افزایش رتبه سایت با گواهی SSL رایگان

افزایش رتبه سایت با گواهی SSL رایگان

آنچه در این مقاله میخوانید

شما برای پرداختهای  آنلاین و امنیت سایت خود نیاز به یک گواهینامه SSL  دارید. از  1 ژوئیه 2018، Google Chrome تمام وبسایت هایی را که از SSL استفاده نمی کنند، را به عنوان سایت های نا امن تعریف می کند. پس اگر به امنیت سایت خود اهمیت قایل هستید. از این موضوع غافل نشوید. ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به راحتی یک گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت وردپرس خود دریافت کنید. پس با ما همراه باشید.

SSL چیست؟

گواهی SSL رایگان

SSL مخفف Secure Sockets Layer است. این یک پروتکل اینترنتی برای حفاظت از انتقال اطلاعات بین کاربران با مرورگر و وبسایت شما است.

هر کاربر اینترنتی، هنگام بازدید از وب سایت، اطلاعات را انتقال می دهد. این اطلاعات اغلب می توانند مانند جزئیات پرداخت، اطلاعات کارت اعتباری یا اعتبار ورودی حساس باشند.

با استفاده از پروتکل HTTP ، این اطلاعات می تواند توسط هکرها ربوده شود. این جایی است که SSL یا HTTPS وارد عمل می شوند. وبسایت هایی که از SSL استفاده می کنند نیاز به یک گواهینامه SSL دارند.

 چه وبسایت هایی نیاز به گواهی SSL  دارند؟

گواهی SSL رایگان

SSL / HTTPS برای همه وب سایت در اینترنت توصیه می شود. اگر شما یک فروشگاه آنلاین، یک وب سایت عضویت یا نیاز به ورود به سیستم دارید، باید مجوز گواهینامه SSL را دریافت کنید. علاوه بر امنیت، گواهینامه SSL یک احساس مثبت از نام تجاری  شما را به کاربران منتقل می کند. گوگل همچنین توصیه می کند که از SSL استفاده کند و سایت های فعال شده در SSL را در نتایج جستجو بیشتر نمایش داده خواهند شد.

گواهی SSL  چه ویژگی هایی دارد؟

گواهی SSL رایگان

  • گواهی SSL اطلاعات سایت را هنگام انتقال آنلاین رمزنگاری می کند.
  • هر گواهی SSL دارای شناسه معتبر منحصر به فرد می باشد.
  • شناسایی هویت گواهی با استفاده ازشناسایی مالک گواهی قبل از ایجاد آن.

هزینه گواهینامه SSL چقدر است؟

هزینه گواهینامه های SSL متفاوت است. قیمت آنها می تواند بین 50 تا 200 دلار در سال باشد. اگر میخواهید یک گواهینامه SSL خریداری کنید، ما شرکت ایده پردازان هاست را توصیه میکنیم. که یکی از بزرگترین شرکتهای ثبت دامنه و هاستینگ در ایران است.

چگونه می توانم گواهی SSL رایگان دریافت کنم؟

بسیاری از صاحبان وب سایت به دلیل هزینه های بالای SSL رغبتی برای این کار ندارند و ترجیح می دهند که ازآن استفاده نکنند و همین امر باعث می شود که  وبسایت آنها آسیب پذیر تر شوند. اما شرکت هایی در ایران هستند که به صورت رایگان این خدمات را به کاربران قرار می دهند. در زیر چند نمونه ای این شرکت ها را به شما معرفی می کنیم.

برای آنکه امنیت سایت خود را بتوانید به درستی حفظ کنید توصیه میکنیم مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید.

3/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.