آموزش طراحی وب به زبان ساده

یادگیری طراحی وب رو همین امروز با آموزش های رایگان افق وب شروع کنید و طعم کسب درآمد از اینترنت رو بچشید

آموزش ابزارک جداکننده در المنتور (جلسه بیست و چهارم)

سلام به همه ی دوستداران المنتور

ابزارک divider یک نوع جدا کننده در در افزونه المنتور است که زیبایی خاصی به طراحی شما می دهد.  وقتی تغییرات آن را ایجاد می کنید شاید با خودتان فکر کنید که تغییر مهمی نباشد . اما باید به شما بگویم که یک جداکننده نقش مهمی در زیبایی فاصله بین متن و بخش ها در سایت دارد تا ظاهر سایت را برای کاربران منظم و زیبا کند.

هیچ کدام از ما از شلوغی، بی نظمی و ظاهری زشت در متن ها خوشمان نمی آید، پس نباید انتظار داشته باشیم کاربرها چنین سایتی را بپسندند، حالا که به اهمیت جداکننده ها پی بردید در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

 

نحوه ساخت ابزارک divider در المنتور

 

در ابتدا یک بخش را ایجاد می کنید ابزار divideR یا جدا کننده را در این بخش می اندازید، رنگ و اندازه آن را با رنگ صفحه یکی می کنید تا صفحه را زیبا تر کند. در این بخش دو نوع تنظیمات اصلی داریم :

تنظیمات محتوا

در این تنظیمات در بخش جداکننده نوع آن را به دلخواه مشخص می کنید ، عرض و چیدمان آن را به دلخواه تغییر می دهید ، می توانید المان های آیکن،متن،یا بدون هیچ آیکنی را نیز تغییر بدهید.

تنظیمات استایل

در این تنظیمات در بخش جدا کننده می توانید رنگ، اندازه، مبلغ یعنی بزرگی و کوچکی المان ها را تنظیم کنید،و فاصله آن را از بالا و پایین تنظیم کنید ، در قسمت آیکن نیز می توانید تغیییرات دلخواه را اعمال کنید.
در قسمت آخر تنظیمات متن نیز می توانید تنظیمات دذلخواه را ایجاد کنید یعنی رنگ ،تایپوگرافی،جایگاهو فاصله گذاری آن را تغییر دهید.

پروین رستمی

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *