کسب درآمد با تولید محتوای انگلیسی (جلسه 18)

کسب درآمد با تولید محتوای انگلیسی (جلسه 18)

آنچه در این مقاله میخوانید

تولید محتوای انگلیسی با توجه به اینکه زبان مادری محتوانویس نیست, نیاز به دانش و تخصص بیشتری برای نگارش دارد. در تولید محتوا به زبان انگلیسی، شما علاوه بر آشنایی و تسلط بر اصول تولید محتوا بر پایه سئو باید به زبان انگلیسی نیز آشنایی داشته باشید. تا بتوانید مفاهیم مورد نظر را به زبان انگلیسی برگردانید.

برای تولید محتوای انگلیسی نیازی به داشتن مدرک آیلتس و تافل نیست. بلکه با دانش انگلیسی در سطح متوسط و البته آشنایی با گرامر و نحوه نگارش ( به اصلاح رایتینگ ) ضروری است.

شما برای تولید محتوا به زبان انگلیسی باید بتوانید مطالب مورد نظرتان را بر پایه اصول سئو و همچنین بر اساس نگارش متون انگلیسی محاوره ای و نه رسمی و آکادمیک تولید کنید.

 

یادآوری: من چالش 40 روز محتوانویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوانویس شوند در این زمینه کمک کنم و نکات کلیدی را به آنها آموزش دهم. پس از این آموزش, افراد می توانند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند و به درآمد برسند. اگر سایر جلسات را مطالعه نکرده اید, می توانید از طریق آموزش رایگان محتوانویسی به آنها دسترسی داشته باشید.

 

اصولا چرا باید به زبان انگلیسی محتوا تولید نمائیم؟

 

چرا به انگلیسی تولید محتوا کنیم؟
چرا به انگلیسی تولید محتوا کنیم؟

 

امروزه بسیاری از شرکتها، سازمانها و حتی موسسات بین المللی که در ایران و یا خارج از ایران مشغول به فعالیت هستند, دارای وب سایت به زبانهای خارجی علاوه بر فارسی هستند.

بنگاه های اقتصادی زیادی وجود دارند که تنها به محدوده جغرافیایی ایران بسنده نکرده و در سطح بین المللی فعالیت دارند. این گونه کسب و کارها برای توسعه بنگاه خود نیاز به تولید محتوا به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری که با آن سر و کار دارند, می باشند.

شاید جالب باشد در مورد جایگاه زبان انگلیسی بدانید اینکه سهم زبان انگلیسی در محتوای سایتهای جهان در سال گذشته 51.4% بوده.  به عبارتی حدود 51% سایت های موجود در دنیا به زبان انگلیسی نگارش شده است.

حال اگر بخواهد در این بازار رقابتی و سخت اقدام به فعالیت نمایید باید سهم خود را از تجارت جهانی افزایش دهید. یکی از بهترین راههای افزایش شناخت برند و محصولاتان فروش و تولید محتوا به زبان انگلیسی است. پس هر چه زودتر برای تولید محتوای جهانی اقدام کنید.

با مزایای تولید محتوا به زبان انگلیسی آشنا شوید؟

یکی از مزایای تولید محتوا به زبان انگلیسی این است که با تولید محتوای انگلیسی کسب و کار خود را به بیش از نیمی از مردم دنیا معرفی خواهید نمود.

افزایش اعتبار، افزایش شناخت از برند و محصولاتتان، افزایش مشتریان و در نهایت رونق کسب و کار شما با تولید محتوایتان به زبان انگلیسی اتفاق خواهد افتاد.

با تولید محتوا به زبان انگلیسی فعالیت کسب و کار شما به مرزهای جغرافیایی محدود نمی شود بلکه تبدیل به یک شرکت بین المللی با اعتبار جهانی خواهید شد.

 

1. با تولید محتوا به زبان انگلیسی رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید

امروزه بسیاری از کسب وکارها حتی با این که در این بازار متلاطم سرپا مانده‌اند بعد از مدتی تحت تاثیر عوامل مختلف فعالیت کمتری خواهند داشت. مثلا مطالبی که به صورت تک زبانه در یک وب سایت منتشر می‌شوند. به مرور زمان به مطالب محبوب عده‌ای خاص تبدیل می‌شود. طوری که امکانات برای جذب مخاطبان یا مشتریان جدید وجود ندارد.

کاربرد تولید محتوا به انگلیسی یعنی جذب مشتری تازه و مشتاقی که به جهات مختلف مشتاق آشنایی با شما هستند. در دنیا هزار و یک مخاطب دغدغه‌مند وجود دارد که می‌توانند با یک جستجو به سمت شما هدایت شوند. بهترین ابزار مطمئن موجود برای هدایت این افراد در عصری که ارتباطات و اینترنت حرف اول را می‌زند تولید محتوا به انگلیسی است.

 

2. عرضه‌ی محصولات با تولید محتوا انگلیسی

 

تولید محتوای انگلیسی منحصر به فرد
تولید محتوای انگلیسی منحصر به فرد

 

در گذشته روش معرفی محصولات یا خدمات یک شرکت یا برند به کمپانی‌های دیگر در خارج از کشور، ارسال کاتالوگ و نمونه محصولات بوده است. اگرچه این روش همچنان پابرجا است. اما کمی بعد بسیاری از برندها برای بهتر شدن کسب و کارشان به سمت چند زبانه کردن وب سایت خود روی آوردند.

چند زبانه شدن سایت به برند, این امکان را می‌دهد تا انواع محتوای سایت را به زبان‌های مختلف و در چارچوبی ثابت و البته در قالب یک سایت به مشتریانش عرضه کند و برند خود را معروف تر کند.

چالش‌های تولید محتوای انگلیسی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که تولید محتوای انگلیسی با ترجمه‌ی فارسی به انگلیسی متفاوت است. درست مثل تولید محتوای فارسی به واسطه‌ی ترجمه مطالب از منابع انگلیسی زبان.

در مرحله‌ بعدی برای تولید محتوای فارسی نیازی به یادگیری دستور زبان فارسی به صورت تخصصی نداریم. اما در تولید محتوا به انگلیسی باید به اندازه‌ی کافی بر زبان مورد نیازمان تسلط داشته باشیم. علت این امر هم پیچیدگی جمله‌سازی در در دو زبان و تفاوت‌ آن‌ها با یکدیگر است.

در نویسندگی محتوا,  اگر به اندازه کافی بر دستور زبان تسلط داشته باشید. می‌توانید از دل جملات فارسی مقاصد مختلف را دریافت کرده و به زبان مقصد ترجمه کنید. به جز موارد گفته شده بحث بعدی صداقت در تولید محتوا به زبان انگلیسی است.

درست است که زبان انگلیسی زبان مادری ما نیست اما لازم است بیش از پیش به اصل صداقت در انتقال مطالب دقت کنیم تا مخاطبمان راحت تر با ما ارتباط برقرار کند. از آن جایی که نویسندگان مختلف به این صورت دست به تولید محتوای انگلیسی می‌زنند. معمولا این اصل زیر سوال می‌رود و مخاطبان به مرور زمان به محتوا بی‌اعتماد می‌شوند.

با تولید محتوای انگلیسی یک متخصص شوید!

شاید هر کسی توانایی ترجمه و تولید محتوا به زبان فارسی را داشته باشد اما لزوما توانایی تولید محتوای انگلیسی را با استفاده از متون فارسی ندارد. تجربه نشان داده که تولید محتوای قابل فهمی که بتواند از رقبا سبقت بگیرد و در محتواهای گوگل نیز صعود کند یک تخصص است و شمایی که این کار را انجام می دهید یک متخصص هستید.

چند نکته برای تولید محتوا انگلیسی وب سایت ها

از آنجایی که دنیای وب سایت دنیای بدون مرزی است. یک کسب و کار در ایران می تواند به هر نقطه از جهان خدمت رسانی کند, اگر و فقط اگر محتوایی به زبان انگلیسی تولید کند چون افراد زیادی در سرتاسر دنیا هستند که به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

پس مطلبی که به انگلیسی می نویسید تعداد مخاطبان زیادی خواهد داشت. همچنین برای همه این تصور وجود دارد که هر مطلبی که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد معتبر است.

پس تولید محتوا به این زبان مهم و ضروری است و نیاز به دانستن نکاتی در این زمینه دارید که در ادامه مطرح خواهم کرد.

اینکه چرا باید تولید محتوا با زبان انگلیسی برای سایت داشته باشیم را کم و بیش در قسمت بالا توضیح دادم حالا قرار است ببینیم که چه نکاتی را در تولید محتوا به زبان انگلیسی باید رعایت کنیم؟

1. لطفا از( مترجم گوگل) استفاده نکنید

 

از( مترجم گوگل) استفاده نکنید
از( مترجم گوگل) استفاده نکنید

مترجم گوگل ابزاری است که در آن هر متنی را که وارد کنید می توانید آن را به بسیاری از زبان های دیگر که مترجم گوگل از آن پشتیبانی می کند ترجمه کنید. کار کردن با آن خیلی راحت است و هر متنی را در آن کپی پیست کرده و یا تایپ کنید و زبانی که می خواهید متن به آن ترجمه شود را انتخاب کنید, برای شما ترجمه خواهد کرد.

افراد زیادی هستند که برای ترجمه برخی متونشان از این ابزار گوگل استفاده می کنند. اما چیزی که در نهایت بدست می آورند چندان جالب نیست. گوگل ترنسلیت هنوز باید مسیر طولانی را طی کند تا بتواند به یک مترجم تمام عیار تبدیل شود.

حتی اگر در مواردی مجبور به استفاده از این ابزار شدید بهتر است متن را خوب بررسی کنید.

2. در ترجمه لحن گفته ها خیلی مهم است!

حتی در متنی که به فارسی می نویسیم هم باید ببینیم که مخاطب ما چه کسی است و متن را متناسب با سلیقه ی او بنویسیم.

نمی توانیم برای نوشتن یک نامه رسمی به رئیس اداره, از همان لحنی استفاده کنیم که در فرستادن پیامک به دوست خود استفاده می کنیم. هرچند شیوه ای که ما انگلیسی را در ایران می آموزیم به گونه ای است که خیلی محاوره ای نیست و می توان از آن برای تولید محتوا انگلیسی استفاده کرد. اما باز هم نمی توان از هر کلمه ای و هر ساختاری برای نوشته ها استفاده کرد.

3. انگلیسی را به فارسی ننویسید!

آشنایی شما به زبان انگلیسی تنها به لغات و معانی آن ها در دو زبان برای تولید محتوا انگلیسی کافی نیست. بعضی از افراد هستند که دانش آن ها از زبان انگلیسی, بیشتر محدود به لغت است و در زمینه نوشتاری به مهارت چندان بالایی دست نیافته اند.

این تفاوت در سطح توانایی ها باعث می شود زمانی که می خواهید به انگلیسی بنویسید و یا صحبت کنید بجای اینکه معادل مناسبی برای واژه ی فارسی انتخاب کنید, چیزی را استفاده کنید که شاید در زبان انگلیسی وجود نداشته باشد و یا اصلا استفاده نشود.

استفاده از اصطلاحات و برخی ضرب المثل ها در فارسی ممکن است بسیار کاربرد داشته باشد و در تولید محتوا سایت هم می تواند روی خواننده مطلب تاثیر گذار باشد. اما نباید در استفاده از آن ها زیاده روی کنید یا دقیقا آن را به انگلیسی ترجمه کنید.

مثلا اصطلاح «زد زیر گریه» را نمی توان hit under the cry ترجمه کرد. بلکه معادل انگلیسی آن burst into cry است. در تولید محتوای انگلیسی به چنین مواردی دقت ویژه داشته باشید.

4. حتما متن را چندین بار بخوانید و بررسی کنید

وقتی متن خود را می نویسید آن را چندبار بخوانید و بررسی کنید. یکی از سایت های خوبی که می توانم برای بررسی به شما معرفی کنم وب سایت Grammarly.com است که اشتباهات گرامری و نوشتاری در متن را به شما نشان می دهد.

چگونه از تولید محتوای انگلیسی درآمدزایی کنیم؟

اینکه چگونه می توان با استفاده از تولید محتوای انگلیسی درآمد کسب کرد, به داشتن ایده مناسب در ذهن شما بستگی دارد. اما 2 حالت کلی را به شما معرفی می کنم که از آن ها برای تولید محتوای انگلیسی و بالعکس درآمدزایی کنید.

1. درآمدزایی با تولید محتوای انگلیسی به فارسی

اگر سایت‌های محتوا محور مانند زومیت را در نظر بگیرید روزانه بیش از ده‌ها مطلب در زمینه تکنولوژی و فناوری منتشر می‌کنند.
با یک بررسی ساده از روی تصاویر و منابع هر محتوا میتوانید بفهمید که سهم بزرگی از محتوای تولید شده در چنین سایت هایی ترجمه شده است و از منابع خارجی که عموما محتوای انگلیسی دارند برای تولید این نوع محتوا استفاده می‌شود.

بنابراین اگر قرار باشد از محتوای تولید شده در این سایت‌ها درآمد داشت، اینکه شما یک مترجم حرفه‌ای باشید و با اصول نگارش متن آشنا باشید کافی است.

اگر شرایط استخدام در چنین سایت‌هایی را نیز دنبال کنید، خواهید دید که آشنایی با زبان انگلیسی یکی از شرایطی است که هر چه میزان قدرت ترجمه شما بالا باشد، شانس بیشتری را به عنوان تولید کننده محتوا خواهید داشت.

 

درآمدزایی با تولید محتوای انگلیسی
درآمدزایی با تولید محتوای انگلیسی

 

2. درآمدزایی با تولید محتوای فارسی به انگلیسی

در روش دوم برای کسب درآمد از تولید محتوای ترجمه شده می‌توانید این کار را به صورت برعکس انجام دهید. بسیاری از این افراد برای معرفی خود در سطح جهانی حتما به این امکان که سایت آنها در چندین زبان زنده دنیا در دسترس باشد نیاز دارند.

پس به دنبال یک مترجم خواهند بود که وظیفه وی ترجمه محتوای فارسی مطالب و سایت آنها به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری باشد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید از ترجمه محتوای فارسی به انگلیسی نیز درآمد داشته باشید.

سخن آخر

سخن آخر من با شما این است که با توجه به روش‌هایی که در بالا گفتم، شما می‌توانید این کار را به مدت یک تا سه سال ادامه دهید و با کار کردن و گرفتن سفارش بیشتر ضمن اینکه درآمد بیشتری خواهید داشت, می‌توانید مهارت خود را در این زمینه بالاتر ببرید.

با افزایش مهارت در زمینه نویسندگی، تجربه شما نیز بیشتر می شود و پس از مدتی قطعا به دنبال این خواهید بود که خود شما یک کسب و کار در زمینه‌ای که فعالیت داشتید راه‌اندازی کنید.

با تمرکز روی ترجمه محتوا، به راحتی و در زمانی کوتاه میتوانید از منابع انگلیسی زبان که یک منبع تمام نشدنی است و در هر زمینه می‌توانید به صدها هزار مقاله با کیفیت دسترسی داشته باشید, یک محتوای جامع و ارزشمند را تولید کنید که برای همیشه برای مخاطبان ارزشمند خواهد بود.

پس از مدتی که کسب و کار شما رونق گرفت و مخاطبانتان به صورت روز افزون بیشتر شدند تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای تولید شده خود را با استفاده از روش‌هایی مثل تبلیغات بنری، تبلیغات رپورتاژ آگهی و هر ایده و استراتژی که برای درآمد زایی دارید به پول تبدیل کنید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.