5 مانع پیروزی در کسب و کار های اینترنتی

5 مانع پیروزی در کسب و کار های اینترنتی

آنچه در این مقاله میخوانید

کسب و کار

تا به حال برای همه ما پیش آمده است که در آرزوی داشتن یک کسب و کار برای خود باشیم و از کار کردن برای دیگران خسته شده باشیم اما همیشه این طرز فکر برای خیلی از افراد ارزوی بیش نبود. ولی آیا واقعا چه عواملی باعث شده است که ما نتوانیم کسب و کاری که آرزو داریم را راه اندازی کنیم. و یا در کار آنچنان که بایست به موفقیت نرسیم.

موانع پیروزی در کسب و کار های اینترنتی

جواب این سوال را رابرت کیوساکی این طور پاسخ داده است که پنج عامل عمده بر سر راه مردمی که از نظر کاری متخصص هستند وجود دارد که هنوز مانع از آن است بتوانند ستون دارایی های خود را رشد دهند.

این پنچ عامل به شرح زیر است:

  •  ترس
  •  بدبینی
  •  تنبلی و سستی
  •  عادات غلط
  •  تکبر

عامل اول: ترس

همیشه ترس از دست دادن در سرمایه گذاری در شروع هر کاری وجود دارد. وحشت از دست دادن معقول و واقعی است. اما چگونگی کنترل آن است که مهم است.

فرانک تارکنتون بازیکن فوتبال، موفقیت و پیروزی را این گونه بیان می کند” برنده شدن یعنی نهراسیدن از باخت”

اگر ذره ای آرزوی متحول شدن و داشتن یک کسب و کار موفق را در سر دارید دست به ریسک بزنید و سرمایه تان را خرج کسب و کاری کنید که دوست دارید.

مردان بزرگ همچون ادیسون؛ جابز و بیل گیتس اهل ریسک و عملگرا بودند. و همین ویژگی منحصر به فرد آنهاست که باعث موفقیت آنها شد.

عامل دوم: بدبینی

تا به حال برای شما پیش آمده است که فردی در اطراف شما وجود داشته باشد که همیشه از نامیدی و انجام نشدن کارها صحبت کند. و به قول معروف همیشه آیه یاس بخواند. همه ما انسانها در وجودمان یک ژن بدبینی داریم که تردید و دو دلی را در ما بوجود می آورد.
اما فردی در کسب و کار خود موفق است که این حس را در خودشان سرکوب کنند و به وجود آنرا کمرنگ نمایند.

برای خیلی از ماها پیش آمده است که خواسته ایم کسب و کار خود را شروع کنیم. اما یا دیگران با سوالات اینچنینی که اگر فکر خوبی بود دیگران انجام می دادند؟ و یا این کار شدنی نیست؟ باعث دلسردی ما می شود. نکته که همیشه باید به آن توجه کنید این است که

بدبین ها هیچگاه در زندگی موفق نمی شوند. ترس ها و تردید ها کنترل نشده بوجود آورنده بدبینی است.

عامل سوم: تنبلی

تنبلی سرمنشا همه ی بدبختی هاست. همانند حس بدبینی یک حس تنبلی و سستی در همه انسانها وجود دارد که مانع از حرکت و پیشرفت در کار آنها می شود و گاهی اوقات پیش می آید که شما تصمیم دارید از امروز کار خود را شروع کنید اما حسی درون شما می گوید که یک روز دیگر و یا در شرایط بهتر آن را انجام می دهم و همواره کار خود را به آینده به تعویق می اندازید.

برای غلبه به تنبلی خود کمی حس زیاده طلبی را درون خود پروش دهید. و همواره به خود بگویید که شما لایق بیشتر از این هستید.

عامل چهارم: عادات غلط

عادت های غلط در زندگی مانع پیشرفت شما در حوزه کسب و کارتان خواهد شد. با مطالعه سرگذشت افراد موفق به این امر پی خواهید برد که همه ی آنها دارای یک عادت و درست بوده اند که همان عادت خوب باعث موفقیتشان شده است.

به عنوان مثال: استیون جابز در یک سخنرانی خود گفته است که هیچ وقت 10 شب را ندیده است و همواره قبل از ساعت 4 بیدار شده و به کار خود می پرداخته است.

 

عامل پنجم: تکبر

همواره برای آنکه در کاری موفق شویم باید اطلاعات و تخصص خود را بروز رسانی کنیم و گاهی افراد در دام تکبر قرار می گیرند و گمان می کنند که همین مقدار آگاهی کافیست و یا به تنهایی می توانند کار خود را پیش ببرند و به دیگران احتیاجی ندارند.

عاملی که بسیاری از کسب و کار ها را با شکست مواجه کرده است همین است که گمان می کنند به تنهایی می توان در کار موفق بود گاه آنکه افرادی موفق هستند که یک تیم کاری خوبی دارندو با هم همواره در تعامل هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.