اعتبار در کسب و کار اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

اعتبار در کسب و کار اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

برای افرادی که در زمینه های مختلف تجاری فعالیت می کنند اعتبار بالاترین سرمایه ای است که دارند. چیزی که با سال ها زحمت و تلاش آن را به دست آورده اند و هرگز اجازه نخواهند داد که به راحتی از بین برود. اعتبار در کسب و کار های اینترنتی چیزی جدا از تجارت های قدیمی نیست بلکه به دست آوردن آن به مراتب سخت تر و زمانبر تر خواهد بود. معمولا مشتریان در خرید اینترنتی بسیار احتیاط می کنند و همین موضوع سبب شده تا رقابت در این فضا بسیار سخت باشد. به دست آوردن اعتبار در کسب و کارهای اینترنتی به شش عامل بستگی دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم و در مورد آنها صحبت می کنیم؛

  1. شناخت بازار
  2. نوع شرکت(بزرگ یا کوچکت بودن آن)
  3. توصیه نامه (چه کسانی از شما خرید کرده اند)
  4. شخصیت فروشنده
  5. حرفه ای بودن در عرصه کار
  6. محصول یا خدمات

اولین عامل شناخت بازار کار است

این موضوع بیشترین اثر را در کسب و کار دارد. بهترین سایت های فروش سایت هایی هستند که به همه ی فعالیت های ریز و درشت سایت خود آگاهی کامل دارند. بازار هدف خود را می شناسند و می دانند قصد دارند برای چه گروه هایی محصول یا خدمات ارائه دهند.

 نوع شرکت

اعتبار در کسب و کار اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟
اعتبار در کسب و کار اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

دو موضوع شرکت شما را در بین مخاطبانتان معتبر می کند. ” اندازه و شهرت ” .

با توجه به اندازه به نظر میرسد هر چه شرکت بزرگتر باشد کیفیت محصول یا خدمات هم بالاتر می رود. اما اگر کسب وکار کوچکی دارید باید نشان دهید که همیشه بزرگ بودن دلیل بر خوب بودن و عرضه خدمات عالی نیست و کسب و کار کوچک شما تخصصی, شخصی و دقیق تر است.

در کنار اندازه ی کسب و کارتان هرچه شهرت بیشتری داشته باشید مسلما فروش شما نیز بیشتر خواهد بود. برای به دست آوردن شهرت کافی است محصولات با کیفیت ارائه دهید و در همه ی زمینه ها صداقت با مشتری را سرلوحه ی کار خود قرار دهید. مشتری اگر از کالا یا خدمات شما راضی باشد به یک مبلغ برند شما تبدیل می شود و باعث جذب مشتریان بیشتر و شهرت کسب و کار شما خواهد شد.

از مشتریان خود صحبت کنید

مشتریان بسیار کنجکاو اند تا بدانند آیا کسی از شما خرید کرده است. مخصوصا زمانی که یک کسب و کار کوچک و تازه کار هستید. قبل از اینکه مشتری این سوال را از شما بپرسد, شما باید به او پاسخ دهید. نظرهای مشتریان, پیام های تشکر آنها و تصاویر و ویدیوهایی که از محصولات شما تهیه کردند را برای سایر کاربران به اشتراک بگذارید که جای سوالی باقی نماند.

این کار دو مزیت دارد یکی اینکه باعث میشود کاربرانی که برای خرید از شما تردید دارند بر تردید خود غلبه کنند و اقدام به خرید کنند. دوم اینکه باعث دلگرمی و تشویق مشتریانی میشود که پیامشان منتشر شده است و آنها را تشویق می کند تا مشتری دائمی شما شوند.

پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله 7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرس هم بیندازید.

حرفه ای بودن

برای جلب اعتماد بیشتر کاربران, باید مثل حرفه ای ها رفتار کنید. برای این منظور لازم است که شناخت کاملی از محصول خود داشته باشید تا بتوانید آن را به طور کامل به مشتری منتقل کنید. نحوه ی ارائه و ارسال کالا باید بی نقص باشد و جای سوالی برای مشتری باقی نگذارد. یک فروشنده ی حرفه ای از قبل تمام سوال هایی را که ممکن است مشتری از او بپرسد در ذهن خود مرور می کند و برای آنها پاسخ کامل اما کوتاهی را در نظر می گیرد.

 یک فروشنده حرفه ای بدون ترس و اضطراب محصول و یا خدمات خود را توضیح می دهد و به فروش می رساند.

شخصیت فروشنده

خصوصیت و شخصیت و اعتماد به نفس فروشنده تاثیر بزرگی بر نتیجه‌ی فروش دارد. هنگامی که مشتری از اولین برخورد با شما احساس راحتی نکند. ارتباط برقرار کردن با او دشوار می شود. برای برخورد بهتر و رفتار صمیمی تر با مشتری به چند سوال پاسخ دهید.

  • آیا می دانید که چه رفتاری با مشتری خود داشته باشید؟
  • آیا با او به زبان خود او حرف می‌زنید؟
  • آیا از آداب و رسوم و محل زندگی آنها آگاهی دارید؟

یک فروشنده مناسب برای مسئول فروش خود قرار دهید. چه در کسب و کارهای فیزیکی چه کسب و کارهای اینترنتی این موضوع را درنظر بگیرید. فروشنده ای را استخدام کنید که به مشتری توجه کند و حواسشان به مشتری باشد و دلشان بخواهد که واقعا مشکل آنها را حل کند و اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان بگذارند.

محصول

برای اعتبار دادن به محصولتان نشان دهید که این محصول یا خدمت برای مشتری ایده آل است و قیمت آن نسبت به ارزشی که مشتری دریافت می کند مناسب و معقول است.

 

یک نکته ی مهم برای افزایش اعتبار در کسب و کار

اعتبار در کسب و کار اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟
یک نکته ی مهم برای افزایش اعتبار در کسب و کار

با گسترش شبکه های اجتماعی افراد زیادی برای شروع کار و توسعه ی فعالیت های خود از این شبکه ها استفاده کردند. استفاده از این موقعیت شاید نتواند دلیلی برای افزایش اعتبار کسب و کار شما شود اما باعث خواهد شد تا کاربران زیادی شما, محصولات تان و نوع فعالیت شما را بشناسند. در واقع هر چه تعداد افراد بیشتری شما را بشناسند و نام برند شما به گوششان بخورد کسب و کار شما گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و قطعا فروش شما نیز بیشتر خواهد شد.

 

سخن پایانی

فراموش نکنید که فراهم کردن اعتبار برای کسب و کار آنلاین شما کار راحتی نیست و نیاز به دانش کافی و صرف زمان دارد .با این حال اگر شما بخواهید، می توانید به پیشرفت های قابل توجه و چشمگیری در این زمینه دست پیدا کرده و با جلب بیشتر اعتماد مردم، کسب و کار خود را گسترش دهید. امیدوار و صبور باشید و هرگز از کاری که شروع کرده اید دست بر ندارید.

 

 

4/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.