اینکه هر چه بیشتر الهام بخش و تاثیر گذار باشید باید انگیزه های مشتریان خود را درک کنید. در صورتی که شناخت خوبی از مخاطبان خود داشته باشید این موضوع کار سختی برای شما نخواهد بود.

ترغیب کننده:

شناخت رویاها و سبک زندگی مخاطبان و استفاده از این شناخت تاثیر بسیار زیادی در روند ترغیب آن ها برای خرید, خواهد داشت. جذابیت های بصری, تبلیغات گسترده به صورت آنلاین و آفلاین, تبلیغات توسط افراد مشهور و سلبریتی ها و… همه و همه از جمله عوامل ترغیب کننده هستند که باید به طور ویژه به آنها توجه کرد.

رویدادهای خاص:

رویدادها و مناسبت ها بهترین موقعیت برای فروشندگان طلا و جواهر است زیرا بیشتر افراد ترجیح می دهند مناسبت های ویژه را با خرید طلا و جواهر به یاد بسپارند. پس به عنوان یک فروشنده فعال در این حوزه لازم است تا برای مناسبت هایی که در پیش رو وجود دارد برنامه ریزی کرده و با ارائه ی نمونه کارهای جدید و تخفیف های هیجان انگیز مشتریان را برای خرید تشویق کرد.

۳ . تبلیغات برای طلا فروشی

چگونه برای یک طلا فروشی بازاریابی کنیم؟ + 3 ایده‌ی هیجان انگیز

تبلیغات

این روزها تبلیغات تنها در معرفی محصول و هدف گذاری برای فروش آن خلاصه نمی شود. بلکه کارشناسان فعال در این حوزه معتقدند که تبلیغات در کنار معرفی محصول مورد نظر باید نکته ای هم برای گفتن داشته باشد. یعنی مخاطبی که یک تبلیغ سه دقیقه ای را مشاهده می کند در پایان باید با یک نتیجه گیری خوب رو به رو شود.

برای مثال میتوان به یکی از خلاقانه ترین تبلیغ هایی که تا به حال در زمینه ی معرفی جواهرات تهیه شده است میتوان اشاره کرد؛ در این تبلیغ ارتباط ویژه ی مادران با فرزندانشان به نمایش درآمده است و با ظرافت چشمگیری این ارتباط پر از احساس با جواهرات و معرفی جدید ترین محصول کمپانی مورد نظر گره خورده است. نتیجه ای که میتوان از این تبلیغ گرفت این است که یک مادر, یک زن با جواهراتش تعریف نمی شود.
این تبلیغ را برخی ضد تبلیغ دانستند اما در حقیقت این شرکت با این تبلیغ نشان داد که اهداف والایی را دنبال می کند و توانست در حد قابل قبولی احساسات مخاطبان را برانگیزد. چیزی که در بازاریابی یک اصل به حساب می آید.

۴ .حضور در دنیای آنلاین

با طراحی یک وب سایت و معرفی خود میتوانید وارد دنیای آنلاین و اینترنت شوید و مخاطبان بسیاری را جذب کنید.چرا لازم است تا تمامی مشاغل در فضای آنلاین حضور داشته باشند؟

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد ما مطالعه ی مقاله ی  چه ضرورتی به حضور در بازار آنلاین جواهرات است؟ است.

با توجه به این که تمامی افراد از این فضا استفاده می کنند و از مزایای آن بهره مند میشوند لازم است تا هر یک مشاغلی که به دنبال گسترش کسب و کار خود هستند وارد این دنیا شده و مخاطبان و مشتریان خود را افزایش دهند.یک طلا و جواهر فروشی در درجه ی اول لازم است تا با داشتن یک وب سایت به معرفی خود بپردازد سپس میتوان وب سایت خود را به یک سایت فروشگاهی تبدیل کند و محصولات را به صورت آنلاین ( که این روزها مخاطب بسیاری دارد ) به فروش برساند.
استفاده از تصاویر با کیفیت که از خود محصولات گرفته شده است, بارگذاری ویدیوها و مقالات آموزشی و مفید, معرفی شعبه ها و هر چیزی که باعث میشود بازدید کننده ها زمان بیشتری را در سایت بگذرانند را میتوان در وب سایت جواهرات تعریف کرد.

 

منابع؛ www.blog.kolau.com

www.kernowcraft.com

پروین رستمی

1 سال عضو تیم افق وب

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *