۱۲ قانون طلایی برای ارائه خدمات به مشتریان(قسمت دوم)

آگوست 24, 2017

4 بازدید

ارائه خدمات به مشتریان بهره وری شما را بهبود می بخشد. و باعث ایجاد وفاداری در مشتری می شود. و همچنین اگر خدمات عالی را به مشتریان خود ارائه بدهید.باعث بازگشت مجدد مشتریان خواهد شد.خیلی از شرکتها این موضوع  را رعایت نکرده و در ادامه راه خود به مشکل برمی خورند. بسیاری شرکتها به فروش محصولات بیشتر اهمیت می دهند; تا ارائه خدمات به مشتریان این اشتباه رایجی است که بیشتر افراد آن را انجام می دهند.برای اجتناب از این اشتباهات از ۱۴ نکته بخش دوم زیر پیروی کنید.

پایین بودن قیمت؛ ضامن افزایش فروش نیست

خیلی از شرکت ها این ترفند را به کار می برند که قیمت محصولات خود را کاهش می دهند; تا فروش خود را زیاد کنند و در این راه باید با برند ها و شرکتهای زیادی رقابت کنند; قیمت کم شاید شهرت کوتاه مدتی را برای شما به ارمغان بیاورد; ولی ضامن اعتبار همیشگی و فروش زیاد شما نخواهد شد. برای مثال; سوپر مارکت ها یا کسب و کار های اینترنتی هستند که تخفیف هایی را در سایت قرار می دهند می تواند سود آنها را موقتا افزایش دهد; ولی می توانند با ارائه خدمات عالی و به روز می توانند; فروش خود را افزایش دهند و از کاهش سود کلی جلوگیری کنند.

به مشتریان ویژه خدمات ویژه ارائه دهید

بسیاری از شرکت های بزرگ هستند که مشتریان بزرگ و ویژه دارند; که بیشترین سود را برای انها به ارمغان می اورند. ولی در کسب و کار های کوچک مدیران می توانند که کدام مشتری خود را با خدمات بیشتر ذوق زده کنند. مشتریان ویژه برای شما سود اورترین اشخاص هستند; این نکته مهم را فراموش نکنید.

جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود

هر شرکت اینترنتی باید این موضوع را همیشه درنظر بگیرد; که برنامه بلند مدت مالی را نیز برنامه ریزی کنند; بسیاری از کسب و کار های تازه فقط به هدف مالی کوتاه مدت فکر می کنند و بر مشتریانشان که کلید اصلی سرمایه آنها هستند توجه نمی کنند. پیشروی کورکورانه برای رسیدن سریع پول عواقب بدی را دنبال خواهد داشت. شرکت های زیادی که به تخفیف های زیاد روی می اورد; در واقع کار و محصول و اعتبار خود را بی ارزش می کند.

یک برند قوی چه ارتباطی با ارائه خدمات به مشتریان دارند؟

مشتریان دنبال برندهایی هستند که با شعار تبلیغاتی که می دهند هم خوانی داشته باشد. شما می توانید یک کالای معمولی داشته باشید اما با برندسازی قوی می توانید همان محصول معمولی را معروف کنید و بتوانید مشتریان زیادی را جذب خود کنید. با بازاریابی قوی و موثر می توانید مبنای استراتژی خود را تغییر دهید و خدمات منحصر به فردی را ارائه دهید. برای مثال: دیجی کالا محصولات ارائه می دهد که در تمام دنیا یافت می شود ولی با استراتژی قوی و بازاریابی توانسته تا محبوبیت و اعتبار ویژه ای را داشته باشد.

حفظ مشتریان به خدمات بهتر بستگی خاصی دارد

نگهداری مشتری کنونی شما خیلی سودمندتر از جذب مشتریان جدید است; شرکت های زیادی هزینه های می کنند تا مشتریان جدید را جذب کنند ;اما این مسئله مهم را فراموش می کنند که در درجه اول مشتریان فعلی انها; سرمایه اصلی آنها هستند . برای مثال; یک دلال ماشین دوم دریافت کرد مشتریان جدید او به اندازه مشتریان قدیمی برای انها سود اور نبوده اند; پس تصمیم میگیرد تا تبلیغات خود را کاهش دهد; به مشتریان قدیمی خود متمرکز شود و با این تکرار کسب وکار خود باعث افزایش ارزش و اعتبار خود زیادی شد.

 

آتشگاه

2017-07-10 20:10:59

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *