چگونه با استفاده از زبان انگلیسی در محتوانویسی درآمد بهتری کسب کنیم؟

نوامبر 28, 2019

97 بازدید

با سلام خدمت شما دوستان عزیز

تولید محتوای انگلیسی با توجه به اینکه محتوا به یک زبان دیگر تولید می شود.نیاز به دانش و تخصص بیشتری برای نگارش دارد. در تولید محتوا به زبان انگلیسی، شما علاوه بر آشنایی و تسلط بر اصول تولید محتوا بر پایه سئو باید به زبان انگلیسی نیز آشنایی داشته باشید.

تا بتوانید مفاهیم مورد نظر را به زبان انگلیسی برگردانید. برای تولید محتوای انگلیسی نیازی به داشتن مدرک آیلتس و تافل نمی باشد.بلکه با دانش انگلیسی در سطح متوسط و البته آشنایی بر گرامر و نحوه نگارش و به اصلاح رایتینگ ضروری است.

شما برای تولید محتوا به زبان انگلیسی باید بتوانید مطالب مورد نظرتان را بر پایه اصول سئو و همچنین بر اساس نگارش متون انگلیسی محاوره ای و نه رسمی و آکادمیک تولیدکنید.

یادآوری: من چالش چهل روز محتوا نویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوا نویسی را یادبگیرند در این راه آنها را همراهی کنم تا این حرفه را به راحتی آموزش ببیند و کسب در آمد کنند. در جلسه قبل گفتم که معرفی چند کتاب محتوا نویسی که با خواندن آن شما ماهرتر می شوید؟

اصولا چرا باید به زبان انگلیسی محتوا تولید نمائیم؟

تولید محتوای انگلیسی

امروزه بسیاری از شرکتها، سازمانها و حتی موسسات بین المللی که در ایران و یا خارج از ایران مشغول به فعالیت هستند.دارای وب سایت به زبانهای خارجی علاوه بر فارسی هستند.
بنگاههای اقتصادی زیادی وجود دارند که تنها به محدوده جغرافیایی ایران بسنده نکرده و در سطح بین المللی فعالیت دارند. این گونه کسب و کارها برای توسعه بنگاه خود نیاز به تولید محتوا به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری که با آن سر و کار دارند می باشند.

شاید جالب باشد در مورد جایگاه زبان انگلیسی بدانید اینکه سهم زبان انگلیسی در محتوای سایتهای جهان در سال گذشته ۵۱٫۴% بوده به عبارتی حدود ۵۱% سایتهای موجود در دنیا به زبان انگلیسی نگارش شده است.

حال اگر بخواهد در این بازار رقابتی و سخت اقدام به فعالیت نمایید باید سهم خود را از تجارت جهانی افزایش دهید. یکی از بهترین راههای افزایش شناخت برند،و محصولاتان فروش و تولید محتوا به زبان انگلیسی است پس هر چه زودتر برای تولید محتوای جهانی اقدام کنید.

با مزایای تولید محتوا به زبان انگلیسی آشنا شوید؟

یکی از مزایای تولید محتوا به زبان انگلیسی این است.که با تولید محتوای انگلیسی کسب و کار خود را به بیش از نیمی از مردم دنیا معرفی خواهید نمود. افزایش اعتبار، افزایش شناخت از برند و محصولاتتان، افزایش مشتریان و در نهایت رونق کسب و کار شما با تولید محتوایتان به زبان انگلیسی اتفاق خواهد افتاد.
با تولید محتوا به زبان انگلیسی فعالیت کسب و کار شما به مرزهای جغرافیایی محدود نمی شودبلکه تبدیل به یک شرکت بین المللی با اعتبار جهانی خواهید شد.

با تولید محتوا به زبان انگلیسی رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید

امروزه بسیاری از کسب وکارها حتی با این که در این بازار متلاطم سرپا مانده‌اند.بعد از مدتی تحت تاثیر عوامل مختلف فعالیت کمتر خواهند داشت. مثلا مطالبی که به صورت تک زبانه در یک وب سایت منتشر می‌شوند.به مرور زمان به مطالب محبوب عده‌ای خاص تبدیل می‌شود؛ طوری که امکانات برای جذب مخاطبان یا مشتریان جدید وجود ندارد.

کاربرد تولید محتوا به انگلیسی یعنی جذب مشتری تازه و مشتاقی.که به جهات مختلف مشتاق آشنایی با شما هستند. در دنیا هزار و یک مخاطب دغدغه‌مند وجود دارد. که می‌توانند با یک جستجو به سمت شما هدایت شوند. بهترین ابزار مطمئن موجود برای هدایت این افراد در عصری که ارتباطات و اینترنت حرف اول را می‌زند تولید محتوا به انگلیسی است.

 

با تولید محتوا به زبان انگلیسی محصولات خود را بفروشید!

تولید محتوای انگلیسی

در گذشته روش معرفی محصولات یا خدمات یک شرکت یا برند به کمپانی‌های دیگر در خارج از کشور، ارسال کاتالوگ و نمونه محصولات بوده است. اگرچه این روش همچنان پابرجا است.اما کمی بعد بسیاری از برندها برای بهتر شدن کسب و کارشان به سمت چندزبانه کردن وب سایت خود روی آوردند.

چند زبانه شدن سایت به برند این امکان را می‌دهد تا انواع محتوای سایت را به زبان‌های مختلف و در چارچوبی ثابت و البته در قالب یک سایت به مشتریانش عرضه کند و برند خود را معروف تر کند.

چالش‌های تولید محتوای انگلیسی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که تولید محتوای انگلیسی با ترجمه‌ی فارسی به انگلیسی متفاوت است؛ درست مثل تولید محتوای فارسی به واسطه‌ی ترجمه مطالب از منابع انگلیسی زبان.
در مرحله‌ بعدی برای تولید محتوای فارسی نیازی به یادگیری دستور زبان فارسی به صورت تخصصی نداریم.اما در تولید محتوا به انگلیسی باید به اندازه‌ی کافی بر زبان موردنیازمان تسلط داشته باشیم.
علت این امر هم پیچیدگی جمله‌سازی در در دو زبان و تفاوت‌ آن‌ها با یکدیگر است. درنویسندگی محتوا اگر به اندازه کافی بر دستور زبان تسلط داشته باشید. می‌توانید از دل جملات فارسی مقاصد مختلف را دریافت کرده و به زبان مقصد ترجمه کنید. به جز موارد گفته شده بحث بعدی صداقت در تولید محتوا به زبان انگلیسی است.

درست است که زبان انگلیسی زبان مادری ما نیست.اما لازم است بیش از پیش به اصل صداقت در انتقال مطالب دقت کنیم تا مخاطبمان راحت تر با ما ارتباط برقرار کند. از آن جایی که نویسندگان مختلفبه این صورت دست به تولید محتوای انگلیسی می‌زنند.معمولا این اصل زیر سوال می‌رود و مخاطبان به مرور زمان به محتوا بی‌اعتماد می‌شوند.

با تولید محتوای انگلیسی یک متخصص شوید!

شاید هر کسی توانایی ترجمه و تولید محتوا به زبان فارسی را داشته باشد.اما لزوما توانایی تولید محتوای انگلیسی را با استفاده از متون فارسی ندارد. طی تجربه در طول فعالیت در کسب و کار تولید محتوای قابل فهمی که بتواند از رقبا سبقت بگیرد و در محتواهای گوگل نیز صعود کند یک تخصص است.

نکاتی که برای تولید محتوا انگلیسی برای سایت باید بدانید

از آنجایی که دنیای وب سایت دنیای بدون مرزی است. یک کسب و کار در ایران می تواند به هر نقطه ای از جهان خدمات رسانی کند.پس باید بتوانید به زبان های مختلف تولید محتوا کنید. یکی از بهترین زبان هایی که می توانید با دانشتن آن تولید محتوا داشته باشیدزبان انگلیسی است. افراد زیادی در سرتاسر دنیا هستند که به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

پس مطلبی که به انگلیسی می نویسیدتعداد مخاطبان زیادی خواهد داشت. همچنین برای همه این تصور وجود دارد که هر مطلبی که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد معتبر است.
پس تولید محتوا به این زبان خیلی مهم و ضروری می باشد.پس با توجه به گفته هایم در بالا می خواهم درباره ی تولید محتوای انگلیسی نکاتی را ارائه کنم.

اینکه چرا باید تولید محتوا با زبان انگلیسی برای سایت داشته باشیم.را کم و بیش در قسمت بالا توضیح دادم حالا قرار است ببینیم که چه نکاتی را در تولید محتوا به زبان انگلیسی باید رعایت کنیم؟

لطفا از( مترجم گوگل) استفاده نکنید

مترجم گوگل ابزاری است که در آن هر متنی را که وارد کنید می توانید آن را به بسیاری از زبان های دیگر که مترجم گوگل از آن پشتیبانی می کند ترجمه کنید. کار کردن با آن خیلی راحت است و هرمتنی را در آن کپی پیست کرده و یا تایپ کنید و زبانی که می خواهید متن به آن ترجمه شود را انتخاب کنید.برای شما ترجمه خواهد کرد.

افراد زیادی هستند که برای ترجمه برخی متونشان از این ابزار گوگل استفاده می کنند.اما چیزی که در نهایت بدست می آورند چندان جالب نیست. گوگل ترنسلیت هنوز باید مسیر طولانی را طی کند تا بتواند به یک مترجم تمام عیار تبدیل شود.

در ترجمه لحن گفته ها خیلی مهم است!

حتی در متنی که به فارسی می نویسیم هم باید ببینیم که مخاطب ما چه کسی است و متن را متناسب با سلیقه ی او بنویسیم.
نمی توانیم برای نوشتن یک نامه رسمی به رئیس اداره ای از همان لحنی استفاده کنیم که در فرستادن پیامک به دوست خود استفاده می کنیم. هرچند شیوه ای که ما انگلیسی را در ایران می آموزیم به گونه ای است.که خیلی محاوره ای نیست و می توان از آن برای تولید محتوا انگلیسی استفاده کرد.اما باز هم نمی توان از هر کلمه ای و هر ساختاری برای نوشته ها استفاده کرد.

انگلیسی را به فارسی ننویسید!

آشنایی شما به زبان انگلیسی تنها به لغات و معانی آن ها در دو زبان برای تولید محتوا انگلیسی کافی نیست. بعضی از افراد هستند که دانش آن ها از زبان انگلیسی بیشتر در زمینه لغت قوی است و در زمینه نوشتاری به مهارت چندان بالایی دست نیافته اند.

این تفاوت در سطح توانایی ها باعث می شود زمانی که می خواهید به انگلیسی بنویسید و یا صحبت کنید.بجای اینکه معادل مناسبی برای واژه ی فارسی انتخاب کنید چیزی را استفاده کنید.که شاید در زبان انگلیسی وجود نداشته باشد و یا اصلا استفاده نشود.

استفاده از اصطلاحات و برخی ضرب المثل ها در فارسی ممکن است بسیار کاربرد داشته باشد. و در تولید محتوا سایت هم می تواند روی خواننده مطلب تاثیر گذار باشد.اما نباید در استفاده از آن ها زیاده روی کنید،چون شما یک پست وب سایت می نویسید نه یک اثر هنری.

مثلا اصطلاح «زد زیر گریه» را نمی توان hit under the cry ترجمه کرد، بلکه معادل انگلیسی آن burst into cry است. در تولید محتوای انگلیسی به چنین مواردی دقت ویژه داشته باشید.

حتما متنتان را چندیدن باربخوانید و بررسی کنید.

وقتی متن خود را می نویسید آن را چندبار بخوانید و بررسی کنید.یکی از سایت های خوبی که می توانم برای بررسی به شما معرفی کنم وب سایت Grammarly.com است.که اشتباهات گرامری و نوشتاری در متن را به شما نشان می دهد.

چگونه از تولید محتوای انگلیسی درآمدزایی کنیم؟

اینکه چگونه بتوان ترجمه کردن از تولید محتوا درآمد کسب کرد. به داشتن ایده مناسب در ذهن شما بستگی دارد. اما ۲ حالت کلی را به شما معرفی می کنم.که از آن ها برای تولید محتوای انگلیسی و بالعکس درآمدزایی کنید.

۱٫ درآمدزایی با تولید محتوای انگلیسی به فارسی

اگر سایت‌های محتوا محور مانند زومیت را در نظر بگیرید روزانه بیش از ده‌ها مطلب در زمینه تکنولوژی و فناوری منتشر می‌کنند.
با یک بررسی ساده از روی تصاویر و منابع هر محتوا میتوانید بفهمید که سهم بزرگی از محتوای تولید شده در چنین سایت هایی ترجمه شده است.و از منابع خارجی که عموما محتوای انگلیسی دارند برای تولید این نوع محتوا استفاده می‌شود.
بنابراین اگر قرار باشد که از محتوای تولید شده در این سایت‌ها درآمد داشت، اینکه شما یک مترجم حرفه‌ای باشید و با اصول نگارش متن آشنا باشید کافی است.
اگر شرایط استخدام در چنین سایت‌هایی را نیز دنبال کنید، خواهید دید که آشنایی با زبان انگلیسی یکی از شرایطی است که هر چه میزان قدرت ترجمه شما بالا باشد، شانس بیشتری را به عنوان تولید کننده محتوا خواهید داشت.

۲٫ درآمدزایی با تولید محتوای فارسی به انگلیسی.

در روش دوم برای کسب درآمد از تولید محتوای ترجمه شده می‌توانید این کار را به صورت برعکس انجام دهید. بسیاری از این افراد برای معرفی خود در سطح جهانی حتما به این امکان که سایت آنها در چندین زبان زنده دنیا در دسترس باشد نیاز دارند. پس به دنبال یک مترجم خواهند بود.
که وظیفه وی ترجمه محتوای فارسی مطالب و سایت آنها به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری باشد.اگر دوست داشته باشید می‌توانید از ترجمه محتوای فارسی به انگلیسی نیز درآمد داشته باشید.

 

سخن آخر

سخن آخر من با شما این است که با توجه به روش‌هایی که در بالا گفتم، شما می‌توانید این کار را به مدت یک تا سه سال ادامه دهید و با کار کردن و گرفتن سفارش بیشتر ضمن اینکه درآمد بیشتری خواهید داشت.می‌توانید مهارت خود را در این زمینه بالاتر ببرید.
با افزایش مهارت در زمینه نویسندگی، تجربه شما نیز بیشتر می شود.و پس از مدتی قطعا به دنبال این خواهید بود که خود شما یک کسب و کار در زمینه‌ای که فعالیت داشتید راه‌اندازی کنید.

و با تمرکز روی ترجمه محتوا، به راحتی و در زمانی کوتاه بتوانید از منابع انگلیسی زبان که یک منبع تمام نشدنی است.و در هر زمینه می‌توانید به صدها هزار مقاله با کیفیت دسترسی داشته باشید.
یک محتوای جامع و ارزشمند را تولید کنید که برای همیشه برای مخاطبان ارزشمند خواهد بود. پس از مدتی که کسب و کار شما رونق گرفت و مخاطبانتان به صورت روز افزون بیشتر شدند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای تولید شده خود را با استفاده از روش‌هایی مثل تبلیغات بنری، تبلیغات رپورتاژ آگهی و هر ایده و استراتژی که برای درآمد زایی دارید به پول تبدیل کنید.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *