هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد

هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد

آنچه در این مقاله میخوانید

این روزها تخصص جراح پلاستیک به یکی از رقابتی ترین و پر طرفدارترین تخصص های پزشکی تبدیل شده است.
ما در دنیایی زندگی میکنیم که پیشرفت چشمگیری که در تمام زمینه ها وجود دارد و این مورد ایجاب میکند تا هر فرد بتواند با چهره ی مورد علاقه ی خود زندگی کند. البته افراط در هر موضوعی مخصوصا در جراحی های زیبایی اصلا مورد تایید نخواهد بود. اما این رشته با این هدف گسترش پیدا کرده که بتوان با تکنولوژی های به روز, ایراد های چهره و اندام را به حداقل رساند و مجبور به تحمل آنها برای یک عمر نبود.

وقتی بیش از 80 درصد از افرادی که قصد انجام یک جراحی زیبایی دارند, ابتدا در اینترنت به دنبال پاسخ پرسش های خود هستند ، لازم است که یک جراح فعال در این زمینه به فکر فعالیت آنلاین و بهره مندی از اصول بازاریابی باشد.

هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد
هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد

در ادامه به چند روش فعالیت و بازاریابی آنلاین میپردازیم که میتواند در افزایش مشتریان و معرفی تخصص شما به مشتریان بسیار موثر باشد.
برای اینکه بتوانید در فضای آنلاین و اینترنت حضوری فعال داشته باشید باید ابتدا یک سایت راه اندازی کنید. راه اندازی یک وب سایت بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور میکنید.

کافی است که تمام کارها را به افق وب بسارید و در زمان مقرر وب سایت خود را آماده تحویل بگیرید.

چند ایده برای بازاریابی جراح پلاستیک

اما راه اندازی سایت قدم اول شروع بازاریابی جراح پلاستیک است و برای موفقیت باید نکات دیگری را نیز در نظر بگیرید؛

1 – برای جستجوهای محلی بهینه سازی کنید

بهینه سازی یا سئوی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.
وقتی نوبت به سئو می رسد ،شما به طور کلی سایت خود را برای موتور جستجو بهینه می کنید ، اما آیا سئو محلی را نیز در نظر می گیرید؟

هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد
جستجوهای محلی

بیشتر افرادی که به دنبال کسب اطلاعات در مورد عمل های زیبایی هستند ابتدا به صورت محلی جستجو میکنند یعنی به دنبال نزدیک ترین متخصص در محله و شهر خود میگردند. در صورتی که بهینه سازی شما به صورت محلی باشد شانس بیشتری خواهید داشت تا از طرف موتورهای جستجو به مشتری احتمالی پیشنهاد شوید.

در صورتی که رقبای شما از بهینه سازی محلی استفاده نکنند این شما هستید که یک قدم از آن ها جلوتر خواهید بود.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایت خود را برای جستجوی محلی با ایجاد نمایه های تجاری در فهرست های مختلف وب بهینه کنید. این نه تنها رتبه بندی جستجوی شما را بهبود می بخشد ، بلکه به میزان قابل توجهی اعتبار کسب و کار شما را افزایش می دهد و باعث می شود نام تجاری شما در نزد افراد محلی بیشتر دیده شود.

2 – بیشترین بهره را از شبکه های اجتماعی ببرید

بسیاری از جراحان پلاستیک معمولاً به روشهای سنتی بازاریابی پایبند هستند ، به این معنی که آنها معتقدند داشتن وب سایت کافی است و ضرورتی به فعالیت در شبکه های اجتماعی نیست.

هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد
شبکه های اجتماعی

اگر واقعاً می خواهید به عنوان یک متخصص زیبایی برند خود را مطرح کنید ، استفاده از شبکه های اجتماعی پیشرو مهم است.
بهتر است از شبکه هایی استفاده کنید که مخاطب بیشتری دارند .لازم نیست روزانه پستهای بی شماری در این شبکه ها ایجاد کنید تا از آنها به نفع خود استفاده کنید. در حقیقت ، ایجاد چند پست در هر هفته به شرطی که پست های شما برای ایجاد مشارکت طراحی شده باشند ، کافی است. هرچه افراد بیشتر دوست داشته باشند ، به اشتراک بگذارند ، بازتوییت کنند و نظر دهند ، این پست ها بیشتر دیده می شوند. پیوندهایی را به وبلاگ خود به اشتراک بگذارید ، نظر بخواهید ، مسابقه بگذارید و حتی برای تقویت حضور در شبکه های اجتماعی خود تخفیف یا تبلیغات ارائه دهید.

3 – بیماران یک جراح پلاستیک

استراتژی مهم دیگری که باید در نظر گرفت مخاطبان هدف شماست. مهم این است که خدمات خود را به گونه ای بازاریابی کنید که بتوانید بیماران جدید را جذب کنید ، اما نباید در این بین بیماران فعلی خود را فراموش می کنید
می توانید با اصول بازاریابی بیماران قبلی خود را نیز حفظ کنید. برای انجام این کار ، خدمات ارزش افزوده ای را برای بیماران موجود خود که قبلاً شما را می شناسند و به شما اعتماد دارند در نظر بگیرید. تخفیف هایی به آنها پیشنهاد دهید و آنها را تشویق کنید تا در ازای دریافت پاداش ، دوستان ، خانواده و همکاران خود را به شما معرفی کنند. این موارد می توانند تا حد زیادی به شما کمک کنند تا از بازاریابی خود نهایت استفاده را ببرید.

4 – پیشنهاد نوشتن در وبلاگ ها

شما به عنوان یک جراح زیبایی می توانید اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار کاربران قرار دهید. یا یک وبلاگ راه اندازی کنیدو به تولید محتوای مرتبط اقدام کنید و یا اینکه برای وبلاگ های سلامتی و پزشکی مقالاتی را بنویسید و از آنها بک لینک برای سایت تان بخواهید. (در این قسمت یک لینک به مقاله بک لینک بدهید)
این کار در زمینه ی بهینه سازی وب سایت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود و باعث افزایش اعتبار آن میشود.

نگاهی به مقاله ی  چرا جراحان زیبایی به وب سایت نیاز دارند؟ بیندازید.

5 – پخش زنده

شبکه های اجتماعی بسترهای مناسبی برای رویدادهای زنده هستند. بهتراست گاهی از این امکانات استفاده کنید و با ارتباطی زنده اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

هر جراح پلاستیک به این 7 ایده برای بازاریابی نیاز دارد
پخش زنده

با میزبانی رویدادهای زنده ، می توانید به مشتریان بالقوه خود دقیقاً همان چیزی را که می خواهند ، به راحت ترین روش ممکن ارائه دهید. به جای تعیین وقت مشاوره برای پرسیدن سوال از شما ، آنها می توانند در طول رارتباط زنده , سوال های خود را مطرح کنندو پاسخ شما را دریافت کنند.

6- ایجاد خاطره خوب از جانب شما برای بیمارانتان یک اصل مهم است

البته که بازاریابی دیجیتال برای موفقیت شما حیاتی است ، اما صرفاً هدف شما جذب بیماران بیشتر نیست. اگر واقعاً می خواهید تلاش های بازاریابی خود را افزایش دهید ، باید انتظارات آنها را برآورده کنید.
به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر بیماران را ترغیب کنید تا در دنیای مجازی با شما درگیر شوند ، احتمال اینکه افراد حرفهای منفی درباره شما یا عمل شما داشته باشند بیشتر خواهد بود. این شما هستید که می توانید بهترین تجربه ممکن را ارائه دهید و بیماران خود را تشویق کنید که نظرات مثبت خود را نیز ارائه دهند.
پس باید آماده ی شنیدن انتقادها در کنار پیشنهاد ها و نظرات مثبت باشید و به بهترین شکل آن را مدیریت کنید.

7 – تبلیغات

درصد بالایی از مشتریان هنگام تصمیم گیری برای انتخاب جراح پلاستیک مناسب ، از منابع اطلاعاتی آنلاین و آفلاین استفاده می کنند. در حالی که شما باید تلاش های بازاریابی خود را در دنیای آنلاین بیشتر کنید ، اما با انجام این کار نباید بازاریابی آفلاین را از دست دهید. استفاده از تبلیغات تلویزیونی ، بیلبوردها ، تبلیغات رادیویی ، آگهی های تبلیغاتی ، پستهای الکترونیکی و موارد دیگر بسیار مهم است.

 

به یاد داشته باشید هدف در اینجا کمک به بیمارانی است که خدمات زیبایی شما میتواند تغییر دهنده زندگی و افزایش عزت نفس آنها باشد.
لذا باید در تبلیغات خود یک دعوت به عمل کاملاً واضح و انگیزشی داشته باشید.

نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

منابع : www.catherinemaley.com

www.brandignity.com

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.