معرفی چند کتاب محتوا نویسی (جلسه 17)

معرفی چند کتاب محتوا نویسی (جلسه 17)

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد دارم چند کتاب محتوا نویسی و چند سایت مناسب و معروف را به شما معرفی کنم که با خواندن آن ها می توانید در تولید محتوا ماهرتر شوید. کتاب ها بهترین و راحترین منابع در دسترس هستند. به نظر من یک کتاب یعنی یک انسان. مسلما انسانها تجربه های متفاوتی دارند و چه بهتر که ما از تجربه ی دیگران استفاده کنیم تا بتوانیم کار و زندگی مان را بهتر پیش ببریم.

شغل محتوا نویسی هم از آن دسته شغلهایی hست که شما باید مطالعه‌ی زیادی داشته باشید. به همبن دلیل لازم دانستم چند کتاب محتوانویسی که در این زمینه می شناسم را به شما عزیزان معرفی کنم. پس در ادامه با من همراه باشید.

 

یادآوری: من چالش 40 روز محتوانویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوانویس شوند در این زمینه کمک کنم و نکات کلیدی را به آنها آموزش دهم. پس از این آموزش, افراد می توانند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند و به درآمد برسند. اگر سایر جلسات را مطالعه نکرده اید, می توانید از طریق آموزش رایگان محتوانویسی به آنها دسترسی داشته باشید.

کتاب های مفید در زمینه محتوانویسی

 

کتاب های مفید در زمینه محتوانویسی
کتاب های مفید در زمینه محتوانویسی

کتاب Pre-Suasion

نوشته‌ی رابرت سیالدینی

هر بازاریابی می‌داند که ترغیب کردن مشتری نقش پر رنگی در موفقیت کمپین‌های بازاریابی دارد. خواندن این کتاب به هر بازاریابی کمک می‌کند تا بتواند اعتماد مردم به محصولات و خدمات برند و محتوایش را افزایش دهد و مشتری‌های بیشتری جذب کند.

رابرت سیالدینی یکی از افراد متخصص و با تجربه در زمینه‌ی متقاعد کردن و مذاکره است. او در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان شخصی را متقاعد کرد تا رفتار و اعتقادات خود را تغییر دهد.

او معتقد است یک برند پیش از اینکه شخصی را به سمت صفحه‌ی فروش هدایت کند، باید او را متقاعد کند که به محصولش ایمان داشته باشد. این کتاب روش‌های انجام این کار را به طور کامل به شما توضیح داده است.

کتاب Content – The Atomic Particle of Marketing

نوشته‌ی ربکا لیب

این کتاب یکی از بهترین کتابهای محتوا نویسی است که شما را کاملا به چالش می کشد. آیا بازاریابی بدون محتوا مفهومی دارد؟ پاسخ سؤال مطمئنا منفی است. می‌توان گفت که محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های تمام استراتژی‌های بازاریابی است.

اما برای رسیدن به موفقیت باید محتوای باکیفیت تولید کنید. این کتاب بر اساس تحقیقات علمی نوشته شده است و در مورد اهمیت محتوا و مؤثرترین روش تولید آن توضیح می‌دهد. خواندن این کتاب به شما (اگر هنوز قدرت محتوا در بازاریابی را درک نکرده اید) توصیه می‌شود.

کتابLead Machine

نوشته‌ی ریک بروکز

ساختن پست‌های وبلاگ و رشد دادن لیست ایمیل از جمله مواردی هستند که در این کتاب به‌ خوبی توضیح داده شده‌اند. تولید لید(LEAD) یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث رشد کسب‌ و کار و تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به مشتری می‌شود.

Lead Generation پروسه‌ی جذب افرادی است که نیاز به استفاده از محصولات شما را دارند و این شما هستید که باید آنها را به هر روشی که آشنا هستید جذب کنید. روش های جذب این افراد یکی از تکنیک هایی است که در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد.

نویسنده‌ی این کتاب خواننده را با مراحل مقدماتی استفاده از بازاریابی دیجیتال آشنا می‌کند. برخی از راهکارهای این کتاب شاید تا حدودی آشنا به نظر برسند. اما نکات زیادی در آن وجود دارد که می‌تواند روی کمپین‌های بازاریابی اعمال شود.

کتابContent That Converts

نوشته‌ی لورا هنلی

این کتاب محتوا نویسی یک منبع فوق‌العاده خوب برای کمپین‌های B2B یا تجارت شرکت با شرکت است. محتوای این کتاب مراحل یک بازاریابی متقاعدکننده و افزایش تعداد مشتری‌ها را قدم به قدم توضیح داده است. توزیع محتوا از طریق ایمیل و بهبود سئو از جمله موارد دیگری هستند که در این کتاب توضیح داده شده‌اند.

بازاریابی B2B در واقع یک نوع استراتژی بازاریابی با هدف سایر کسب و کارها و تجارت هاست. در واقع کسب و کاری از این بازاریابی استفاده می کند که محصول یا خدماتش را برای سایر شرکت ها و تجارت ها آماده کرده است.

 

کتابThe Road to Recognition

نوشته‌ی یث پرایس و بری فلدمن

اگر صاحب کسب‌ و کار کوچکی هستید یا از وبلاگ برای امور بازاریابی استفاده می‌کنید, این کتاب را حتما مطالعه کنید. در این کتاب توضیح داده می‌شود که چگونه می‌توانید از نام شخصی خود برای افزایش فالوئرها و در نتیجه افزایش میزان فروش خود استفاده کنید.

توصیه‌های مفید و قابل اجرای این کتاب در ۲۶ درس توضیح داده شده‌اند و خواننده می‌تواند تک‌تک این درس‌ها را روی برند شخصی خود پیاده‌سازی کند.

کتابGuest Blogging Goldmine

نوشته‌ی تام کارسون

فعالیت به‌ عنوان نویسنده‌ی مهمان یکی از استراتژی‌های مهم در بازاریابی محتوا است. این کتاب محتوا نویسی در مورد اهمیت این کار و تأثیر آن روی افزایش بازدیدکنندگان و در نتیجه بالا رفتن تعداد مشتری‌های برند توضیح می‌دهد.

بهترین استراتژی‌ها برای پیدا کردن فرصت‌های نویسندگی به‌ عنوان مهمان و سنجیدن میزان موفقیت آن‌ها در این کتاب توضیح داده شده است.

 

محتوانویسی
محتوانویسی

 

کتابNon-Obvious

نوشته‌ی روهیت بارگاوا

این کتاب جدیدترین نسخه‌ی یکی از کتاب‌های پرفروش مجله‌ی وال استریت است که به شما کمک می‌کند ترندها یا موضوعات پرطرفداری را که تشخیصشان ساده نیست شناسایی کنید و بازاریابی برندتان را بهبود دهید.

نویسنده‌ی این کتاب بازاریاب متخصصی است که در این کتاب توضیح می‌دهد چگونه می‌توان طرز تفکری خلاق برای رشد و متمایز کردن برند از سایر کسب‌ و کارها داشت.

کتابContent Machine: Use Content Marketing to Build a 7-figure Business With Zero Advertising

نوشته‌ی آقای دن نوریس (Dan Norris)

این کتاب با عنوان جذاب ” ماشین محتوا ” جزء پرفروش‌ترین‌های سال بوده است. در واقع این کتاب به شما می‌آموزد بدون تبلیغات، دور از شلوغی و با خلق بهترین محتوا مخاطب خود را افزایش دهید.

کتابی جامع درباره‌ی بازاریابی محتوایی که خواندن آن بسیار مفید و البته برای استخدام و خلق ایده‌های جدید برای کارآفرینان و مدیران بازاریابی نیز جذاب و کاربردی است.

کتاب Content Marketing: Social Media Content Marketing
(Social Media Marketing)

نویسنده؛ K. L. Hammond

با گسترش شبکه های اجتماعی نقش بازاریابی محتوایی به عنوان یک ابزار در هر کسب و کاری بسیار اهمیت پیدا کرد. نویسنده در این کتاب خواننده را با مفاهیم بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌کند، روش‌هایی برای جذب مشتری بیان می‌کند و همچنین قبل از اینکه غرق در بازاریابی محتوایی شوید شما را با ۱۰ اشتباه بازاریابی محتوایی آشنا می‌کند.

 

کتاب چگونه کارآفرين‌ها از محتوا براي ايجاد مخاطب انبوه و خلق کسب‌وکارهاي موفق استفاده مي‌کنند؟

نويسنده: جو پوليتزي

کتاب بازاريابي محتوا (2015) راهنمايي مفيد و عملي درباره نحوه استفاده از مديريت محتوا براي بازاريابي کسب‌وکار، جذب مخاطب و عملي کردن ايده‌هاست. مطالب این کتاب کوتاه و پر از نکته‌ها و ترفندهايي است که به شما کمک مي‌کند مخاطبانتان را به مشترکان وفادار تبديل کنيد و به شما اين امکان را مي‌دهد تا برندتان را متنوع کنيد و پيشتاز صنعت خود شويد.

 

کتاب چگونه داستان متفاوتی بگویید، در میان انبوه جمعیت بدرخشید و با بازاریابی کمتر مشتریان بیشتری به دست آورید

نويسنده: جو پوليتزي

کتاب «بازاريابي محتوايي حماسي» (2014) گام به گام شما را راهنمايي مي‌کند تا در يکي از نوآورترين راهکارهاي امروزي براي بازاريابي محصول مهارت پيدا کنيد.

شناختن مخاطبان و کنار هم قرار دادن افراد در قالب يک تيم محتوايي خبره، تنها بخشي از عوامل اصلي براي دستيابي به يک استراتژي بازاريابي محتواي موفق و پيشروي در بازار رقابتي است.

معرفی ۱۰ کتاب دیجیتال مارکتینگ برای افراد مبتدی

۱۰ کتاب دیجیتال مارکتینگ برای افراد مبتدی
۱۰ کتاب دیجیتال مارکتینگ برای افراد مبتدی

۱. کتاب “گاو بنفش؛ کسب و کار خود را به طریق برتر بودن و قابل توجه بودن دگرگون سازید”

این کتاب در زمینه بازاریابی اینترنتی یک کتاب قابل ستایش است! ست گودین، متخصص کسب و کار، این کتاب را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرد و در دو سال اول انتشار، به تعداد ۱۵۰۰۰۰ نسخه از این کتاب را به فروش رساند.

دلیل اهمیت بالای مطالعه این کتاب اشاره به نکات کلیدی موفقیت شرکت‌های بزرگی همچون اپل، جت بلو و استارباکس است.
ست گودین در این کتاب به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید با به کار بردن تکنیک‌های بازاریابی مشخص, خود را از سایرین متمایز سازید و در زمینه کسب و کار خود گاو بنفش باشید!

 

۲. کتاب “چگونه با استفاده از کلان داده‎‎ ها بر مشتریان پیروز شویم، از رقبا پیشی بگیریم و سود بیشتر کسب کنیم؟”

کلان داده به معنی هر واکنشی از مخاطبان شما است که به منزله کشف نکاتی از نیاز و تقاضای آنان می باشد.

اینترنت می تواند داده‌های بسیار کلانی از مشتریان را جمع آوری کند و شما می‌توانید از این داده ها برای پیش برد اهداف خود استفاده کنید.

ولی چگونه می‌توان این اطلاعات را طبقه بندی کرد و به موقع از آن‌ها استفاده کرد؟

راسل گلس و سین کلاهان، نویسندگان این کتاب، در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده صحیح از کلان داده‌ها در استراتژی بازاریابی اینترنتی خود تمایز ایجاد کنید.

 

۳. کتاب “یک رویکرد انقلابی برای ورود به فروش، بازاریابی محتوایی و مصرف کنندگان دیجیتال امروزی”

در این کتاب مارکوس شریدان روی بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ تمرکز می‌کند و معقد است بازاریابی اینترنتی باید پاسخ به سوالات آنلاین مصرف کنندگان و نیازهای آنان باشد.

اینترنت به شما کمک می‌کند تا به طور کاملاً نزدیکی با مشتری برند خود ارتباط برقرار کنید. آن‌ها می‌توانند از این طریق سوالات خود را با شما در میان بگذارند و هم‌چنین نظرات و تجربیات خود را در برابر جمعی از مشتریان به شما انتقال دهند.

این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به طور مناسبی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و پاسخ آن‌ها را از طریق محتوای با کیفیت ارائه دهید. هم‌چنین شما را در ساختن استراتژی بازاریابی دیجیتال یاری خواهد کرد.

۴. کتاب “چرا از بازاریابی هوشمند تحت عنوان کمک کردن یاد می‌کنیم و نه تبلیغات پر سر و صدا؟”

جی بئر در این کتاب مهم‌ترین مشکلات کتاب دیجیتال مارکتینگ تحت عنوان “گاو بنفش” را مطرح می‌ کند. همان طور که از نام کتاب مشخص است، نویسنده اعتقاد دارد بازاریابی هوشمند تنها متمایز بودن و تبلیغات پر سر و صدا نیست, بلکه بازاریابی اینترنتی باید در راستای فراهم کردن رفاه بیشتر برای مصرف کنندگان گام بردارد.

۵. کتاب “Jab, Jab, Jab, Right Hook, چگونه داستان خود را در یک جهان اجتماعی شلوغ مطرح سازیم؟”

گری وینچئوک یک متخصص حرفه‌ای در زمینه شبکه‌های اجتماعی است. بازاریاب های اینترنتی می‌توانند نکات کلیدی بسیار زیادی از کتاب وی استخراج کنند.

شبکه‌های اجتماعی هم‌چون اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و غیره روز به روز در حال رشد و پیشرفت هستند. استفاده از آن‌ها برای بازاریابی اینترنتی نیاز به ترفندهایی دارد که شما می‌توانید این ترفندها را در این کتاب بیابید.

 

کتاب Right Hook
کتاب Right Hook

 

۶. کتاب “تو بهترین مشتری من هستی!”

این کتاب برگرفته از حاصل نتایج یک پروژه است که توسط ویراستاران مختلف و با نام‌های گوناگون به چاپ رسیده است. دوازدهمین کتاب از این سری کتب نوشته مایک مونتیرو است که هر بازاریاب اینترنتی باید حداقل یک بار این کتاب را بخواند.

نکته اصلی این کتاب این است که شما باید بتوانید کاری کنید که مشتری احساس ارزشمند بودن بکند و مطمئن باشد در قبال پرداخت هزینه، محصول ارزشمندی را دریافت خواهد کرد.

۷. کتاب “The Freaks Shall Inherit the Earth”

اگر شما احساس می‌کنید برای دنیای امروزه دیجیتال مارکتینگ مناسب نیستید، کریس بروگان به واسطه یک کتاب دیجیتال مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد!

کریس بروگان در این کتاب به شما یاد می‌دهد که کمپین تبلیغاتی شما هر چقدر هم کمپین متفاوتی باشد، جا برای گسترش آن از طریق فضای مجازی و اینترنت وجود دارد.

۸. کتاب “کارآفرینان چگونه از محتوا برای ایجاد مخاطبان زیاد و موفقیت رادیکالی بهره می‌برند؟”

جو پلازی، نویسنده این کتاب دیجیتال مارکتینگ، موسس شرکت بازاریابی محتوا است که یک شرکت بسیار بزرگ آنلاین به حساب می‌آید.
در این کتاب نویسنده به ۶ نکته اساسی در شکل دادن به یک کسب و کار موفق اشاره می‌کند. با یک استراتژی بازاریابی محتوایی مناسب، شما می‌توانید هر محصولی را به فروش برسانید.

۹. کتاب Launch “چگونه کسب و کار خود را به سرعت در معرض رقابت با دیگران قرار دهیم؟”

مایکل استلنسر، نویسنده کتاب دیجیتال مارکتینگ Launch، یک روش موفقیت سطح پایین برای داشتن یک تبلیغات مجازی مناسب در جامعه‌ای سطح پایین کشف کرده است!

در این روش شما به جای تبلیغ محصول سعی در برآوردن نیاز مشتری و توجه به آنان می‌کنید و مخاطبان پس از جذب شدن به محتوای شما، محصول‌تان را نیز خریداری خواهند کرد.

۱۰. کتاب “Convert؛ طراحی وب‌سایت برای افزایش ترافیک”

وب‌سایت خود را فراموش نکنید! وب‌سایت شما المانی مهم در راه اندازی بازاریابی دیجیتال خواهد بود. بن هانت در این کتاب سعی دارد  محتوا و طراحی مناسب وب‌سایت برای شرکت‌ها و محصولات مختلف را برای مخاطبین خود شرح دهد.

سخن پایانی

در این مقاله کتاب ها و سایت هایی که می تواند شما را تبدیل به یک محتوانویس حرفه ای کند معرفی کردم. امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما خواننده های گرامی.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.