چگونه می توان محیطی را ایجاد کرد تا استعداد نوشتن خود را منفجر کنید

نوامبر 21, 2019

18 بازدید

با سلام خدمت شما دوستان عزیز

موضوع را به یک سوال شروع می کنم. محیط کار چقدر می تواند در شغل محتوا نویسی مهم باشد؟ شاید مورد پیش پا افتاده به نظر برسد اما می تواند یکی از دلایل موفقیت در شغل محتوا نویسی باشد اما واقعا محیط چقدر می تواند تاثیر گذار باشد؟  جبران خلیل جبران این طوری جواب داده است “اگر نتوانی با عشق کار کنی و عاشق کارت نباشی، بهتر است کارت را رها کنی، در کوچه بنشینی و از کسانی که کارشان را دوست دارند صدقه بگیری.” وقتی کارتان و محیط کاریتان دوست ندارید مطمئنا موفق هم نمیشوید. اما چیکار کنیم تا محیط کار برایمان لذت بخش تر شود؟

از دید هر شخصی محیط کار یک ویژگی های دارد که نمی توان به یک تعریف جامع در آن رسید. من در اینجا سعی کردم تا فضای که برای نوشتن مناسب هست بهتون معرفی کنم.

شما برای انتخاب محیط کار برای محتوا نویسی یا  به طور فریلنسری یا دور کاری؛ بخواهید کار کنید و یا در یک تیم به صورت فیزیکی کار کنید. در هر دو حالت شما باید محیط کار تان را بررسی کنید وقتی که تنهاید چیکار کنید و یا وقتی فیزیکی کار می کنید باید چه محیطی را انتخاب کنید من در ادامه از محیط کار یک فریلنسر  صحبت می کنم و بعد درباره محیط کاری فیزیکی برای محتوا نویسی توضیحاتی می دهم. با من همراه باشید.

یادآوری: من چالش چهل روز محتوا نویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوا نویسی را یادبگیرند در این راه آنها را همراهی کنم تا این حرفه را به راحتی آموزش ببیند و کسب در آمد کنند. در جلسه قبل گفتم که با این روشها حس خستگی در نوشتن را کمتر کنید.

محیط کار یک فریلنسر چگونه باید باشد؟

محیط کاردر فریلنسری

وقتی شغل خود را اداره می کنید ، این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید کار خود را در کجا و چگونه انجام می دهید. شما خودتان را به بهترین وجه می شناسید و انتخاب محیط کار متناسب با شما می تواند نه تنها کار شما را بهتر کند حتی می تواند حس کار و لذت بردن از کار در شما بیشتر کند.

من وقتی کار فریلنسری شروع کردم یه گوشه از آشپزخانه رو انتخاب کردم که رو به بیرون بود. چند تا گل کنار پنجره گذاشتم و میز و صندلی خریدم که کمرم درد نگیرد. میزمو پر از عروسک و کاکتوس کردم یک خوشبو کننده  بالای سرم گذاشتم که هر از چند گاهی با اسپری کردن عطر حس و بوی خوبی را به من منتقل کند هنوزم یادمه بوی گلهای شب بو می داد من این بو را خیلی دوست داشتم حالا نسخه نمی پیچم که چه محیط کاری برای یک فریلنسر مناسب هست چرا که در کار فریلنسری محیط کار خودتان باید بچینید و طوری که در آن کاملا راحت باشید.

 

در کارهای که حضور فیزیکی نیاز هست؛ یک محیط کار باید چگونه باشد؟

محیط کاردر فریلنسری

برقرار بودن فضای مناسب در محیط کار می تواند در پیشرفت و بهبود عملکرد شغلی شما مؤثر باشد.عوامل مختلفی می توانند این فضای تاثیرگذار را به وجود آورند. در یک محیط کاری مناسب باید اعضای گروه کاری با یکدیگر به شکل مشارکتی فعالیت می کنند.باید بخش مدیریت و کارکنان با یکدیگر تلفیق داشته باشد. تا این ویژگی محیط کاری موجب شود تا میزان همفکری و مشورت سازنده در میان افراد افزایش پیدا کند.

برای داشتن محیط کاری مناسب با امنیت روانی و جسمی بالا باید از راهکارهایی که موجب خوشحالی در محیط کار می شود استفاده کنید.این راهکارها را خودتان با توجه به علایق خود می توانید در فضای کاری ایجاد کنید.که چند مورد از آن را برای شما توضیح می دهم.

 

محیط کاری تان انرژی مثبت دارد یانه؟

در ابتدا باید توجه کنید که آیا محل کار شما برای ارتقاء ارزش های مثبت  مناسب است یا خیر؟ در صورتی که مدیرشما،در محل کار،بر طبق دستورالعمل های درست و ارزش ها عمل کند، در ایجاد انگیزه در کارکنان تاثیر گذار خواهد بود.
مدیری که به کیفیت کار متعهد بوده و همچنین شیوه های اخلاقی و صادقانه کسب و کار را رعایت می کند، می تواند در ارائه یک محیط کاری پر انرژی و مثبت برای کارکنان بیشتر متعهد باشد.

 

ارتباط چگونه است؟

عدم ارتباط بین کارکنان و یا فضای بسته کاری محیط کار در روحیه افراد تاثیر گذار بوده و ناامید کننده است. حفظ خطوط ارتباطی برای کارمندان و کارفرمایان، در محیط کار نیز بسیار مهم است.
این موضوع، به کارکنان کمک می کند تا اعتبار خود را حفظ کرده و احساس رضایت مندی بیشتری داشته باشند.

 

فضای کار کسل کننده باهاتون چیکار میکنه؟

اگر محل کار فضای ضعیفی داشته باشد،کارکنان با میل و علاقه کار نخواهند کرد. کارکنان در محل کار، دوست دارند در فضایی دوستانه و مناسب کار کنند و اگر مشکلی در کار ایجاد شود، آن را به طور غیرمستقیم مطرح کنند.
فضای بسته و نامناسب کاری تنها سبب ایجاد استرس، ترس و نگرانی در محل کار خواهد شد. یک محیط کاری پر انرژی و مثبت جایی است که افراد در آن به خلاقیت و بهره وری تشویق شوند.

 

آیا حس رقابت و پیشرفت در محیط کار وجود داره؟

در کار محتوا نویسی به روز بودن اطلاعات اهمیت زیادی داره. شرکتی که نیروی کار خود را بر اساس تغییرات مداوم، به روزرسانی و مجهز کند، معمولا بازده بیشتری در کار خواهد داشت.
بهترین شرکت ها از محیطی برخوردار هستند. در آن ، اهمیت ارائه آموزش به کارکنان، به روز کردن سیستم های قدیمی و ارائه ابزارهایی جدید به کارکنان را مد نظر قرار داده و از وقت خود بهتر استفاده کند.
به این ترتیب، چنین محیط های کاری به راحتی می تواند وارد رقابت در جهان امروز شود. همین موضوع می تواند سبب رضایت کارکنان، بهره وری بالا و ایجاد یک محیط کاری پر انرژی و مثبت شود.

 

رهبری چه اثری در شما دارد؟

“مدیریت خوب شامل این می شود که به آدم های متوسط نشان دهی چگونه کار آدم های بهتر را انجام دهند.”جان دی. راکفلر

رهبری، نقش مهمی در ایجاد یک محیط کاری پر انرژی و مثبت ایفا می کند. رهبران خوب نمونه ای مثبت برای کارکنان خود هستند که به دنبال ایجاد یک فضای آرام تر و مثبت هستند.
رهبران خوب،تلاش می کنند ارتباطات را بهتر کنند تا اطمینان حاصل شود. که عملکرد به اندازه ای هموار است که راه را برای پیشرفت باز خواهد کرد.

 

مشارکت گروهی بهره وری بالا هست یا نه ؟

یکی دیگر از ویژگی های یک محیط کاری پر انرژی و مثبت ، فضای کار گروهی است. جایی که کارکنان از کار کردن در کنار یکدیگر، احساس خوبی داشته باشد. در یک محل کار ایده آل، همه از نقش خود آگاهی دارند و می دانند که چگونه به هدف نزدیک شوند. در این محیط کار، از کارکنان حمایت شده و هر کارمند با دیگری به سمت یک هدف مشترک حرکت می کنند و بهره وری در کار بالا می رود.

 

محیط کاری چقدر روی زندگی شخصی اثر می گذارد؟

مشکل در محیط کاری برای کارمندان می تواند به زندگی شخصی آنها نیز لطمه واردکند. بنابراین تعادل داشتن میان کار و زندگی شخصی کارکنان از عوامل مهم دیگری است.
که در بیشتر کارکنان موفق دیده می شود افرادی که می توانند به راحتی میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند.و هر دو با برنامه ریزی درست در کنار یکدیگر داشته باشند دارای محیط کاری مناسب هستند.

 

چه کار کنیم تا محیط کاری شادی داشته باشیم؟

محیط کار را با تشویق بهتر کنید

کسانی که در فضای کاری با تشویق بالا کار می کنند بهتر از کارکنانی که تنبیه بالا کار می کنند دارای موفقیت هستند.دریافت تشویق بیشتر برای کارکنان موجب ثبات بیشتر در کار و افزایش بهره وری کارکنان خواهد شد.
نشانه های افراد دارای هوش هیجانی بالا در محیط کار نشان می دهد که این کارمندان با قدرت بالای کاری و موفقیت بسیار به دلیل حمایت های اجتماعی در چنین محیط هایی به این موفقیت ها دست پیدا می کنند. بنابراین با تشویق و تمجید می توانید حمایت اجتماعی و ارزشمندی بیشتری داشته بدهید.

فضای زیبا در محیط کارایجاد کنید

شکل ظاهری فضای کاری از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه شود.فضای کاری که زیبا و دلنشین است. به کارکنان تمرکز و انرژی بیشتری را منتقل می کند.
می توانید برای ایجاد محیط کار مناسب و افزایش کارایی از گل های طبیعی که دارای خواص مختلف هستند در فضای کار استفاده کنید. همچنین می توانید در کنار این گیاهان از گیاهان دارویی مختلف نیز استفاده کنید.
که دارای خواص درمانی هستند و با استفاده از دمنوش های آرامبخش و سرو آن بین کارکنان نیز آرامش بیشتری را به فضا و محیط کار خود بدهید.

باعث جداسازی کارکنان نشوید

در برخی از محیط های کاری از جداسازی اتاق ها استفاده می شود و سعی براین است. تا نقاط مختلفی از محیط کار را از سایر مکان ها جدا کنند. این کار نه تنها کمی به پیشرفت کاری نخواهد کرد.
بلکه موجب جداسازی کارکنان از یکدیگر نیز می شود و حس مشارکت را در آنها کمتر می کند. برای داشتن محیط کار مناسب سعی کنید از جداسازی اتاق ها و کارکنان از یکدیگر خودداری کنید.

 

چه ویژگی های شخصیتی در کار محتوا نویسی باید داشته باشیم؟

چالاکی

برای ایده آل بودن در کارمحتوا نویسی باید انعطاف پذیر، چالاک و سریع باشید. باید توانایی واکنش و پاسخ سریع به بخش‌های محرک کسب و کارهای مدرن، نیازهای گوناگون و خواسته‌های متغیر مخاطبتان را داشته باشید.

برخورد مناسب

برخورد مناسب، عطوفت و همدلی از ویژگی‌های مثبتی است.که به دیگران نشان می‌دهد شما برای آنها اهمیت قائل اید. «استفان کاوی» معتقد است که افراد با تاثیر بالا کسانی هستند که به دیگران بیش از خود اهمیت می‌دهند.

دید جهانی داشته باشید.

بر اساس گزارش «ارنست و یانگ» یکی از ویژگی‌های مهم کارآفرینان برای استخدام افراد برخورداری از ذهنیت جهانی است، به عبارت دیگر اطلاع از دیدگاه‌ها، رویدادها، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم دیگر کشورها و حساسیت نسبت به این موارد یک مزیت برای کار محتوانویسی نیز به شمار می‌رود.

انرژی بالای کاری

گاهی اوقات در کار محتوانویسی باید صرف وقت اضافه داشته باشید،اگر از اضافه کاری در چنین مواردی ابایی ندارید. اگر شما از رژیم غذایی و سبک زندگی سالم برخوردارهستید.و به همین خاطر از انرژی لازم برای صرف وقت و توان اضافه برخوردار هستید.شما فردی موفق در کارتان خواهید بود.

راحت ارتباط برقرار کنید

این قابلیت حین کار با فرهنگ‌های دیگر اهمیت به سزایی دارد. کارکنان ایده آل با بهره گیری از موضوعاتی نظیر آب و هوا، رویدادهای روز و مسابقات ورزشی سر صحبت را با افراد دیگر باز کرده و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی در محتوا نویسی هم خیلی می تواند کمکتان کند.آشنایی شما با زبان نیز این مهارت را دو چندان برجسته می‌سازد.

پیشنهاد بدهید

این افراد با روش میانجی گری در منازعات، به دست گرفتن سررشته امور و بیان خواسته‌هایشان آشنایی دارند. اظهار نظر و ارائه پیشنهاد نشان دهنده آینده نگری و کارایی است.و در پیشبرد پروژه‌ها اهمیت بیشتری دارد پس در محیط کاری تان پیشنهادهای جدید بدهید.

کنجکاو باشید

بهترین کارکنان که به دنبال اطلاع از روش‌های مختلف انجام کار هستند. آنها در مورد روال اجرای کار توسط دیگران، وظایف محوله به سازمان‌های دیگر و پروسه زندگی
و کار تیم‌های دیگر به ویژه در دیگر نقاط دنیا کنجکاوند. کنجکاوی ابزاری مهم در دستیابی به دانش و همچنین نمایش علاقمندی است پس شما هم در به دست آوردن اطلاعات کنجکاو باشید

انعطاف پذیرباشید

آمادگی برای تغییر برنامه کاری، سیستم‌ها و فرآیندهای مختلف حین کار با فرهنگ‌های مختلف در دیگر نقاط دنیا نقشی حیاتی دارد. از تغییر هراسی نداشته باشید و آمادگی یادگیری مهارت‌ها، نرم افزارها و فرآیندهای جدید برای همگام شدن با دنیای پرشتاب امروز را دشته باشید.

برنامه کاری منعطف

امروزه تشکیل تیم‌های مجازی و پراکنده به امری عادی تبدیل شده، به عبارت دیگر بسیاری از افراد در نقاطی با مناطق زمانی مختلف در حال مشارکت هستند. طبیعتا در چنین شرایطی ساعت برگزاری جلسات مطابق میل برخی از اعضای تیم نخواهد بود.اما ایجاد برنامه کاری ثابت که باعث کارکردن اعضای خاصی تا دیروقت شود ناپسند خواهد بود از این رو آن را به صورت منعطف طراحی کنید.

صراحت بیان مطلوب داشته باشید

در برخی فرهنگ‌ها افراد چندان با صراحت و بی پرده سخن نمی‌گویند، از این رو باید منظور خود را در لفافه بیان کرده و با صراحت بیش از حد موجب آزرده خاطر شدن طرف مقابل نشوید.با حفظ قواعد خاص در برقراری ارتباط، وظایف محوله و انتظارات خود را به کارکنان زیرمجموعه خود انتقال دهید.

دید مثبت

همیشه آستین خود را بالا زده و آماده اجرای کار باشید.علاقه‌ای به جواب سربالا نداشته و برای به سرانجام رساندن پروژه‌ها آماده آزمایش روش‌های جدید باشید.به جای بیان مشکلات به دنبال پیدا کردن راه حل باشید تا موفق باشید.

دیپلماسی

تسلط بر روش‌های گوش دادن به نظرات و پیشنهادهای مهارتی حیاتی است. با علاقه به سخنان دیگران گوش داده درصورت لزوم دیدگاه‌های آنها را مدنظر قرار دهید و در کارتان استفاده کنید.

پوشش ظاهری مناسب داشته باشید

به اهمیت پوشش ظاهری، بهداشت فردی و آداب و رسوم فرهنگ‌های تان واقف باشید.باتوجه به شرایط و قواعد محیطی و فرهنگ جامعه تان پوشش و آرایش ظاهری خود را انتخاب کرده کنید.

برای پیشرفت رقابت کنید

رقابت با افزایش انگیزه برای پیشی گرفتن از افرادیا سازمان های دیگر می‌تواند به پیشرفت مجموعه کارتان منجر شود. در این شرایط می‌توانید توانایی‌های خود را اثبات کنید اما شما تنها موفقیت خود را مدنظر قرار دهید، رقابت به عنصری منفی تبدیل می‌شود. از سوی دیگر شما باید بدانید که روش رقبات بین زنان و مردان متفاوت بوده و این امر را نیز مورد توجه قرار می‌دهید.

 

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *