آیا باید مطالب قدیمی سایت خود را نگه داریم؟

آیا باید مطالب قدیمی سایت خود را نگه داریم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

واقعا نوشتن یک مقاله در سایتی می تواند چالش بزرگی باشد و کار سختی است. شما به عنوان کسی که آن مطلب را نگارش کرده اید برایتان سخت هست که آن مقاله زیبا را دور بریزید. اما واقعا برای خیلی ها این سوال پیش می آید که باید با مطالب قدیمی سایت چکار کرد؟ آیا آنها را باید نگه داریم؟ آیا آنها را کاملا از بین ببریم؟

در این مطلب من به شما توضیح خواهم داد که چرا نمی توانید مطالب قدیمی سایت تان را نگه دارید و همچنین خواهم گفت که چه نوع مقاله هایی را می توانید در سایت تان قرار دهید پس اگر به این موضوع علاقمند هستید تا انتها با من همراه باشید.

 

چرا نمی توانید تمام مطالب خود را نگه دارید؟

مطالب قدیمی سایت

حتی اگر پست شما بسیار جذاب باشد باید آن را بازسازی کنید در غیر این صورت سئوی شما آسیب خواهد دید. همان طور که می دانید وب سایتها تنها یک یا دو شانس دارند که در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و اگر خیلی خیلی خوش شانس باشند شاید سه شانس.

اگر شما مطالب مختلفی را نوشته اید که کلمه کلیدی آنها بسیار شبیه هم هستند در اصل خودتان رقیب خودتان شده اید و گوگل را گیج کرده اید. شما باید تمام محتواهای سایت تان را مدیریت کنید اما چگونه در ادامه خواهم گفت.

 

بروزرسانی ، حذف یا ادغام؟

سه مورد وجود دارد که می توانید با محتوای قدیمی آن کار را انجام دهید. شما می توانید پستتان را نگه دارید ، می توانید آن را حذف کنید یا می توانید آن را ادغام کنید.

 

محتوای ارزشمند را به روز کنید

آیا مقاله شما هنوز خیلی ارزشمند است؟ آیا ترافیک زیادی از Google دریافت می کند؟ آیا این پست همچنان با سایت و شرکت شما مطابقت دارد؟ اگر پاسخ شما مثبت هست پس این مطلب را همیشه به روز نگه دارید هرگز این گونه پست ها نباید حاوی اطلاعات قدیمی باشد. یک محتوای همیشه سبز داشته باشید.

 

سلسه مراتب در پست ها

هر پستی برای خود قیمتی دارد اگر  پست با موضوع مشابه دارید حتما به آنها ساختار بدهید و مطلبی که برای شما مهم تر است را بیشتر کار کنید و به آن لینک دهید. یعنی شما از صفحات کم اهمیت خود به این صفحه لینک دهید تا این پستی که از آنها مهمتر هست رشد بهتری را داشته باشد.

 

تغییر مسیر محتوای منسوخ شده

آیا یک مقاله قدیمی دارید؟ آیا این مقاله شامل اطلاعات نامعتبر هست؟ خب خیلی راحت آن را حذف کنید بعضی پست ها به مرور واقعا بی فایده و قدیمی می شوند و کاربردی ندارند شما باید حتما آنها را حذف کنید.

 

ادغام محتوا

آیا چندین مقاله درباره همین موضوع نوشتید؟ آیا آنها تقریباً یکسان هستند؟ آیا آنها برای همین مباحث رتبه بندی می شوند؟ پس شما باید این نوع مقاله ها را با هم ادغام کنید.

از همه پستهای که موضوع مشترک دارند استفاده کنید و یک مقاله عالی و بی نظیری را بنویسید. تمام آن پست ها را هم به این مقاله جامع ارجاع دهید. دقت کنید که قبل از آنکه پست ها را پاک کنید تغییر مسیر آن را حتما ثبت کنید.

 

محتوای به روز شده خود را دوباره پخش کنید

به روزرسانی و ادغام مطالب قدیمی سایت هرگز اتلاف وقت نیست. اما اگر واقعاً می خواهید از مزایای بازسازی شده خود بهره مند شوید ، می توانید آنها را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. با این کار شما می توانید بازدید کننده جدیدی را وارد وب سایت تان کنید.

اگر در مقاله اخیر تغییرات جزیی انجام دادید دکمه آپدیت را بزنید با این کار تاریخ انتشار تغییری نخواهد کرد اما مقاله شما بروز می شود. اگر تغییرات اساسی را در مقاله تان اعمال کردید می توانید تاریخ انتشار آن را تغییر دهید تا پست شما به بالای وب سایت تان منتقل شود.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که نظرات قدیمی را پاک کنید چرا که نظرهای که برای پنج ساله پیش باشد شاید کمی عجیب به نظر برسد.

نتیجه گیری

به تمیز کردن مطالب قدیمی سایت ادامه دهید آن ها را یا حذف کنید یا بروز کنید و یا ادغام کنید. شما چاره ای جز این سه راه ندارید نگه داری از وب سایت مانند آشپزخانه منزل هست شما باید مرتب آن را تمیز نگه دارید تا از ورود میکروب و مواد آلوده مصون بمانید. امیدوارم که این مطلب را دوست داشته باشید خوشحال می شوم که نظرات و پیشنهاداتون با من در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.