معرفی چند کتاب محتوا نویسی که با خواندن آن شما ماهرتر می شوید؟

نوامبر 24, 2019

71 بازدید

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
در این مقاله می خواهم چند کتاب و چند سایت مناسب و معروف را به شما معرفی کنم که با خواندن آن ها شما در تولید محتوا ماهرتر می شوید.کتاب ها بهترین منابع و راحترین منابع در دسترس هستند. به نظرمن یک کتاب یعنی یک انسان ؛ مسلما انسانها تجربه های متفاوتی باهم دارند و چه بهتر که ما از تجربه ی دیگران استفاده کنیم تا بتوانیم کارمان و زندگی مان بهتر کنیم. شغل محتوا نویسی هم از آن دسته شغلهایی هست که شما باید خیلی مطالعه کنید لازم دانستم تا چند کتاب محتوانویسی که در این زمینه می شناسم را به شما عزیزان معرفی کنم پس در ادامه با من همراه باشید.

یادآوری: من چالش چهل روز محتوا نویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوا نویسی را یادبگیرند در این راه آنها را همراهی کنم تا این حرفه را به راحتی آموزش ببیند و کسب در آمد کنند. در جلسه قبل گفتم که چگونه می توان محیطی را ایجاد کرد تا استعداد نوشتن خود را منفجر کنید.

معرفی کتاب محتوا نویسی

کتاب محتوا نویسی

کتاب محتوا نویسی

کتاب Pre-Suasion نوشته‌ی رابرت سیالدینی

هر بازاریابی می‌داند که ترغیب کردن مشتری نقش پررنگی در موفقیت کمپین‌های بازاریابی اش دارد. خواندن این کتاب به هر بازاریابی کمک می‌کند تا بتواند اعتماد مردم به محصولات و خدمات برند و محتوایش افزایش دهد و مشتری‌های بیشتری جذب کند.
رابرت سیالدینی یکی از افراد متخصص و باتجربه در زمینه‌ی متقاعد کردن و مذاکره است. او در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان شخصی را متقاعد کرد تا رفتار و اعتقادات خود را تغییر دهد.
او معتقد یک برند پیش از اینکه شخصی را به سمت صفحه‌ی فروش هدایت کند، باید او را متقاعد کند که به محصولش ایمان داشته باشد. این کتاب روش‌های انجام این کار را به طور کامل به شما توضیح داده است.

کتاب Content – The Atomic Particle of Marketing نوشته‌ی ربکا لیب

یکی از بهترین کتاب محتوا نویسی هست که شما و کاملا به چالش می کشد. آیا بازاریابی بدون محتوا مفهومی دارد؟ پاسخ سؤال مطمئنا منفی است و می‌توان گفت که محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های تمام استراتژی‌های بازاریابی است.
اما برای رسیدن به موفقیت باید محتوای باکیفیتی تولید کنید. این کتاب بر اساس تحقیقات علمی نوشته شده است. و در مورد اهمیت محتوا و مؤثرترین روش تولید آن توضیح می‌دهد. خواندن این کتاب به شما اگرهنوز قدرت محتوا در بازاریابی را درک نکرده اید توصیه می‌شود.

کتابLead Machine نوشته‌ی ریک بروکز

ساختن پست‌های وبلاگ و رشد دادن لیست ایمیل از جمله مواردی هستند که در این کتاب به‌خوبی توضیح داده شده‌اند. تولید لید یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث رشد کسب‌وکار و تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به مشتری می‌شود.
نویسنده‌ی این کتاب خواننده را با مراحل مقدماتی استفاده از بازاریابی دیجیتال آشنا می‌کند. برخی از راهکارهای این کتاب شاید تا حدودی آشنا به نظر برسند؛ اما نکات زیادی در آن وجود دارد که می‌تواند روی کمپین‌های بازاریابی اعمال شود.

کتابContent That Converts نوشته‌ی لورا هنلی

این کتاب محتوا نویسی یک منبع فوق‌العاده خوب برای کمپین‌های B2B یا تجارت شرکت با شرکت است. محتوای این کتاب مراحل یک بازاریابی متقاعدکننده و افزایش تعداد مشتری‌ها را قدم به قدم توضیح داده است. توزیع محتوا از طریق ایمیل و بهبود سئو از جمله موارد دیگری هستند که در این کتاب توضیح داده شده‌اند.

کتابThe Road to Recognition نوشته‌ی یث پرایس و بری فلدمن

اگر صاحب کسب‌وکار کوچکی هستید یا از وبلاگ برای امور بازاریابی استفاده می‌کنید.این کتاب را حتما مطالعه کنید. در این کتاب توضیح داده می‌شود که چگونه می‌توانید از نام شخصی خود برای افزایش فالوئرها و درنتیجه افزایش میزان فروشتان استفاده کنید.
توصیه‌های مفید و قابل اجرای این کتاب در ۲۶ درس توضیح داده شده‌اند و خواننده می‌تواند تک‌تک این درس‌ها را روی برند شخصی خود پیاده‌سازی کند.

کتابGuest Blogging Goldmine نوشته‌ی تام کارسون

فعالیت به‌عنوان نویسنده‌ی مهمان یکی از استراتژی‌های مهم در بازاریابی محتوا است. این کتاب محتوا نویسی در مورد اهمیت این کار و تأثیر آن روی افزایش بازدیدکنندگان و درنتیجه بالا رفتن تعداد مشتری‌های برند توضیح می‌دهد. بهترین استراتژی‌ها برای پیدا کردن فرصت‌های نویسندگی به‌عنوان مهمان و سنجیدن میزان موفقیت آن‌ها در این کتاب توضیح داده شده است.

کتابNon-Obvious نوشته‌ی روهیت بارگاوا

این کتاب جدیدترین نسخه‌ی یکی از کتاب‌های پرفروش مجله‌ی وال استریت است.و به شما کمک می‌کند ترندها یا موضوعات پرطرفداری را که تشخیصشان ساده نیست شناسایی کنید.
و درنتیجه بازاریابی برندتان را بهبود دهید. نویسنده‌ی این کتاب بازاریاب متخصصی است و در این کتاب توضیح می‌دهد چگونه می‌توان طرز تفکری خلاق برای رشد و متمایز کردن برند از سایر کسب‌وکارها داشت.

کتابContent Machine: Use Content Marketing to Build a 7-figure Business With Zero Advertising

 

نویسنده این کتاب ارزشمند آقای دن نوریس(Dan Norris) است.که این عنوان کتاب او با نام ماشین محتوا جزء پرفروش‌ترین‌های سال بوده است.
این کتاب به شما می‌آموزد بدون تبلیغات، دور از شلوغی با خلق بهترین محتوا مخاطب خود را افزایش دهید.
کتابی جامع درباره‌ی بازاریابی محتوایی که خواندن آن بسیار مفید و البته برای استخدام و خلق ایده‌های جدید برای کارآفرینان و مدیران بازاریابی نیز جذاب و کاربردی است.

کتاب Content Marketing: Social Media Content Marketing
(Social Media Marketing) (Volume 2)نویسنده: K. L. Hammond

با گسترش شبکه های اجتماعی نقش بازاریابی محتوایی به عنوان یک ابزار در هر کسب و کاری بسیار اهمیت دارد، نویسنده در این کتاب خواننده را با مفاهیم بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌کند، روش‌هایی برای جذب مشتری بیان می‌کند.و همچنین قبل از اینکه غرق در بازاریابی محتوایی شوید شما را با ۱۰ اشتباه بازاریابی محتوایی آشنا می‌کند.
کتاب چگونه کارآفرین‌ها از محتوا برای ایجاد مخاطب انبوه و خلق کسب‌وکارهای موفق استفاده می‌کنند؟

نویسنده: جو پولیتزی
کتاب بازاریابی محتوا (۲۰۱۵) راهنمایی مفید و عملی درباره نحوه استفاده از مدیریت محتوا برای بازاریابی کسب‌وکار، جذب مخاطب و عملی کردن ایده‌هاست. این مطالب کوتاه پر از نکته‌ها و ترفندهایی هستند که به شما کمک می‌کنند مخاطبانتان را به مشترکان وفادار تبدیل کنید.و به شما این امکان را می‌دهند تا برندتان را متنوع کنید و پیشتاز صنعت خود شوید.

کتاب Pre-Suasion
نویسنده: رابرت سیالدینی

هر بازاریابی می داند که ترغیب کردن مشتری نقش پررنگی در موفقیت کمپین های بازاریابی دارد. خواندن این کتاب به هر بازاریابی کمک می کند تا بتواند اعتماد مردم به محصولات و خدمات برند را افزایش دهد.
و مشتری های بیشتری جذب کند. رابرت سیالدینی یکی از افراد متخصص و باتجربه در زمینه ی متقاعد کردن و مذاکره است. او در این کتاب توضیح می دهد که چگونه می توان شخصی را متقاعد کرد تا رفتار و اعتقادات خود را تغییر دهد.
او معتقد است یک برند پیش از اینکه شخصی را به سمت صفحه ی فروش شما هدایت کند، باید او را متقاعد کنید که به محصولتان ایمان داشته باشد. این کتاب روش های انجام این کار را به طور کامل توضیح داده است.

کتاب Content That Converts
نویسنده: لورا هنلی

این کتاب محتوا نویسی یک منبع فوق العاده خوب برای کمپین های B2B یا تجارت شرکت با شرکت است. محتوای این کتاب مراحل یک بازاریابی متقاعدکننده و افزایش تعداد مشتری ها را قدم به قدم توضیح داده است. توزیع محتوا از طریق ایمیل و بهبود سئو از جمله موارد دیگری هستند که در این کتاب توضیح داده شده اند.

 

کتاب چگونه داستان متفاوتی بگویید، در میان انبوه جمعیت بدرخشید و با بازاریابی کمتر مشتریان بیشتری به دست آورید.
نویسنده: جو پولیتزی

کتاب «بازاریابی محتوایی حماسی» (۲۰۱۴) گام به گام شما را راهنمایی می‌کند تا در یکی از نوآورترین راهکارهای امروزی برای بازاریابی محصول مهارت پیدا کنید.
شناختن مخاطبان و کنار هم قرار دادن افراد در قالب یک تیم محتوایی خبره، تنها بخشی از عوامل اصلی برای دستیابی به یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق و پیشروی در بازار رقابتی است.

معرفی ۱۰ کتاب دیجیتال مارکتینگ برای افراد مبتدی

کتاب محتوا نویسی

۱- کتاب گاو بنفش: کسب و کار خود را به طریق برتر بودن و قابل توجه بودن دگرگون سازید.

این کتاب در زمینه بازاریابی اینترنتی یک کتاب قابل ستایش است! ست گودین، متخصص کسب و کار سابق، با انتشار این کتاب در سال ۲۰۰۳ و در دو سال اول انتشار، به تعداد ۱۵۰۰۰۰ نسخه از این کتاب را به فروش رساند.
دلیل اهمیت بالای مطالعه این کتاب اشاره به نکات کلیدی موفقیت شرکت‌های بزرگی همچون اپل، جت بلو و استارباکس است.
ست گودین در این کتاب به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید با به کار بردن تکنیک‌های بازاریابی مشخص خود را از سایرین متمایز سازید و در زمینه کسب و کار خود گاو بنفش باشید!

۲- کتاب چگونه با استفاده از کلان داده‎‎ها بر مشتریان پیروز شویم، از رقبا پیشی بگیریم و سود بیشتر کسب کنیم؟

کلان داده در همه جا است! هر واکنشی از مخاطبان شما می‌تواند به منزله کشف نکاتی از نیاز و تقاضای آنان باشد. اینترنت در حال جمع‌آوری داده‌های بسیار کلانی از مشتریان است.
که می‌توانید از آن‌‎ها بهره‌مند شوید. ولی چگونه می‌توان این اطلاعات را طبقه بندی کرد و به موقع از آن‌ها استفاده کرد؟ راسل گلس و سین کلاهان، نویسندگان کتاب، در کتاب حاضر در این زمینه
اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده صحیح از کلان داده‌ها در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود تمایز ایجاد کنید.

۳- کتاب یک رویکرد انقلابی برای ورود به فروش، بازاریابی محتوایی و مصرف کنندگان دیجیتال امروزی

در این کتاب مارکوس شریدان روی بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ تمرکز می‌کند: بازاریابی اینترنتی بایستی پاسخ به سوالات آنلاین مصرف کنندگان و نیازهای آنان باشد.
اینترنت به شما کمک می‌کند تا به طور کاملاً نزدیکی با مشتری برند خود ارتباط برقرار کنید. آن‌ها می‌توانند از این طریق سوالات خود را با شما در میان بگذارند و هم‌چنین نظرات و تجربیات خود را در برابر جمعی از مشتریان به شما انتقال دهند.
این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به طور مناسبی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و پاسخ آن‌ها را از طریق محتوای با کیفیت ارائه دهید. هم‌چنین شما را در ساختن استراتژی بازاریابی دیجیتال یاری خواهد کرد.

۴- کتاب: چرا از بازاریابی هوشمند تحت عنوان کمک کردن یاد می‌کنیم و نه تبلیغات پر سر و صدا؟

جی بئر در این کتاب مهم‌ترین مشکلات کتاب دیجتال مارکتینگ تحت عنوان گاو بنفش را مطرح می‌سازد. همان طور که از نام کتاب مشخص است، نویسنده اعتقاد دارد بازاریابی هوشمند
تنها متمایز بودن و تبلیغات پر سر و صدا نیست؛ بلکه بازاریابی اینترنتی بایستی در راستای فراهم کردن رفاه بیشتر برای مصرف کنندگان گام بردارد.

۵- کتاب Jab, Jab, Jab, Right Hook: چگونه داستان خود را در یک جهان اجتماعی شلوغ مطرح سازیم؟

گری وینچئوک یک متخصص حرفه‌ای در زمینه شبکه‌های اجتماعی است. بازاریابان اینترنتی می‌توانند نکات کلیدی بسیار زیادی از کتاب وی استخراج کنند. شبکه‌های اجتماعی هم‌چون اینستاگرام، تلگرام،فیس بوک و غیره روز به روز در حال رشد و پیشرفت هستند. استفاده از آن‌ها برای بازاریابی اینترنتی دارای ترفندهایی است که شما می‌توانید این ترفندها را در این کتاب بیابید.

۶- کتاب تو بهترین مشتری من هستی!

این کتاب برگرفته شده از حاصل نتایج یک پروژه است که توسط ویراستاران مختلف و با نام‌های گوناگون به چاپ رسیده است. دوازدهمین کتاب از این سری کتب نوشته مایک مونتیرو است که هر بازاریاب اینترنتی بایستی حداقل یک بار این کتاب را خوانده باشد.
نکته اصلی این کتاب این است که شما باید بتوانید کاری کنید که مشتری احساس ارزشمند بودن بکند و مطمئن باشد در قبال پرداخت هزینه، محصول ارزشمندی را دریافت خواهد کرد.

۷- کتاب The Freaks Shall Inherit the Earth

اگر شما احساس می‌کنید برای دنیای امروزه دیجیتال مارکتینگ مناسب نیستید، کریس بروگان به واسطه یک کتاب دیجیتال مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد!
کریس بروگان در این کتاب به شما یاد می‌دهد.که کمپین تبلیغاتی شما هر چقدر هم کمپینی متفاوت باشد، جا برای گسترش آن از طریق فضای مجازی و اینترنت وجود دارد.

۸- کتاب: کارآفرینان چگونه از محتوا برای ایجاد مخاطبان زیاد و موفقیت رادیکالی بهره می‌برند؟

جو پلازی، نویسنده این کتاب دیجیتال مارکتینگ ، موسس شرکت بازاریابی محتوا است که یک شرکت بسیار بزرگ آنلاین به حساب می‌آید.
در این کتاب نویسنده به ۶ نکته اساسی در شکل دادن به یک کسب و کار موفق اشاره می‌کند.با یک استراتژی بازاریابی محتوایی مناسب، شما می‌توانید هر محصولی را به فروش برسانید.

۹- کتاب Launch: چگونه کسب و کار خود را به سرعت در معرض رقابت با دیگران قرار دهیم؟

مایکل استلنسر، نویسنده کتاب دیجیتال مارکتینگ Launch، یک روش موفقیت سطح پایین برای داشتن یک تبلیغات مجازی مناسب در جامعه‌ای سطح پایین کشف کرده است!
در این روش شما به جای تبلیغ محصول سعی در برآوردن نیاز مشتری و توجه به آنان می‌کنید.و مخاطبان پس از جذب شدن به محتوای شما، محصول‌تان را نیز خریداری خواهند کرد.

۱۰- کتاب Convert: طراحی وب‌سایت برای افزایش ترافیک

وب‌سایت خود را فراموش نکنید! وب‌سایت شما المانی مهم در راه اندازی بازاریابی دیجیتال خواهد بود. بن هانت در این کتاب سعی دارد. در این کتاب محتوا و طراحی مناسب وب‌سایت برای شرکت‌ها و محصولات مختلف را برای مخاطبین خود شرح دهد.

سخن پایانی

در این مقاله به شما کتاب ها و سایت هایی که می تواند شما تبدیل به یک محتوانویس حرفه ای کند را معرفی کردم امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده رو برده باشید با آرزوی موفقیت برای شما خواننده های گرامی.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *