تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست؟

تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست؟

آنچه در این مقاله میخوانید

اغلب تازه کاران تفاوت پست و برگه را در وردپرس نمی دانند. به صورت پیشفرض وردپرس با دو نوع نحوه نمایش محتوا ارائه شده است. پست ها و برگه ها.به عنوان یک تازه کار حتما این سوال برایتان پیش آمده است که تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست؟ اینطور به نظر میرسد که انگار در هر دو مورد فیلد های یکسانی را داریم و همچنین اینطور به نظر می آید که در سایت نیز یکسان نمایش داده می شوند.

پس چه فرقی بین پست و برگه وجود دارد؟ فایده وجود برگه در وردپرس چیست؟ چه زمانی باید از پست ها یا نوشته ها در وردپرس استفاده کرد؟ چه زمانی از برگه های وردپرس باید استفاده کرد؟ در این مقاله میخواهیم تفاوت بین برگه ها و پست ها ( نوشته ها) در وردپرس را توضیح دهیم.

تفاوت پست و برگه در وردپرس

پست با برگه در وردپرس چه تفاوتی دارد؟

 

نوشته ها ( پست ها)

اگر شما از وردپرس به عنوان یک وبلاگ استفاده می کنید، حتما برای اکثر محتوای سایت خودتان از نوشته ها استفاده خواهید کرد. نوشته ها در وردپرس به عنوان محتوای ارائه شده در یک ترتیب مشخص در صفحه اصلی سایت شما استفاده می شوند.

نوشته ها در وردپرس به صورت زمانی مرتب شده اند چون آن ها ترتیب مشخصی دارند. نوشته های قدیمی بر اساس سال و ماه آرشیو و بایگانی میشوند. همینطور که تعداد مطالب شما بیشتر میشود مطالب قدیمی تر به صفحات دیگر آرشیو منتقل می شوند و کاربر باید جستجوی زیادی برای یافتن آن ها بکند. به همین دلیل پیشنهاد شده است که از دسته بندی ها و برچسب ها برای مرتب سازی مطالب سایت وردپرسی خودتان استفاده بکنید.

نیاز به روز رسانی

زمانی که نوشته ای منتشر می شود به صورت خودکار در صفحه نخست نمایش داده می شود به همین خاطر نوشته ها حالت پویا دارند و نیاز است محتوای آن ها به روز شود.

انتشار نوشته های وردپرس در RSS Feed

نوشته ها در وردپرس به صورت زمانی مرتب می شوند و به همین دلیل از طریق RSS Feed قابل دسترسی هستند. این امکان به کاربران شما اجازه می دهد که نوشته های شما را از طریق یک RSS reader مطالعه کنند و از مطالب شما با خبر باشند. وبلاگ نویسان می توانند از خوراک RSS برای ارائه محتوای خودشان به صورت ایمیلی از طریق سرویس های ارایه اشتراک ایمیلی مانند MailChimp و یا Aweber استفاده کنند. شما می توانید یک خبرنامه روزانه یا هفتگی برای مشترکان خودتان ایجاد کنید. این روش باعث می شود محتوای شما راحتتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.شما همچنین میتوانید از یک افزونه برای اضافه کردن قابلیت به اشتراک گذاری مطالب سایت خودتان استفاده کنید تا نوشته های خودتان را در شبکه هایی مانند تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و .. منتشر کنید.

 

 

تشویق کاربران به نظر دادن در سایت

نوشته ها باعث تشویق کاربران به مشارکت و نظر دادن در سایت می شوند. آنها یک سیستم نظر دهی و کامنت گذاری داخلی دارند ، که باعث می شود کاربران بتوانند در نوشته های شما نظر خودشان را بیان کنند. شما میتوانید به تنظیمات » گفتگو ها بروید و نظر دهی در سایت وردپرسی خودتان را غیرفعال کنید.

 

برگه ها

صفحات یا برگه ها دارای یک محتوای ثابت هستند مانند صفحات درباره ما ، قوانین و شرایط استفاده و تماس با ما. همانطور که گفتیم وردپرس تاریخ انتشار انتشار نوشته ها را در دیتابیس ذخیره می کند اما صفحات و برگه ها در وردپرس منطبق بر زمان نیستند. برگه ها در RSS Feed منتشر نمی شوند همچنین برگه های وردپرس دارای سیستم نظر دهی نیستند و دکمه های شبکه اجتماعی نیز به صورت پیشفرض در آنها استفاده نمی شوند.

حتما شما هم مایل نیستید که کاربران در صفحه درباره ما سایت خودتان نظر بدهند. و یا شرایط و قوانین استفاده سایت شما را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

برعکس نوشته ها، برگه ها بر طبق دلخواهی طبقه بندی می شوند. برای مثال ممکن است شما صفحات مختلفی زیر مجموعه یک صفحه اصلی ایجاد کرده باشید. این امکان به شما اجازه میدهد که برگه های سایت خودتان را به صورت دلخواه مرتب کنید و یا حتی یک طرح دلخواه که در قالب وردپرسی شما برای صفحات پیش بینی شده است را برای آن برگه استفاده کنید. توسعه دهنده گان قالب های وردپرس این امکان را خواهند داشت که طرح های مختلفی برای صفحات داخلی سایت وردپرسی ایجاد کنند. در بیشتر قالب های وردپرس ، برگه ها و نوشته ها حالت یکسانی دارند.

اما وقتی شما در حال استفاده از یک برگه برای ایجاد صفحه فرود و یا گالری تصویر هستید وجود داشتن این امکان دست شما را باز خواهد گذاشت. نمونه ای از یک برگه در وردپرس صفحه طراحی سایت افق وب می باشد. با مشاهده این صفحه خواهید دید که طراحی آن صفحه چقدر با صفحات دیگر تفاوت دارد.

محتوای ثابت و ایستا

برگه ها قابل نمایش نیستند مگر آنکه لینک آن در دسترس باشد. محتوای موجود در برگه ها معمولا ثابت هستند و به ندرت تغییر می کنند مانند صفحه درباره ما ، تماس با ما و … پس برای محتوایی که تغییر چندانی ندارد بهتر است از برگه ها به جای نوشته ها استفاده کنیم.

اینفوگرافیک تفاوت پست و برگه در وردپرس

 

 

تفاوت پست و برگه در وردپرس ( نکات کلیدی)

تفاوت بین پست ها و برگه ها در وردپرس را به صورت خلاصه برای شما جمع آوری کرده ایم. شما می توانید از یک افزونه یا کد برای ایجاد تغییرات بیشتر در هر کدام از این دو نوع شوید. این تفاوت ها به صورت پیشفرض در وردپرس وجود دارند که برای شما آنها را لیست کرده ایم.

 

 • پست ها زمانی طبقه بندی می شوند در حالیکه برگه ها نه
 • پست ها بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند در حالیکه برگه ها نه
 • پست ها قابل طبقه بندی شدن هستند در حالیکه صفحات قابل طبقه بندی نیستند
 • پست ها در خوراک RSS منتشر می شوند در حالیکه صفحات یا برگه ها در RSS منتشر نمی شوند
 • پست ها دارای دسته بندی و برچسب گذاری هستند برگه ها با اضافه کردن کد یا افزونه این قابلیت را دارند.
 • پست ها حالت پویا دارند و نیاز دارند تا آپدیت شوند در حالیکه برگه ها حالت ثابت دارند.
 • برگه ها دارای طرح خاص داخلی هستند در حالیکه نوشته ها دارای این قابلیت نیستند

نتیجه گیری

ممکن است تفاوت هایی بین برگه ها و پست ها در وردپرس باشد اما جای نگرانی نیست و به عنوان یک تازه کار نیازی نیست که به این مورد اهمیت بدهید( راهنمای تازه کاران را بخوانید) بر روی تولید محتوای مناسب تمرکز کنید و در نظر داشته باشید که : محتوا پادشاه است.

4.7/5 - (3 امتیاز)
 • برچسب ها:

4 نظر

 • سلام مطالبتون کاربردی بود ممنونم یه سئوال هم داشتم ما از کجا بفمیم یک پیج از یه سایتی پست است یا برگه؟

   • سلام و عرض ادب
    فکر کنم منظورشون اینه که وقتی داریم یک صفحه از یک سایت رو نگاه می‌کنیم ، از کجا متوجه بشیم اون صفحه ، برگه است یا پست (نوشته)

    فکر کنم جای 👇این متن، در این مطلبِ مقالهٔ شما خالیه (چون جواب این سؤال ، درون این خط هم هست)
    { پست‌ها ، نوشته‌هایی هستند درون برگه‌ها (البته نه همیشه) }

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.