چگونه در کسب و کار های اینترنتی رضایت مشتری را جلب کنیم؟

چگونه در کسب و کار های اینترنتی رضایت مشتری را جلب کنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

رضایت مشتری اولین و مهم ترین بخش هر کسب و کار است. و برای آنکه شما بتوانید مشتری زیادی را جذب خودتان کنید; باید خدمات خوبی را ارائه دهید.تا مشتریان دوباره از شما خرید کنند.


اگر به دنبال این هستید که فقط یکبار محصول خود را به فروش برسانید تبلیغات کنید و قیمت مناسبی را برای محصول خود انتخاب کنید و آن را فقط یکبار بفروشید. اما اگر می خواهید که مشتریان مجددا به شما رجوع کرده و با رضایت کامل از شما خرید کنند به کیفیت خدمات یا محصولاتتان توجه کنید و آن را بالا ببرید.
اگر می خواهید خدمات یا محصولات با کیفیت را ارائه دهید; و رضایت مشتری را جلب کنید; مطمن شوید که کارهای زیر شما را به هدفتان نزدیک می کند.

گام اول: سامانه پاسخ گویی آنلاین برای رضایت مشتری

رضایت مشتری - کسب و کار

برای پاسخ گویی تلفن های که به شما می شود; سعی کنید کسانی را استخدام کنید; که اطلاعات زیادی را درباره کار و محصولات شما را داشته باشند;
و یک دیدگاه کارشناسانه و ماهرانه ارائه دهید. زیرا که مشتریان شما ترجیح می‌دهند با یک مشاور قابل‌اعتماد که در همه زمینه اطلاعات دارند صحبت نمایند. از آنجا که بسیاری از تماس‌ها با بخش فروش، توسط مردم عادی (عامه مردم) صورت می‌گیرد، باید در پاسخ‌های داده شده ، اطلاعات مختصری برای اطمینان یافتن از اینکه همه افراد قادر به درک بحث هستند، ارائه دهید. و تصور نکنید که همه افراد، اصطلاحات شرکت شما را می‌دانند.

گام دوم: جلب اعتماد مشتری

ايجاد اطمينان در مشتريان و جلب اعتماد آنان سخت‌ترين كار براي كساني است; كه كالا يا خدماتي را براي عرضه در بازار دارند; به این علت که پيش از هر اقدامي در خصوص آن، بايد بسيار درباره آن فكر كرد; و پس از تعيين استراتژي، تكنيك‌ها و تاكتيك‌هايي را آزمود; و نهايتاً با برخورداري از يك ثبات رويه آن استراتژي را به اجرا گذاشت.

گام سوم: به صدای مشتریان خود گوش دهید

رضایت مشتری - کسب و کار

سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای اطلاع پیدا کردن از خواسته و احساس مشتریان در مورد محصول یا خدمت شما گوش فرادادن به چیزی است که آن‌ها در دیدگاه ها سایت شما از خود ابراز می‌کنند. به تمام دیدگاه ها پاسخ دهید.

برای آنکه بتوانید دیدگاه های زیادی را در سایت خود مشاهده کنید پیشنهاد ما این است که مقاله ای با نام 13 روش هوشمند برای افزایش نظرات کاربران را حتما مطالعه کنید.

گام چهارم: توجه شکایات و انتقادات

هر مشتری با دلیل و هدف مشخصی اقدام به شکایت کردن و گله‌گزاری از شما و سازمانتان می‌کند; که شما حتما باید آن دلیل را به روشنی دریابید; مشتری که شکایتی را مطرح می کند انتظار دارد; که شما سخنان او را بشنوید و بفهمید; پس در هنگام صحبت کردن او با مطرح کردن سوالاتی دقیق به او اطمینان دهید; که به او توجه دارید. و در آخر پاسخی را ارائه دهید که مشتری را راضی کند.

نکته: برای آنکه شکایت سازنده ای را از طرف مشتریان خود داشته باشید می توانید فراخوان دهید. و اطمینان داشته باشید که مشتریانی که از شما شکایت می کنند از بهترین مشتریان شما هستند. استفاده از این شکایات ها می‌تواند مشکلات و محدودیت‌ها را هرچه سریع‌تر هویدا سازد و از رشد و خطرناک‌تر شدن آنها جلوگیری کند.

ارائه خدمات به مشتریان بهره وری شما را بهبود می بخشد. و باعث ایجاد وفاداری در مشتری می شود. و باعث کاهش شکایات مشتریان شما می شود پیشنهاد ما این است که برای آنکه خدمات بهتری بتوانید به مشتریان خود دهید مقاله ای با نام  12 قانون طلایی برای ارائه خدمات به مشتریان را مطالعه کنید.

گام پنجم: ارتباط با مشتری

نتیجه‌ی بی‌تفاوتی در برخورد با مشتری، از دست دادن اوست. مشتریان، نحوه‌ی برخورد شما را به خاطر می‌سپارند و این روزها با کمک ارتباط جمعی، تجربیات‌شان را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. از این رو، نحوه‌ی برخورد درست با مشتری مهم است. ارتباطات یکی از مهارت های مهم در بازاریابی است.

رضایت مشتری - کسب و کار

گام ششم: مشتری مداری

مشتری مهم ترین عنصر همه ی کسب و کارهاست، کسب و کار ما به مشتری وابسته است، مشتری یک عنصر یکبار مصرف، یا زودگذرا نیست، اگر طالب موفقیت و توسعه هستید باید در سدد باشید تک تک مشتریان را حفظ کنید، ارائه ی محصولات و خدمات با بالاترین کیفیت تاثیر بسیار زیادی بر جلب رضایت مشتری خواهد داشت.

نتیجه گیری:

اگر این شش قانون ساده را دائما به کار ببندید، کسب و کارهای اینترنتی شما معروف به خدمات مناسب می شود و بهترین قسمت اين است كه خدمات خوب به مشتری باعث جذب مشتریان جدید می شود و از هزینه های سرسام آور تبلیغات نیز می کاهد.

 

4/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.