تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست؟

آگوست 4, 2017

56 بازدید

 تفاوت پست و برگه

اغلب تازه کاران تفاوت پست و برگه را در وردپرس نمیدانند. به صورت پیشفرض وردپرس با دو نوع نحوه نمایش محتوا ارایه شده است; پست ها و برگه ها.به عنوان یک تازه کار حتما این سوال برایتان پیش آمده است که تفاوت پست و برگه در وردپرس چیست؟ اینطور به نظر میرسد که انگار در هر دو مورد فیلد های یکسانی را داریم و همچنین اینطور به نظر میاید که در سایت نیز یکسان نمایش داده میشوند. پس چه فرقی بین پست و برگه وجود دارد؟ فایده وجود برگه در وردپرس چیست؟ چه زمانی باید از پست ها یا نوشته ها در وردپرس استفاده کرد؟ چه زمانی از برگه های وردپرس باید استفاده کرد؟ در این مقاله میخواهیم تفاوت بین برگه ها و پست ها ( نوشته ها) در وردپرس را توضیح دهیم.

تفاوت پست و برگه در وردپرس

پست با برگه در وردپرس چه تفاوتی دارد؟

 

نوشته ها ( پست ها)

difference between posts and pages

اگر شما از وردپرس به عنوان یک وبلاگ استفاده میکنید، حتما برای اکثر محتوای سایت خودتان از نوشته ها استفاده خواهید کرد. نوشته ها در وردپرس به عنوان محتوای ارایه شده در یک ترتیب مشخص در صفحه اصلی سایت شما استفاده میشوند. بخاطر ترتیب مشخص نوشته ها در وردپرس ، به صورت زمانی مرتب شده اند. نوشته های قدیمی بر اساس سال و ماه آرشیو و بایگانی میشوند. همینطور که تعداد مطالب شما بیشتر میشود مطالب قدیمی تر به صفحات دیگر آرشیو منتقل میشوند و کاربر باید جستجوی زیادی برای یافتن آنها بکند. به همین دلیل پیشنهاد شده است که از دسته بندی ها و برچسب ها برای مرتب سازی مطالب سایت وردپرسی خودتان استفاده بکنید.

انتشار نوشته های وردپرس در RSS Feed

نوشته ها در وردپرس به صورت زمانی مرتب میشوند و به همین دلیل از طریق RSS Feed قابل دسترسی هستند. این امکان به کاربران شما اجازه میدهد که نوشته های شما را از طریق یک RSS reader مطالعه کنند و از مطالب شما با خبر باشند. وبلاگ نویسان میتوانند از خوراک RSS برای ارایه محتوای خودشان به صورت ایمیلی از طریق سرویس های ارایه اشتراک ایمیلی مانند MailChimp و یا Aweber استفاده کنند. شما میتوانید یک خبرنامه روزانه یا هفتگی برای مشترکان خودتان ایجاد کنید. این روش باعث میشود محتوای شما راحتتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.شما همچنین میتوانید از یک افزونه برای اضافه کردن قابلیت به اشتراک گذاری مطالب سایت خودتان استفاده کنید تا نوشته های خودتان را در شبکه هایی مانند تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و .. منتشر کنید.

 

 

تشویق کاربران به نظر دادن در سایتdisable comments in wodpress

نوشته ها باعث تشویق کاربران به مشارکت و نظر دادن در سایت میشوند. آنها یک سیستم نظر دهی و کامنت گذاری داخلی دارند ، که باعث میشود کاربران بتوانند در نوشته های شما نظر خودشان را بیان کنند. شما میتوانید به تنظیمات » گفتگو ها بروید و نظر دهی در سایت وردپرسی خودتان را غیرفعال کنید.

 

برگه ها

صفحات یا برگه ها به عنوان یک محتوای ثابت مانند صفحات درباره ما ، قوانین و شرایط استفاده و تماس با ما هستند. همانطور که گفتیم وردپرس تاریخ انتشار انتشار نوشته ها را در دیتا بیس ذخیره میکند اما صفحات و برگه ها در وردپرس منطبق بر زمان نیستند. برگه ها در RSS Feed منتشر نمیشوند همچنین برگه های وردپرس دارای سیستم نظر دهی نیستند و دکمه های شبکه اجتماعی نیز به صورت پیشفرض در آنها استفاده نمیشود.

حتما شما هم مایل نیستید که کاربران در صفحه درباره ما سایت خودتان نظر بدهند; و یا شرایط و قوانین استفاده سایت شما را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند

 

برعکس نوشته ها، برگه ها بر طبق دلخواهی طبقه بندی میشوند. برای مثال ممکن است شما صفحات مختلفی زیر مجموعه یک صفحه اصلی ایجاد کرده باشید. این امکان به شما اجازه میدهد که برگه های سایت خودتان را به صورت دلخواه مرتب کنید و یا حتی یک طرح دلخواه که در قالب وردپرسی شما برای صفحات پیش بینی شده است را برای آن برگه استفاده کنید. توسعه دهنده گان قالب های وردپرس این امکان را خواهند داشت که طرح های مختلفی برای صفحات داخلی سایت وردپرسی ایجاد کنند. در بیشتر قالب های وردپرس ، برگه ها و نوشته ها حالت یکسانی دارند. اما وقتی شما در حال استفاده از یک برگه برای ایجاد صفحه فرود و یا گالری تصویر هستید وجود داشتن این امکان دست شما را باز خواهد گذاشت. نمونه ای از یک برگه در وردپرس صفحه طراحی سایت افق وب میباشد. با مشاهده این صفحه خواهید دید که طراحی آن صفحه چقدر با صفحات دیگر تفاوت دارد.

 

اینفوگرافیک تفاوت پست و برگه در وردپرس

difference between posts and pages infographic

 

 

تفاوت پست و برگه در وردپرس ( نکات کلیدی)

تفاوت بین پست ها و برگه ها در وردپرس را به صورت خلاصه برای شما جمع آوری کرده ایم; شما میتوانید از یک افزونه یا کد برای ایجاد تغییرات بیشتر در هر کدام از این دو نوع شوید;این تفاوت ها به صورت پیشفرض در وردپرس وجود دارند که برای شما آنها را لیست کرده ایم.

 

  • پست ها زمانی طبقه بندی میشوند در حالیکه برگه ها نه
  • پست ها بیشتر به اشتراک گذاشته میشوند در حالیکه برگه ها نه
  • پست ها قابل طبقه بندی شدن هستند در حالیکه صفحات قابل طبقه بندی نیستند
  • پست ها در خوراک RSS منتشر میشوند در حالیکه صفحات یا برگه ها در RSS منتشر نمیشوند
  • برگه ها دارای طرح خاص داخلی هستند در حالیکه نوشته ها دارای این قابلیت نیستند

 

سوالات متداول کاربران

چه تعداد نوشته و یا برگه در وردپرس میتوانم ایجاد کنم؟

شما میتوانید به تعداد نامحدود نوشته و برگه ایجاد کنید; و هیچ محدودیتی برای ایجاد صفحات و برگه ها در وردپرس نیست.

آیا نوشته ها و برگه ها تاثیر مفیدی از لحاظ سئو بر یکدیگر دارند؟

موتورهای جستجو دوست دارند که محتوای شما مرتب و دسته بندی شده باشد; اگرچه محتوای غیر زمانبندی ( برگه) خیلی مهم است ;اما ارزش زیادی به محتوای آخرین محتواهای مرتب شده بر اساس زمان نیز داده میشود.

 

نتیجه گیری

ممکن است تفاوت های بین برگه ها و پست ها در وردپرس باشد; اما جای نگرانی نیست و به عنوان یک تازه کار نیازی نیست که به این مورد اهمیت بدهید( راهنمای تازه کاران را بخوانید) ; بر روی تولید محتوای مناسب تمرکز کنید و در نظر داشته باشید: محتوا پادشاه است.

 

برچسب‌ها:

حامد نجفی

1 سال عضو تیم افق وب

بعد از گذشت 6 سال کار با وردپرس و فعالیت اینترنتی هر روز علاقه ام به این کار بیشتر میشه. سختی های زیادی تو این راه کشیدم و دوست دارم به شما کمک کنم این مسیر رو سریعتر طی کنین. با من در شبکه های اجتماعی در تماس باشید :)

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *