آموزش ایجاد هدر و فوتر با المنتور (جلسه بیست و دوم)

سلام به همه ی دوستداران المنتور

هدر و فوتر مهم ترین قسمت سایت است که می تواند اطلاعات خوب و مهمی را در وب سایت شما به کاربر نشان دهد، این قسمت اگر به خوبی با استفاده از سئو بهینه سازی بشود به شما کمک می کنند تا کسب و کار و سایت شما در صفحات نتایج جست و جو برجسته تر شوند و بیشتر نظر کاربر را جلب کنند.

هدر و فوتر مناسب همچنین می تواند باعث زیبایی سایت، بالا رفتن کلیک،جلب نظر کاربر شود.برای ساخت این قسمت در سایت نیازی نیست این قسمت را خیلی برجسته کنید بلکه با یک طراحی ساده، و سئوی مناسب می توانید هدر و فوتر زیبایی داشته باشید.

 

ساخت هدر و فوتر با المنتور

 

ابتدا افزونه هدر و فوتر در المنتور را در سایت خود نصب می کنید، بعد از نصب افزونه به تنظیمات پیشخوان می روید، در تنظیمات نمایش ، افزونه هدر و فوتر در پیشخوان اضافه می شود روی این گزینه کلیک می کنید، بر روی add new کلیک می کنید تا هدر جدیدی را به سایت خود اضافه کنید.

برای تنظیمات هدر در ابتدا تایپ خود را بر روی هدر قرار می دهید، محل نمایش آن را در سایت مشخص می کنید ، و برحسب آن را تغییر می دهید که می توانید اجازه دهید این هدر را چه کسی در سایت شما مشاهده کند، در آخر عنوانی را به سایت اضافه می کنید و آن را انتشار می دهید، و با کلیک بر ویرایش المنتور هر تغییر دلخواهی که بخواهید می توانید در هدر خود قرار دهید.

 

ساخت هدر با المنتور

 

در این قسمت ابتدا یک بخش را بسازید، آن را بر روی چند سکشن یا چند بخش تنظیم کنید، که در آن می توانید ابزارک سربرگ، ابزارک فهرست ، ابزارک تصویر یا هر ، ابزارک دیگری را که می خواهید قرار دهید و تنظیمات آن را تغییر دهید. بعد از وارد کردن تنظیمات می توانید تغییرات هدری را که ایجاد کرده اید در سایت خود مشاهده کنید.

 

ساخت فوتر با المنتور

 

در این قسمت دوباره به قسمت تنظیمات پیشخوان می روید، از قسمت نمایش ، به تنظیمات هدر و فوتر می روید، نام این بخش را فوتر قرار می دهید، تایپش را بر روی فوتر، و دیس پلی آن را بر روی اینتایر و یوزر رول را بر روی همه قرار می دهید، و با کلیک بر ویرایش المنتور هر تغییر دلخواهی که بخواهید می توانید در هدر خود قرار دهید.

 

پروین رستمی

1 سال عضو تیم افق وب

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *