آموزش غیرفعال سازی افزونه های وردپرس

آموزش غیرفعال سازی افزونه های وردپرس

آنچه در این مقاله میخوانید

غیرفعال سازی پلاگین های وردپرس موردی است که اغلب در ارائه روش های مختلف برای عیب یابی وردپرس پیشنهاد میشود. اما اگر شما دسترسی به پنل مدیریت وردپرسی خود نداشته باشید چگونه میتوانید افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید؟ و یا بدتر، اگر شما با صفحه سفید مرگ وردپرس مواجه شده باشید چگونه میخواهید این کار را انجام دهید؟ در این مقاله به شما قصد داریم آموزش دهیم که اگر به پنل پیشخوان وردپرسی خودتان دسترسی نداشتید،  چطور افزونه های وردپرسی خودتان را غیر فعال کنید.

در کل دو راه برای غیرفعال سازی افزونه های وردپرس به غیر از استفاده از پیشخوان وردپرس وجود دارد. یکی از راه ها استفاده از FTP و دیگری استفاده از phpMyAdmin میباشد.

 

غیرفعال سازی تمامی افزونه های وردپرس با استفاده از FTP

در این قسمت شما میتوانید از یک برنامه مدیریت FTP و یا فایل منیجر هاست خودتان استفاده کنید.

در قدم اول شما باید وارد فایل منیجر هاست و یا اتصال به سرور خودتان با استفاده از FTP شوید.

 

برنامه FTP - غیرفعال سازی افزونه ها

در داخل فولدر wp-content فولدر دیگری با نام Plugins را خواهید دید. این فولدر جایی است که وردپرس تمامی افزونه های شما را در آن نگهداری میکند. بر روی پوشه Plugins راست کلیک کنید و Rename را انتخاب کنید تا نام پوشه را عوض کنید. نام پوشه را به هر اسمی که مایل هستید تغییر دهید. ما در این قسمت نام پوشه را از Plugins به Plugins1 تغییر میدهیم. وقتی این کار را انجام دادید تمامی افزونه ها غیر فعال خواهند شد.

برنامه FTP - غیرفعال سازی افزونه ها

 

این راه در زمانیکه شما به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید بسیار کارساز است. اگر مشکل بوجود آمده از بابت یکی از افزونه های شما بوده باشد با انجام دادن این کار شما قادر به مشاهده پیشخوان وردپرس خواهید بود.

بعد از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید پوشه Plugins1 را به Plugins تغییر نام دهید تا به نام اول خود بازگردد.  حالا به قسمت افزونه های سایت خود بروید و یک به یک افزونه های خودتان را فعال و سایت را تست کنید. حالا متوجه خواهید شد که کدام پلاگین باعث بروز مشکل در سایت شما شده است.

غیرفعال سازی افزونه ها از طریق phpMyAdmin

غیرفعال سازی افزونه ها از طریق FTP راه آسانتری برای حل مشکل است ، اما ممکن است شما مایل باشید از طریق phpMyAdmin افزونه های خودتان را غیرفعال کنید.

اول شما باید وارد کنترل پنل مدیریت هاست خودتان شوید. در این مثال ما از کنترل پنل cPanel استفاده میکنیم، کنترل پنل شما ممکن است تفاوت داشته باشد.  سپس باید بر روی آیکن phpMyAdmin در بخش DataBase کلیک کنید.

 

phpMyAdmin -غیرفعال سازی افزونه ها

 

بعد از کلیک بر روی آیکن phpMyAdmin در پنجره ای جدید وارد phpMyAdmin خواهید شد. سپس باید دیتابیس مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب دیتابیس مورد نظر جداول مربوط به آن دیتابیس را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که میبینید تمامی جدول ها پیشوند wp_ دارند، شاید پیشوند جداول شما فرق داشته باشد اما مساله ای نیست. شما باید جدول wp_options را انتخاب کنید. بعد از انتخاب جدول گفته شده دنبال گزینه active_plugins بگردید.

 

بعد از پیدا کردن گزینه active_plugins بر روی Edit کلیک کنید. سپس در بخش option_value مقدار a:0:{} را وارد کنید و بر روی دکمه Go کلیک کنید.

 

 

با انجام مواردی که گفتیم تمامی پلاگین ها غیرفعال خواهند شد. اگر افزونه ای باعث بروز مشکل در سایت شما شده بود با انجام اینکار شما قادر به ورود به پیشخوان وردپرس خواهید بود. امیدواریم که این مقاله به شما کمکی کرده باشد . لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.